Robertas Kalinkinas: „Išmanieji telefonai šiandien yra daug daugiau nei tiesiog ragelis“

Rudens vidurys ir pirmasis žiemos mėnesis neretai siejami su skubėjimu, padidėjusiu darbų krūviu ir kiek niuresniu oru. Maža to, galvos skausmų sąrašą papildo nenumaldomai artėjančios žiemos šventės, dovanų pirkimas ar tamsesni vakarai. Kaip teigia dizaineris, nuomonės formuotojas ir mados namų „Robert Kalinkin“ įkūrėjas Robertas Kalinkinas, jo darbo dienai skirtingi metų laikai įtakos nedaro.

Kita vertus, tam, kad nudirbtų visus suplanuotus darbus, žinomas dizaineris neapsieina be išmaniųjų įrenginių.

Su R. Kalinkinu kalbamės apie tai, kaip atrodo bei iš ko susideda jo darbo diena, kuo išskirtinis rudens vidurys ir kokios išmaniųjų telefonų funkcijos svarbiausios šiandien.

Rudens vidurys ir žiemos pradžia paprastai yra tas metas, kai žmones užgriūna daugiausiai darbų. Kaip šiais mėnesiais atrodo jūsų darbo diena?

Kaip ir visada – ji nesikeičia priklausomai nuo to, ar tai žiema, ar ruduo, ar pavasaris. Mano darbo diena visada yra labai darbinga, nes dirbu keliose srityse vienu metu. Tai yra ir dizainas su mados namais, ir meta dizainas su „blockchain technologija – skaitmeninė mada. Tuo pačiu metu veiklų spektrą papildo influencinimas ir scenografijų bei meninio išpildymo kūrimas. Pavyzdžiui, su reklamų kūrimu ir dekoracijų statybomis tiek reikalų, kad absoliučiai visi rytai tampa vienodi. Žinoma, viskas prasideda nuo šeimos – mes atsikeliame, susitvarkome su vaikais, iškeliaujame į darželius, mokyklas, o tada abudu suaugę neriam į darbus, važiuojam į biurus, kur nuo 9 ryto prasideda susitikimai.

Ar mėgstate rudens sezoną bei žiemos pradžią? Kuo jie išskirtiniai, kitokie?

Man labai patinka ruduo. Kita vertus, aš visus sezonus labai mėgstu, bet manęs niekaip neveikia nei jų oro sąlygos, nei tamsa, lietus ar šlapdriba. Man dažniausiai nebūna nei labai šalta, nei labai karšta. Man tiesiog patinka žiūrėti ir stebėti, kaip kinta gamta, ar kaip aš prisiderinu prie to. Kitas logiškas paaiškinimas šioje situacijoje yra tas, kad aš visuomet būnu susikoncentravęs į darbus ir savo vykdomus projektus. Man nėra laiko labai liūdėti arba kažkuo džiaugtis.

Koks išmanusis įrenginys tampa dažniausiu pagalbininku darbo dienos metu?

Tikriausiai joks kitas įrenginys man nėra toks svarbus kaip išmanusis telefonas kišenėje. Jų turiu net ne vieną – dažniausiai visą laiką su savimi aš nešiojuosi bent jau du telefonus. Vienas jų yra mano lankstomas išmanusis, nes daug dirbu su turiniu, todėl man reikia didesnio ekrano ploto tam, kad galėčiau tiek įsižiūrėti, tiek pats jį redaguoti. Taip pat tai praverčia ir rengiant mano kolekcijos modelius bei vizualizacijas, nes skaityti prezentacijas arba jas ruošti yra daug patogiau ant didelio ekrano. Antrasis telefonas yra naujas, jį neseniai gavau, bet jis – tiesiog dar tobulesnė prieš tai mano turėto telefono versija. Galiausiai, viskas susiveda į tai, kad išmanieji telefonai šiandien yra daug daugiau nei tiesiog ragelis.

Mes visi žinome, kad tai yra labai galingi kompiuteriai, procesoriai, apdorojantys labai daug informacijos formatų. Kitas įrenginys, be kurio sunkiai praleisčiau dieną – ausinukai, ypatingai kokybiškai slopinantys pašalinį triukšmą. Manau, kad tai yra vienas iš svarbiausių šio dešimtmečio atradimų – gera garso izoliacija ausinukuose ir galimybė būti su savimi, net labai dideliame ofise.

Kiek dažnai darbo metu tenka naudotis išmaniojo telefono kamera, atskiromis jos funkcijomis? Kokiose situacijose tai praverčia labiausiai?

Dažniausiai aš naudoju slow motion filmavimo funkciją, nes jeigu išmoksti tinkamai filmuoti – ji be galo praverčia, gaunasi labai gražus turinys ir jį tikrai vertina žiūrovai. Taip pat – fotografavimas arba filmavimas tamsoje, kai yra pakankamai mažas šviesos kiekis. Ypatingai dėl to, kad gyvename šalyje, kurioje saulės per metus yra pakankamai mažai. Tada portretinio fotografavimo funkcija, nes savo šeimos akimirkoms fiksuoti geriausiai tinka būtent ji. Gaunasi be galo gražios nuotraukos, ypač dar kai turi telefone galimybę nuotrauką pareguliuoti, sutvarkyti tiek kadro gylį, tiek fokuso gylį.

O kuo išsiskiria, stebina būtent dabar naudojamas išmanusis telefonas?

Su nauju telefonu labiausiai nustebino vis dar su kamera susijęs aspektas: vartotojas fokuso suvedimą, dėl ypatingai integruoto lęšio, gali atlikti ir beveik rankiniu būdu. Mano šiuo metu naudojamas telefonas „Huawei Mate 50 Pro“ yra ko gero pirmasis telefonas, turintis rankinį diafragmos nustatymą. Tai yra dar rimtesnis žingsnis link profesionalesnių fotoaparatų. Antras dalykas, kuo dar išsiskiria naujesni Huawei telefonų modeliai yra tai, kad vartotojas gali jais naudotis kartu su kompiuteriu per bevielį ryšį.

Man, pavyzdžiui, yra be galo patogu, kad mano telefonas atsiranda mano kompiuterio ekrano krašte ir aš matau iš karto tą patį telefono ekraną ir kompiuterio darbalaukį vienoje vietoje. Man nereikia siųstis tų pačių programėlių ir į telefoną, ir į kompiuterį. Daug paprasčiau tai daryti naudojantis telefonu, tiesiog rankai būnant ant klaviatūros, o ne laikant telefoną viena ranka ir kitoje rankoje kompiuterį.

Toks funkcionalumas būna labai patogus kai pasirašinėju dokumentus, laukiu kažkokių patvirtinimo kodų į savo telefoną ar panašiais atvejais.

Kaip manote, kiek šiandien svarbi telefono nugarėlė, medžiagos, iš kurių ji pagaminta? Ar kalbant apie dizainą šiandien jau sunku nustebinti vartotojus?

Aš buvau labai maloniai nustebintas, kad mano naujas telefonas – „Mate 50 Pro“ – pagaliau atvyko su neslidžia odine nugarėle. Dažniausiai visada būna stiklas, dauguma telefonų gamintojų šiuo metu ir naudoja būtent stiklą. Tai tapo įmanoma dėl technologinio proveržio jo gamyboje ir lenkti ekranai bei nugarėlė dažniausiai būna pakankamai slidūs. Ir vienas iš neseniai mano turėtų telefonų vis man slysdavo iš rankų, o aš labai nemėgstu dėkliukų.

Tiesiog tai – ne mano dalykas, aš naudoju daiktą tokį, koks jis yra sukurtas. Pats esu dizaineris, kuriu produktus ir visada žinau, kad papildomi priedai šiek tiek skaudina pačius kūrėjus. Kadangi daiktas, ypatingai tas, kurį laikote rankoje visą dieną iki 4-6 valandų ar dar dažniau, jau yra maksimaliai išdirbtas dizaino produktas, skirtas būtent tam, kad jį būtų malonu laikyti rankoje.

O dabar atsirado matinė, odą imituojanti oranžinės spalvos telefono nugarėlės danga. Man atrodo, tokį telefoną laikyti rankose yra šiek tiek smagiau, jis nėra toks slidus ir dar yra atskiras dizaino elementas žmonėms, kurie tai vertina.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder