„Regionų plėtros tarybos ne tik įgijo daugiau laisvės priimant sprendimus, susijusius su regioninės politikos planavimu ir įgyvendinimo koordinavimu regione, bet ir daugiau atsakomybės už priimamus sprendimus.
Vienareikšmiškai tai buvo plačiai išdiskutuotas ir teigiamas pokytis“, - sako Klaipėdos regiono plėtros tarybos direktorė D. Makuškienė. Ji priduria, kad sklandus ir savalaikis visų institucijų darbas yra svarbus bendrų ES finansinės paramos sprendimų priėmimui.
Bendrai priimti projektai veikia efektyviau
„Šiuo metu pasitarimai dėl naujų investicinių ES projektų nuolat vyksta su atsakingais savivaldybių specialistais, politikais, atitinkamų sričių ekspertais, mokslininkais ir pan. Kol kas gyventojams nėra sudaryta galimybė tiesiogiai išsakyti savo poreikių ar norų, tačiau jie tai gali padaryti per atstovus, t. y. politikus arba socialinius partnerius“, - sako nevyriausybinių organizacijų tarybos atstovė Inga Aksamitauskaitė.
Ji sako besidžiaugianti, kad Klaipėdos regiono plėtros taryboje socialinių partnerių grupių pateikiamų rekomendacijų yra įsiklausoma ir į jas atsižvelgiama. Darbas regiono plėtros taryboje ne tik padeda regionui augti, bet ir suteikia jos nariams galimybę prisiimti atsakomybę už aplinką, kurioje gyvename, ir jaustis aktyviais jos dalyviais.
„Taryboje dirba pačių įvairiausių profesijų atstovai, todėl bendradarbiaudami mes ne tik pasitelkiame skirtingus resursus, bet ir įveikliname kolektyvinį intelektą, kuris padeda rasti efektyvių ir inovatyvių sprendimų“, - teigia I. Aksamitauskaitė.

Rašyti komentarą