Darbo pokalbis: kokio atlyginimo prašyti?

Po darbo pokalbio nesulaukiate sprendimo? Atskleidė klaidą, kuri sumažina tikimybę gauti darbą

Darbo pokalbiai padeda darbdaviui patikrinti, ar kandidatas – tinkamas pareigoms, į kurias pretenduoja, bei atitinka įmonių ar įstaigų vidinę kultūrą. 

Vis tik retas pagalvoja apie tai, kaip reikėtų elgtis po pokalbio ir kokie kandidato veiksmai gali padidinti galimybes gauti trokštamą darbą.

„Kaip ir pasimatymų atveju, po pirmojo darbo pokalbio galima imtis tam tikrų taktinių veiksmų, padėsiančių gauti kvietimą į antrąjį pokalbį, o gal net ir darbo pasiūlymą.

Tačiau dauguma kandidatų nežino, kaip tiksliai reikėtų elgtis – derėtų paskambinti darbdaviui ar parašyti, o gal geriau neįkyrėti?“, – pranešime žiniasklaidai nusako „Bitės“ Žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Padėkokite ir priminkite apie save

Po pokalbio reikėtų nepamiršti padėkoti darbdaviui, jog jus pasikvietė ir šitaip darkart pademonstruoti savo susidomėjimą būsimomis pareigomis.

Darbdavys ne visada prisimins, ką sakėte per pokalbį, todėl pasinaudokite dar viena galimybe įrodyti savo vertę.

„Padėkokite, kad skyrė laiko su jumis susitikti, dar kartą pakartokite, kad jus domina pareigos, išreikškite entuziazmą dėl tolesnių veiksmų.

Taip pat rekomenduočiau padėkoti visiems, su kuriais susitikote, ne tik tam žmogui, su kuriuo kalbėjotės. Pavyzdžiui, išsiųskite padėką pokalbį suorganizavusiam asistentui“, – pataria E. Staniulionė.

Tęskite tyrimus apie įmonę

Norėdami įsidarbinti, turėtumėte gerai pažinti įmonę, kurioje tikitės dirbti – jei prieš pokalbį to dar nepadarėte, dabar pats metas plėsti akiratį.

Paieškokite apie įmonę informacijos internete, nepamirškite patikrinti svarbių naujienų antraščių, iššniukštinėkite įmonės „LinkedIn“ paskyrą.

„Kodėl tiek tyrimų atliekama po fakto? Jei pirmasis pokalbis buvo sėkmingas, būsite pakviestas į lemiamą antrąjį susitikimą su asmeniu, kuriam būsite pavaldus, jei gausite darbą.

Kadangi jis jau bus susiaurinęs kandidatų sąrašą iki dviejų ar trijų, norėsite padaryti viską, kas įmanoma, kad taptumėte geriausiu kandidatu“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Nepamirškite socialinių tinklų higienos

Priimdamas galutinį sprendimą, dažnas darbdavys apie kandidatą ieško informacijos internete, todėl turėtumėte pasirūpinti, kad viešai apie jus prieinama informacija būtų aktuali ir atnaujinta.

„Jei aplikuojate į poziciją per soc. tinklus, pavyzdžiui, „LinkedIn“, ir jūsų paskyra neatrodo profesionaliai, neatspindi patirties ir įgūdžių, kuriuos galimai aptarsite per pokalbį, būtinai atnaujinkite viešai prieinamą informaciją.

Taip pat nereikėtų skelbti internete nieko, ko negalėtumėte pasakyti savo naujam vadovui į akis“, – pasakoja ekspertė E. Staniulionė.

Ko vertėtų nedaryti?

Labai trokštant įsidarbinti, nepagalvojus ar paskubėjus galima atlikti ir tam tikrus veiksmus, kurie sukels priešingą efektą – sumažins tikimybę gauti darbą. Vienas tokių veiksmų yra įkyrėjimas el. laiškais bei skambučiais.

„Svarbiausia yra kantrybė. Padėkoję už pokalbį, susilaikykite ir neužverskite įdarbinimo vadybininko klausimais apie proceso eigą.

Per didelis kandidato aktyvumas gali sukurti neigiamą įspūdį, o jeigu įmonė kandidatu susidomėjo, nuolatinis spaudimas ir raginimai greičiau pateikti atsakymą pastato jį į prastą derybų padėtį“, – atkreipia dėmesį „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Taip pat reikėtų gerbti bendravimo toną, kurį užveda pokalbio vedėjas. Pavyzdžiui, jeigu darbdavys ar jo atstovas prašo bendrauti el. paštu, laikykitės šio prašymo ir nesikreipkite telefonu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder