Ruošiamės mokyklai: kaip paruošti pirmoką mokslo metams?

Pirmoji Rugsėjo 1-oji – labai svarbi kiekvieno vaiko gyvenime. Ne ką mažiau ši diena svarbi ir tėveliams, todėl jie iš anksto ruošiasi šiam naujam savo vaiko gyvenimo etapui. Kad prasidedantis naujas etapas būtų malonus, svarbu tam tinkamai paruošti būsimąjį pirmoką. Koks turėtų būti pirmoko krepšelis ir kuo reikėtų pasirūpinti prieš prasidedant mokslo metams?

 

Renkamės krepšelį

Norint tinkamai pasiruošti mokyklai, reikės susipirkti visą pirmoko krepšelį. Dažniausiai tai, kokiomis priemonėmis reikia apsirūpinti dar iki mokslo metų pradžios, pasako būsimo pirmoko mokytoja. Daugelis pedagogų tėvams išdalina sąrašus, kuriuose išvardintos visos  mokyklai reikalingos kanceliarijos priemonės. Svarbiausios priemonės – šios: sąsiuviniai, penalai, aplankalai, žirklės, spalvotas popierius, knygos, pratybos. Visa tai reikės įsigyti dar iki prasidedant mokslo metams. Dažniausiai pirmoko krepšelis yra gana gausus, todėl norint sutaupyti, galima dalį priemonių pirkti jau vasaros pradžioje, dalį – viduryje. Be to, mokyklai reikalingos priemonės – puiki dovana. Jeigu artimieji svarsto, kaip pasveikinti būsimą pirmoką, tai puiki idėja yra prisidėti prie pirmoko krepšelio, nuperkant kažką iš pateikto sąrašo. Rinkitės tik kokybiškas priemones, kurios yra patvarios ir patikimos. Taip būsite tikri, kad žirklės ar kitos priemonės ilgiau tarnaus, neteks jų pirkti vis naujų.

Be reikalingų kanceliarinių prekių, reikės pasirūpinti ir kitais pirkiniais. Pirmoje vietoje –  kuprinė, taip pat sportinė apranga, sportinės aprangos maišelis. Svarbiausia – tinkamai pasirinkta kuprinė. Kiekvienais metais visuomenės sveikatos specialistai primena, kad kuprinės turi būti tinkamai parinktos. Geriausia, jeigu kuprinė yra kokybiška, turi formą ir yra talpi. Labai svarbu, kad kuprinė nebūtų sunki. Specialistai pataria, kad tuščia pradinuko kuprinė neturėtų sverti daugiau nei 700 gramų. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į kuprinės diržus ir medžiagą toje vietoje, kur kuprinė liečiasi su nugara. Medžiaga turi būti kvėpuojanti, kad nesudrėktų. Diržai turėtų būti platūs ir itin tvirti, kad nespaustų vaiko pečių. Juk ten sudedamos ne tik knygos ir pratybos, bet ir maisto dėžutė, sportiniai bateliai, o kartais net ir žaislai. 

 

Mokomės naudotis priemonėmis

Ruošiantis mokyklai labai svarbu ne tik pasiruošti pirmoko krepšelį, bet ir mokėti naudotis reikalingomis priemonėmis. Todėl patariama su vaiku to mokytis namuose. Pavyzdžiui, vasaros metu namuose galima išbandyti įvairias mokyklai reikalingas priemones, tokias kaip žirklės, liniuotės. Vaiką reikėtų mokyti, kaip elgtis su jomis, kaip naudoti klijus, kaip pasikeisti rašalinio rašiklio kapsules. Tokie dalykai padės pasiruošti, ir vaikui  mokykloje bus lengviau  dirbti su priemonėmis jau prasidėjus mokslo metams. Taip būsite tikri, kad apsaugosite vaiką nuo stresinių situacijų ir nemalonių nutikimų. 

Mokyklinių priemonių įsigijimas kiek anksčiau padės ne tik mokytis jomis naudotis, bet ir įsiminti, kokius daiktus vaikas turi savo kuprinėje. Dar iki mokyklos galima mokytis, kokios mokyklinės priemonės turėtų kasdien atsidurti kuprinėje. Pasistenkite, kad vaikas žinotų, kaip atrodo jo penalas, kokie yra jo sąsiuviniai ar kitos priemonės. Tai padės lengviau susiorientuoti mokykloje, nepalikti daiktų, nesupainioti jų su klasiokų priemonėmis.

Taip pat svarbu pradėti mokytis naudotis įvairiomis programomis, kurių gali prireikti mokykloje. Pastaruoju metu, kai nuotolinis ugdymas tapo svarbia mokymosi dalimi, geri darbo su kompiuteriu įgūdžiai yra labai svarbūs ir būsimiems pirmokams reikėtų juos lavinti. 

 

Susipažįstame su mokykla

Specialistai pataria, kad dar prieš mokyklą vaikus galima supažindinti su ja ir taip paruošti juos mokslo metams. Pavyzdžiui, pasitreniruokite, kokiu keliu su vaiku eisite į mokyklą, paskaičiuokite, kiek laiko tai užtrunka. Tai padės lengviau planuoti rytus prieš mokyklą. Vaikui bus aiškiau ir lengviau apskaičiuoti, kada jis turi išeiti iš namų, kad nepavėluotų į pamokas. Be to, jeigu yra galimybė, susipažinkite su mokyklos išplanavimu, pasivaikščiokite jos viduje, kad vaikas žinotų, kur yra jo klasė, kur valgykla, kur sporto salė. Tai taip pat padės jam lengviau orientuotis ir taip apsaugosite jį nuo papildomo streso.

 

Pratinamės atlikti užduotis

Pradėjus lankyti mokyklą žaidybinės darželio užduotys lieka praeityje ir pirmokui tenka persiorientuoti į kitokį ritmą ir darbotvarkę. Jeigu norite, kad vaikas būtų pasiruošęs, kad mokykla jį domintų ir šis etapas nekeltų papildomo streso, ruoškitės jam. Dar iki mokslo metų pradžios namuose mokykitės laikytis darbotvarkės, iki pabaigos atlikti užduotis, sutelkti dėmesį, išsakyti savo nuomonę. Puikus pirkinys tokiam pasiruošimui – bloknotas. Galbūt galite padovanoti jį vaikui ir kartu mokytis planuoti savo dieną. Iš vakaro pasirašykite dienos planą ir kitą dieną stenkitės su vaiku jo laikytis, o vakare aptarkite, ką pavyko įgyvendinti, o ko ne ir kodėl. 

O visų svarbiausia – nuteikite vaiką pozityviai patirčiai. Kalbėdami su vaiku apie mokyklą, naudokite pozityvias temas ir teigiamus pavyzdžius. Tegul vaikas ruošiasi, kad tai jo naujas, jaudinantis ir teigiamas etapas. Kalbėdami su vaiku apie mokyklą, dalinkitės savo patirtimi ir prisiminimais, kad vaikas suprastų, jog mokykla – tai svarbus jo gyvenimo etapas, kurį jis prisimins visą savo gyvenimą.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder