Jonas Jarutis. Vasaris dar tik įpusėjo, o Seimo nariai jau sugebėjo užsienio komandiruotėms išleisti šeštadalį iš visiems metams šiam reikalui numatytų lėšų

Seimūnai - nuo grandinių nutrūkę: užsienio komandiruotėms išleista šeštadalis iš visiems metams šiam reikalui numatytų lėšų

(1)

Vasaris dar tik įpusėjo, o Seimo nariai jau sugebėjo užsienio komandiruotėms išleisti šeštadalį iš visiems metams šiam reikalui numatytų lėšų. Iš viso planuojama pakeliauti už 300 tūkst. eurų, tačiau vakar Seimo valdybos posėdžio metu pasigirdo siūlymų, kaip parlamentiniam turizmui sukrapštyti daugiau pinigų.

Seimo valdyba vakar lengva ranka (bendru sutarimu, be jokių diskusijų, net neįsigilinus į komandiruočių turinį) palaimino dar tris parlamentarų komandiruotes.

Arminas Lydeka kovo 3-5 dienomis dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komiteto posėdyje Paryžiuje, Žygimantas Pavilionis niūrų Lietuvos orą vasario 23-28 dienomis iškeis į Majamio (JAV) kaitrą, nes išsiprašė į konferenciją „Demokratija pavojuje - Rytų ir Vidurio Europos raida".

O štai Tomas Vytautas Raskevičius išpešė leidimą vasario 27-28 d. dalyvauti konferencijoje LGBTI teisių Europos Sąjungoje klausimais Briuselyje.

Negana to, valdybos narys, T.V.Raskevičiaus bendražygis Laisvės frakcijoje Vytautas Mitalas pasiūlė, kad šio kelionės išlaidos būtų apmokėtos iš Seimo parlamentinei diplomatijai skirtų lėšų, nors taip ir nepaaiškėjo, kaip LGBTI reikalai susiję su parlamentine demokratija.

Seimo valdyba vakar taip pat pabandė padalinti visų metų komandiruotėms skirtus pinigus, tačiau nepasisekė. Išsiskyrus nuomonėms, klausimas atidėtas kitam posėdžiui.

Mat komandiruočių sritį kuruojantis V.Mitalas pasiūlė šiemet atskira eilute nebenumatyti pinigų frakcijų bei komitetų kelionėms, nes pastarųjų kelionės vis tiek dažniausiai apmokamos iš parlamentinei demokratijai skirtų lėšų (iš viso jai numatyta 100 tūkst. eurų).

Dėl frakcijų niekas nesiginčijo, tačiau dėl komitetų nuomonės susikirto.

Pasak Jurgio Razmos, vieni komitetai yra daug aktyvesni, todėl jei pinigai bus semiami iš vieno katilo, jau metų pradžioje jų nariai skubės pravažinėti visus pinigus, o atsakingai planuojantiems keliones lėšų nebeliks.

Jam antrino Jonas Jarutis, pridurdamas: žinojimas, kad pinigų nėra daug, kaip tik drausmina.

„Vienas kapšas atrodo nerimtai, nes ieškai ieškai pinigų - ir nebėra.

Aktyvistų visada atsiranda, todėl vėliau susiplanavusiems komandiruotes atsakoma, kad lėšų nebėra, todėl niekur nevyksite", - pritarė ir Julius Sabatauskas.

Jiems prieštaravo Andrius Mazuronis.

Politikas replikavo, kad viename iš komitetų, kur jis anksčiau dirbo (pavadinimo įvardinti nenorėjo), metams besibaigiant pinigų kapšas buvo nepajudintas, todėl metų pabaigoje dirbtinai buvo galvojama, kur tuos kelionpinigius išleisti, ir prisigalvojama tikrai nebūtinų kelionių.

Nors Pauliaus Saudargo pavardė tarp aktyvistų nebuvo paminėta, kažkodėl jis puolė teisintis, kad praėjusios kadencijos metu nebuvo nė vienoje užsienio komandiruotėje, mat dirbo opozicijoje ir neužėmė jokio rimto posto.

Jis pastebėjo, kad šiemet komandiruotėms jau išleista šeštadalis visų pinigų (iš viso per metus planuojama pravažinėti 300 tūkst. eurų - tiek pat, kiek buvo skirta ir pernai).

Tačiau ragino dėl to nesijaudinti, nes esą vasaris jau baigiasi, o vasarą keliaujama mažiau.

Pasak P.Saudargo, pernai parlamentarai dėl karantinų buvo savotiškai įkalinti, o dabar parlamentinė demokratija atsinaujina „su nauja jėga".

„Geopolitinė situacija neleidžia ramiai sėdėti ant sofos", - seimūnų pomėgį keliauti pateisino P.Saudargas, pridurdamas, kad parlamentarai esą ne po kokius nors tailandus važinėja, o ten, kur reikia, pvz., po JAV, Lenkiją ir pan.

O. J.Jarutis sugalvojo, iš kur imti papildomų pinigų komandiruotėms.

Anot jo, seimūnams numatyti milžiniški limitai mobiliajam ir kitiems ryšiams, niekas tiek nesugeba išleisti, nes ryšio paslaugos beveik nebekainuoja, todėl už neišleistus pinigus būtų galima pakeliauti.

„Vakaro žinios" pasidomėjo, kurgi seimūnai jau spėjo pravažinėti šeštadalį komandiruotpinigių.

Na, smulkių išlaidų kelionėms po Latviją, Estiją ar Lenkiją net neskaičiavome, kaip ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vizito į Prancūziją, nes ši vyko į Europos Parlamento pirmininko Davido Sasolio laidotuves.

Tačiau pati V.Čmilytė-Nielsen su kompanija, kurioje - ne tik Seimo nariai Lukas Savickas, Emanuelis Zingeris, bet ir keli Seimo kanceliarijos klerkai (beje, pastarieji dažniausiai lydi seimūnus į užsienio komandiruotes) vasario 6-10 dienomis viešėjo Izraelyje bei Palestinoje.

Guoda Burokienė vasario 16-20 dienomis lankosi Niujorke; grupė parlamentarų ne po kartą lankėsi Briuselyje.

Andrius Kupčinskas bei Orinta Leiputė pamatė Ženevą (Šveicarija), Aistė Gedvilienė - Brestą (Prancūzija).

Laima Andrikienė viena lankėsi Romoje, o su kolegomis J.Jaručiu, Laurynu Kasčiūnu bei Giedriumi Surpliu - Vašingtone.

Vilija Aleknaitė-Abramikienė vasario 23-26 dienomis viešės Austrijos sostinėje Vienoje.

Dalia Asanavičiūtė vasario 18-22 dienomis lankysis Londone, o A.Mazuronis, L.Kasčiūnas, L.Andrikienė, A.Lydeka, E.Zingeris bei Valdas Rakutis vasario 24-26 d. - Paryžiuje.

Taip pat buvo kelionių į Moldovą, Ukrainą ir pan.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder