Atkartokite mamų virtą vaikystės sriubą: nuo pirmo šaukšto suprasite, kaip jos pasiilgote

(1)

Toks maistas vadinamas komfortišku, nes kelia nostalgiškas asociacijas su vaikyste, namų jaukumu ir saugumu – tuo, ko kartais trūksta skubioje kasdienybėje. 

Tad toks paprastas, prisiminimus keliantis maistas atpalaiduoja ir kelia teigiamas emocijas. O bulvių sriubos, pagardintos pienu ar grietinėle, variacijų tikrai daug, tad atšalus orams galima improvizuoti.

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad bulvės lietuvių mityboje užima garbingą vietą, be to, turi daug mums naudingų savybių – tereikia jas tinkamai paruošti.

O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad bulvės populiarios visais metų laikais, nes yra pigios ir universalios.

Vitaminas C ne tik citrusuose, bet ir bulvėse

Bulvės tinka įvairiems skirtingiems patiekalams gaminti: vasarą jos puikus šaltibarščių palydovas, žiemą keliauja į troškinius, apkepus ar blynus, o visais metų laikais įpjaustome jų į sriubą.

Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad kad bulvės turi daug organizmui naudingų savybių, tad jų vengti dėl angliavandenių baimės nereikėtų: svarbu jas tinkamai paruošti ir laikytis saiko.

„Bulvėse  yra mineralinių medžiagų, taip pat įvairių vitaminų bei skaidulų, kurių didžiausia koncentracija susikaupusi daržovės odelėje. Todėl šviežias bulves galima virti su odele, prieš tai gerai nuplovus.

Skaidulos prisideda prie virškinimo procesų ir padeda palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje“, – pažymi gydytoja dietologė.

Ji primena, kad bulvės yra puikus įvairių vitaminų ir mineralų šaltinis: „Vidutinio dydžio bulvė gali suteikti apie 20–30 proc. rekomenduojamos vitamino C paros normos. Jose randama ir vitamino B6, taip pat kalio, magnio ir kitų mineralinių medžiagų.

Vitaminas C padeda palaikyti imuninę sistemą ir užtikrina odos sveikatą, o kalis ir magnis yra svarbūs širdies ir kraujagyslių sistemai.

Tad bulvės nepelnytai įvardijama kaip sveikatai nepalanki daržovė – jas galima laikyti puikiu produktu, atsiduriančiu sveikatai vertingo maitinimosi piramidėje“, – bulvių naudą atskleidžia dr. E. Gavelienė.

Pavasarį – šviežios bulvės iš šiltesnio klimato kraštų

Prekybos tinklo „Rimi“  komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pastebi, kad pirkėjai į krepšelius deda ne tik tradicines lietuviškas bulves, kurios yra pigiausios, bet ieško ir įdomesnių, skirtų tam tikriems patiekalams.

„Turime „gourmet“ bulvių, pažymėtų privačia „Rimi“ etikete, kurios tinka kepimui orkaitėje ir grilyje, taip pat sviesto skonio „Amandine“ rūšies, galima įsigyti ir ekologiškų fasuotų bulvių. Jau prekiaujame  per žiemą pasiilgtomis šviežio derliaus fasuotomis bulvėmis iš Egipto.

Jos – ankstyvosios „Spuntos“ veislės, nėra itin krakmolingos, labiausiai tinka virimui ir  salotoms.

Daugelyje šeimų mėgstamas pigus ir gardus patiekalas – bulviniai blynai, tad jei norite jų išsikepti iš šviežių šios veislės bulvių, reikėtų į jų tarkius įmaišyti senesnių bulvių arba pridėti šiek tiek krakmolo, miltų – taip jie bus tvirtesni“, – pataria O. Suchočeva.

Ji primena, kad pigiau įsigyti maisto prekių padės privačios etiketės „Rimi“ bei „Rimi Smart“ prekių pasirinkimas, akcijų sekimas, tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas.

Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. 

„Rimi“ siūlo išsivirti kreminę bulvių sriubą su daržovėmis – kaskart galite panaudoti vis kitokias.

Bulvių sriuba su daržovėmis*

RECEPTAS

Sriubai reikės:

  • 2 morkų;
  • 2 salierų stiebų – salierų stiebai „Rimi“ ;
  • 500 g bulvių – lietuviškos bulvės 45+, v. „Baltic Fire“;
  • 1 puodelio susmulkinto sūrio – kietasis tarkuotas sūris „Rimi“;
  • 1/2 puodelio riebios grietinėlės – pasterizuota grietinėlė „Rimi“ 30 % rieb.;
  • 1/2 puodelio grietinės – grietinė „Rimi Smart“ 30 % rieb.;
  • 1 vnt. svogūno;
  • 3 skiltelių česnako;
  • 1 šaukštelio itališkų prieskonių;
  • 1 1/4 šaukštelio druskos;
  • 1/2 šaukštelio juodųjų pipirų;
  • 3 puodelių vištienos sultinio;
  • 2 šaukštų miltų;
  • trupučio svogūnų laiškų.

Kaip gaminti:

  1. Supjaustykite salierų stiebus, morkas, mažais kubeliais – svogūnus, stambiau – bulves, susmulkinkite česnakus.
  2. Daržoves kartu su prieskoniais suberkite į puodą, supilkite vištienos sultinį, virkite, kol bulvės beveik suminkštės.
  3. Miltus išplakite su 2 šaukštais vandens arba sultinio.
  4. Supilkite į sriubą miltų košelę, grietinėlę ir grietinę. Viską gerai išmaišykite, uždenkite dangtį ir dar 10 minučių pavirkite.
  5. Supjaustykite svogūnų laiškus.
  6. Galite sriubą sutrinti trintuvu, o galite skanauti ir su daržovių gabalėliais. Įberkite į ją pusę smulkinto sūrio ir pusę svogūnų laiškų. Maišykite, kol sūris išsilydys sriuboje.
  7. Į dubenėlius pilkite sriubos, užbarstykite likusio sūrio ir svogūnų laiškų.

Skanaus!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder