Griaunamas benamių kaimelis

Sandėliais verčiamos daugiabučių erdvės – grėsmė patiems gyventojams

Maždaug ketvirtadalis daugiabučių namų gyventojų visoje Lietuvoje bendrose namo patalpose ar palėpėse yra sukaupę nenaudojamų daiktų.

Tokią tendenciją pastebi daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, kurios darbuotojai vienerių metų laikotarpyje išvalo beveik puse tūkstančio įvairiais senais ir nenaudojamais daiktais užkrautus rūsius, palėpes ar kitas bendro naudojimo patalpas. Bendrose patalpose kaupiami daiktai apsunkina galimybę prieiti prie inžinerinių sistemų ir ilgainiui gali kelti grėsmę namo gyventojų saugumui.

Kaip pastebi „Civinity“ įmonės atstovas Gintaras Arbačiauskas, daugiabučių namų koridoriuose, rūsiuose ir palėpėse gyventojai mėgsta kaupti senus ir nebereikalingus baldus, buitinę techniką, santechnikos įrenginius ar po remonto likusias statybines medžiagas.

Daiktus mėgstantys kaupti namo gyventojai vangiai reaguoja į administratoriaus prašymus sutvarkyti bendras namo erdves ir atlaisvinti patalpas. Pastebimas ir nenoras prisiimti atsakomybę, už ne vietoje kaupiamus daiktus. Toks gyventojų neatsakingas poelgis, kelią tiesioginę grėsmę viso daugiabučio namo gyventojų saugumui.

„Susitvarkyti namo rūsius, palėpes ar laiptines turi patys daugiabučio namo gyventojai. Deja, bet patys namo gyventojai tą daro retai, todėl sulaukiame nemažai gyventojų prašymų šį darbą atlikti daugiabučio administratoriaus. Pastebime, kad „Civinity Namai“ administruojamuose namuose valyti rūsius ar palėpes daugiabučiuose mums tenka 7 – 8 kartus per savaitę. Už suteiktą paslaugą gyventojams tenka susimokėti, tad siekdami sutaupyti, gyventojams rekomenduojame palaikyti tvarką bendros nuosavybės namo erdvėse,“ – pasakoja G. Arbačiauskas.

Pasitaiko atvejų, kai daugiabučio namo administratoriui iš anksto informavus gyventojus apie suplanuotą nenaudojamų daiktų išvežimą iš bendrųjų patalpų, gyventojai naudodamiesi situacija, skuba atsikratyti kitų buityje nebenaudojamu turtu, viską sunešdami į bendras patalpas.

Užkrautos bendrojo naudojimo patalpos daugiabučiuose, gali padidinti gaisro riziką ar apsunkinti gyventojų galimybes sėkmingai evakuotis jo atveju. Penkiuose Lietuvos miestuose daugiabučius administruojanti įmonė „Civinity Namai“ skaičiuoja, kad bent kartą per metus fiksuojami atvejai, kai namo rūsyje ar palėpėje sukaupti daiktai tampa gaisro židiniu.

„Administruojant ir prižiūrint daugiabučius pastebime, kad gyventojai vis dar užkrauna daugiabučių bendrojo naudojimo patalpas nereikalingais daiktais, nesuprasdami, jog jie kelia gaisro riziką. Avarijos atveju daiktai gali trukdyti prieiti prie gaisro židinio. Vykdant reguliarią namo inžinerinių sistemų priežiūrą užkrautose patalpose yra sunkiau pasiekti įrenginius ir laiku nustatyti gedimo požymius. Taip pat sukrautuose daiktuose gali atsirasti nepageidaujamų gyventojų, pavyzdžiui pelių,“ – teigia „Civinity“ atstovas G. Arbačiauskas.

Pasak specialistų, rūsyje ar koridoriuje kilus gaisrui, ugnis akimirksniu gali išplisti, o sukrauti daiktai trukdytų prieiti ir gesinti liepsnas. Gaisro metu patalpos prisipildom smalkių, o tai kelia didelį pavojų gyvybei.

Gyventojų prašoma laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų ir neužkrauti, neužversti įvairiomis medžiagomis daugiabučių namų laiptinių, rūsių, koridorių, balkonų, lodžijų ir kitų išėjimų. Už priešgaisrinių ir higienos taisyklių nesilaikymą gresia baudos.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder