NEMALONI ASOCIACIJA. Šiuo metu Lietuvoje žodis „putinėlis“ kur kas labiau tapatinamas ne su šalyje augančio krūmo pavadinimu, bet su Ukrainą užpuolusios Rusijos prezidento pavarde. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

„Putinėlio“ šaknis pakirs ne tik reorganizacija

Praėjusiais metais prasidėjusi svarbi uostamiesčio ikimokyklinių įstaigų tinklo pertvarkos dalis artėja prie pabaigos. Nors vietoje tarp jos girnų patekusių dvylikos įstaigų oficialiai liks tik šešios, permainos mažus vaikus auginančių tėvų nė kiek neišgąsdino. Vietų skaičius lopšeliuose-darželiuose nesumažėjo, o laukiančiųjų į juos patekti eilė nesusijaukė. Tuo labiau kad savo atžalas bus kur kas maloniau vesti į „Radastėlę“, o ne į įvairiausių minčių šiuo metu keliantį „Putinėlį“.

Netrukus Klaipėdos valdžioje esantiems politikams teks spręsti, ar pritarti šešių ikimokyklinių įstaigų reorganizacijai.

Tai palies uostamiesčio lopšelius-darželius „Pingvinukas“, „Vėrinėlis“, „Gintarėlis“, „Giliukas“, „Radastėlė“ ir „Putinėlis“.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai nubalsavus teigiamai, keturi iš minėtų pavadinimų liks tik istorijoje.

Prie išsaugotų „Radastėlės“ ir „Giliuko“ bus pridėtas naujas - „Vėtrungėlė“.

Labiausiai pasikeitimus pajus keturios įstaigos („Pingvinukas“, „Vėrinėlis“, „Gintarėlis“ ir „Putinėlis“). Šių metų pradžioje jas lankė 430 mažųjų klaipėdiečių ir jose vaikais rūpinosi 131 darbuotojas.

Šiuos sprendimus pristatant Savivaldybės tarybos komitetuose, pastarųjų nariams jokių klausimų praktiškai nekilo. Tai leidžia manyti, jog reorganizacijai pritars ir pati Taryba.

Palies mažiausias įstaigas

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, mažinti uostamiesčio ikimokyklinių įstaigų skaičių yra numatyta jų tinklo pertvarkos plane. Ne visų, o tik pačių mažiausių.

„Reorganizacija palies tik pačias mažiausias ikimokyklines įstaigas, turinčias 4-6 vaikų grupes. Mažesnės yra prijungiamos prie didesnių. Arba sujungiamos, jei abi įstaigos yra nedidelės“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Prižgintienė.

Darželis „Gintarėlis“ bus prijungtas prie lopšelio-darželio „Giliukas“, „Putinėlis“ - prie „Radastėlės“.

Lopšelių-darželių „Pingvinukas“ ir „Vėrinėlis“ apskritai nebeliks. Vietoje jų atsiras nauja Savivaldybės biudžetinė įstaiga - Klaipėdos lopšelis-darželis „Vėtrungėlė“.

Tuo bus baigta labai svarbi uostamiesčio ikimokyklinių įstaigų tinklo pertvarkos dalis.

"Praėjusiais metais tokia pati reorganizacija palietė šešias įstaigas ir šiemet lygiai taip pat reorganizuosime šešias įstaigas. Daugiau tokių mažų įstaigų mieste neturime.

Dabar visos miesto ikimokyklinės įstaigos bus išsidėsčiusios labai gražiai ir optimaliai pagal grupių skaičių.

Pati tinklo pertvarka dar nebaigta, nes turime ir daugiau planų. Tik gaila, kad jų įgyvendinimą dėl nenumatytų ir objektyvių priežasčių teko pristabdyti", - teigė L. Prižgintienė.

Ne pinigai svarbiausia

Ikimokyklinių įstaigų reorganizacija turi kelis tikslus. Juos įgyvendinant, didžiausias dėmesys kreipiamas ne į siekį kuo daugiau sutaupyti miesto biudžeto lėšų.

„Neabejojame, kad palengvės pačių įstaigų administravimas. Tačiau svarbiausias tikslas - užtikrinti dar geresnę ugdymo kokybę ir pasiūlyti vaikams daugiau neformaliojo ugdymo programų. Tai palies ir specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Jie sulauks geresnės specialistų pagalbos. Pastarosios suteikimas bus labiau sukoncentruotas“, - patikino L. Prižgintienė.

Nors miesto biudžetas labai to ir nepajaus, finansinis efektas bus. Per metus turėtų būti sutaupomi per 236 tūkstančiai eurų.

„Nėra tikslas dar labiau sutaupyti viską mažinant ir atleidžiant darbuotojus. Visi sutinka, jog ekonominis efektas yra labai svarbus ir lėšas reikia naudoti racionaliai. Bet svarbiausia yra užtikrinti normalų įstaigų darbą, kad jos galėtų atlikti savo funkcijas“, - neabejojo L. Prižgintienė.

PERMAINOS. Sujungus lopšelius-darželius „Pingvinukas“ ir „Vėrinėlis“ (nuotraukoje), uostamiestyje atsiras dviejose vietose veikianti nauja ir taip pat gražų pavadinimą turinti ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Vėtrungėlė“.
PERMAINOS. Sujungus lopšelius-darželius „Pingvinukas“ ir „Vėrinėlis“ (nuotraukoje), uostamiestyje atsiras dviejose vietose veikianti nauja ir taip pat gražų pavadinimą turinti ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Vėtrungėlė“.

Tėvai ir vaikai nepajaus

Nors paprastai visos reorganizacijos sukelia nemažą rezonansą tarp žmonių, kuriuos tai tiesiogiai paliečia, šį kartą didesnio nepasitenkinimo išvengta.

Jokio triukšmo dėl būsimų pasikeitimų nekelia ir minėtas ikimokyklines įstaigas lankančių ar dar tik besiruošiančių tapti jų auklėtiniais vaikų tėvai.

"Tėvai neprieštarauja, nes jiems niekas nesikeičia.

Kur tėvai vedė savo vaikus, ten ir ves. Pačiose ugdymo įstaigose vietų nemažėja.

O dėl pagerėjusios neformaliojo ugdymo programų teikimo ir pasirinkimo galimybės jie turėtų tik džiaugtis. Niekas nesikeičia ir šiuos lopšelius-darželius norinčių lankyti vaikų eilėje", - teigė L. Prižgintienė.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, būsimomis permainomis yra patenkinti ne visi minėtų įstaigų darbuotojai. Tačiau vykstančiam procesui tai įtakos neturi.

„Kol kas viskas vyksta sklandžiai. Aišku, gal kas iš darbuotojų ir yra nepatenkinti, nes mažėja darbo krūvis, o dalies specialistų apskritai nebereikės. Tačiau mes bendradarbiaujame su įstaigomis. Kai paaiškini tikslus ir neišvengiamybę, didesnių konfliktų nekyla“, - teigė L. Prižgintienė.

Iš viso bus sumažinta 13,25 etato. Ne tik mažės krūvis darbuotojams, bet ir nebereikės trijų direktorių.

Tam papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų nereikės. Nuo rugpjūčio 31 d. atleidžiamiems darbuotojams išeitinės kompensacijos bus išmokamos iš įstaigų darbo užmokesčio fondo.

"Direktorių klausimas sprendžiamas remiantis Civilinio kodekso nuostatomis. Jei viena įstaiga prijungiama prie kitos, tai dirbti lieka didesnės įstaigos, prie kurios prijungiama mažesnė, vadovas.

Šiemet mes dėl to problemų neturėsime. Vienos įstaigos („Pingvinuko“) pensinio amžiaus vadovė nusprendė išeiti į užtarnautą poilsį. „Vėrinėlio“ direktorės kadencija galioja, ją kvies pokalbio meras. Jei reikės, skelbsime konkursą šioms pareigoms eiti.

Kita įstaiga nuolatinio vadovo neturėjo ir konkursas dėl pareigų ėjimo skelbiamas nebuvo, tad nereikės ir atleisti. Trečiojoje viskas sprendžiama pasitelkus gerąją patirtį ir problemų taip pat nebus. Galės toliau dirbti arba pasirinkti išeiti, jei nenorės tęsti karjeros. Beje, mus ir pernai dėl vadovų darbo pavyko susitarti sklandžiai", - pasidžiaugė L. Prižgintienė.

„Putinėlio“ nebeliks

Lopšeliuose-darželiuose „Pingvinukas“ ir „Putinėlis“ ugdymas vyksta rusų kalba. Jau rudenį šių pavadinimų apskritai nebeliks.

Sujungus „Pingvinuką“ su „Vėrinėliu“, atsiras naujas uostamiesčio lopšelis-darželis „Vėtrungėlė“, veikiantis dviejose vietose (Sausio 15-osios gatvėje ir Taikos prospekte).

„Taip nusprendė pačios įstaigos. Džiaugiamės, kad jos susitarė, nes susijungimo procedūros yra sudėtingesnės nei prijungimo“, - pristatydama projektą Tarybos nariams sakė L. Prižgintienė.

Darželį „Gintarėlis“ prijungiant prie lopželio-darželio „Giliukas“ bus išsaugoti abu pavadinimai.

„Abi įstaigos yra įsikūrusios Giruliuose, prie jūros. Ir abi turi gražius pavadinimus, kurie liks. Po reorganizacijos veiks šešiolika grupių turintis lopšelis-darželis “Giliukas„, turintis ir savo skyrių “Gintarėlis", - sakė L. Prižgintienė.

Tačiau Galinio Pylimo gatvėje įsikūręs lopšelis-darželis „Radastėlė“ turės tik toje pačioje gatvėje esantį skyrių. Pavadinimas „Putinėlis“ išnyks.

„Ši ikimokyklinio ugdymo įstaiga veiks su skyriumi. Tik pastarasis pavadinimo neturės. Kaip ir “Vėtrungėlėje„, tėvai galės pasirinkti, į kokias grupes vesti savo vaikus. Tas, kuriose ugdymas vyksta lietuvių kalba, ar tas, kuriose jis vyksta rusų kalba“, - teigė L. Prižgintienė.

Paklausta, ar „Putinėlio“ pavadinimas nepageidaujamas tapo dėl asociacijos su Ukrainą užpuolusios Rusijos prezidento pavarde, Švietimo skyriaus vedėja pripažino, kad toks pavadinimas šiuo metu nėra labai malonus.

"Tokio pavadinimo nepageidavo pati įstaiga.

Pavadinimas dabar visiems tarsi ir nėra patrauklus, nors pats žodis „putinėlis“ nieko blogo ir nereiškia.

Tikrai nenorėčiau komentuoti, ar tai negali būti siejama su Rusijos prezidento asmenybe.

Galiu tik patvirtinti, jog iš pačios bendruomenės jokių užuominų negirdėjau. Tikrai nekyla problemų, kad mes neva naikiname grupes ar įstaigas, kuriose vaikų ugdymas vyksta rusų kalba ar daroma kas nors panašaus.

Nors anksčiau tokio filosofavimo buvo labai daug. Tam tikri visuomenės sluoksniai irgi pasinaudodavo proga papolitikuoti. Dabar viskas vyksta natūraliai, suprantamai ir klaipėdiečiams priimtinai", - konstatavo Švietimo skyriaus vedėja L. Prižgintienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder