LBAA skelbia, kad yra užregistruoti Pareiginės algos bazinio dydžio, Valstybės politikų darbo užmokesčio, Teisėjų, Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymų projektai.
Praktiškai yra planuojama valstybės tarnautojų algų reforma.
Pagal naują tvarką nuo 2023 m. nustatomas pareiginės algos bazinis dydis būtų didinamas beveik devynis kartus - iki 1579,4 euro, kai šiuo metu yra 181 euras.
Tačiau būtų mažinami koeficientai, iš kurių dauginant pareiginės algos bazinį dydį yra nustatoma pagrindinė alga.
Taip pat valstybės tarnyboje būtų naikinamas priedas už darbo stažą. Šiuo metu jis siekia 1 proc. pareiginės algos už kiekvienus tarnybos LR metus ir gali sudaryti iki 30 proc. pareiginės algos.
LBAA skaičiavimais, jei teisės aktai būtų patvirtinti, tai Seimo narių alga išaugtų beveik du kartus - iki 6 300 eurų prieš mokesčius.
Panašiai augtų ir ministrų algos - iki 7 000 eurų per mėnesį prieš mokesčius. Tiesa, santykinai mažiau išaugtų didelį darbo stažą valstybės tarnyboje turinčių politikų darbo užmokestis.
Kitai kadencijai
Klaipėdietis Seimo narys Audrius Petrošius sako, kad pagal Seimo statutą alga Seimo nariams galėtų didėti tik nuo kitos kadencijos.
Tačiau jis pripažįsta, kad parlamentarų alga nebeatitinka šios dienos situacijos, nes nesikeičia jau daugiau nei dešimtmetį. Šiandien Seimo nario alga nedaug skiriasi nuo 2009 metų, kai ji siekė 6 900 litų (apie 2 000 eurų).
Taip pat jis atkreipia dėmesį, kad dalis teisės aktų nors ir yra pateikti, bet nėra registruoti.
„Mano manymu, Seimo narių ir kitų politikų algų skaičiavimas turėtų būti atskirtas nuo kitų valstybės tarnautojų. Tai leistų padidinti algas valstybės tarnyboje dirbantiems žmonėms, nesukeliant politinių diskusijų ir pasipriešinimo visuomenėje“, - sako A. Petrošius.
Balsuos prieš
Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė taip pat patvirtina, kad šiuo metu jos parlamente gaunamas maždaug 2 000 eurų į rankas atlygis yra mažesnis nei jos uždarbis prieš tampant Seimo nare.
„Ir mano vyras priverstas dirbti dviejuose darbuose“, - atskleidžia situaciją L. Girskienė.
Jos žiniomis, pagal pateiktus skirtingus įstatymų projektus parlamentarų algos gali didėti ir nuo šios, ir nuo kitos kadencijos.
„Bet kuriuo atveju balsuosiu prieš“, - sako L. Girskienė.
Rašyti komentarą