Pirmieji šalčiai benamių dar neišgąsdino

Klaipėdoje oro temperatūrai nukritus žemiau nulio laipsnių Celsijaus, benamių asmenų, besikreipiančių dėl laikinosios nakvynės paslaugos, skaičius neišaugo. BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė tikino, jog šalčių metu paslaugos poreikis paprastai išauga, tačiau šiuo metu to dar nėra.

BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namai šiuo metu teikia laikinosios nakvynės paslaugą Dubysos g. 39 ir apgyvendinimo paslaugą Viršutinėje g. 21. Taip pat dar šiemet planuojama veiklą atnaujinti ir renovuotose patalpose Šilutės pl. 8.

„Laikinam apnakvindinimui turime 51 vietą, o 8 vietos numatytos saugiai nakvynei, tai yra neblaiviems benamiams asmenims, kai jiems reikia blaivytis ir jie turi medicininę pažymą.

Ši paslauga teikiama visą parą, tačiau šiuo metu tokio didelio poreikio nėra, yra tik pavieniai asmenys“, - tikino BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė.

Artėjant šaltajam metų laikui ir už lango paspaudus šaltukui, Klaipėdos mieste itin padidėja laikinosios nakvynės paslaugos poreikis.

„Didesnis poreikis, kaip ir anksčiau, išlieka nakvynei nuo 20 val. iki 8 val. ryto. Šiuo metu iš 51 vietos užpildome apie 30 ir dažniausiai šalčių metu būna padidėjimas, bet šiandien tokio poreikio padidėjimo kol kas dar nepastebėjome“, - sakė A. Kontrimaitė.

Pasak direktorės, nors laikinosios nakvynės paslauga yra teikiama tik nuo 20 val. iki 8 val. ryto, žiemos metu asmenys būna priimami sušilti ir dieną.

„Dubysos gatvės laikinosios nakvynės namuose dirba socialiniai darbuotojai ir socialinių darbuotojų padėjėjai, yra darbuotojų komanda visą parą.

Žiemos metu bet kada, jeigu ateina benamiai asmenys, juos mūsų darbuotojai pasitinka, padaro šiltos arbatos, tikrai priima ir, jei turime ar gauname ką nors iš “Maisto banko„, kokių maisto produktų, tai dar ir vaišiname juos“, - pasakojo A. Kontrimaitė.

Laikinosios nakvynės namuose benamiai asmenys gali ne tik sušilti, bet ir nusiprausti, pasinaudoti virtuvėle arba pasikeisti rūbus, jei tuo metu yra tokia galimybė.

„Mes tikrai nelaikysime griežtai užrakintų tų namukų, tačiau neteiksime tokios paslaugos kaip karantino metu teikėme visą parą.

Bet žiemos metu, jei ateis žmogus, tai tikrai įleisime į namuką sušilti, pasėdėti valandą ar dvi ir padarysime arbatos“, - dar kartelį pakartojo direktorė.

Vykdo prevencinius reidus

BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namų socialiniai darbuotojai kartu su policijos pareigūnais, ugniagesiais ir Klaipėdos miesto viešosios tvarkos skyriaus specialistais vykdo prevencinius reidus, kurių metu teikia informaciją ir pagalbą benamiams asmenims.

„Šaltuoju metų laiku reidus vykdome dar intensyviau, nes tuo metu jie būna dar aktualesni. Pasirengiame informacines skrajutes, tokias trumpas, aiškias, kur mes esame, kas tokie, kur galima rasti, pasikalbame ir gyvai su žmonėmis.

 

Dažniausiai tie atvejai jau būna žinomi, vietos irgi žinomos, nebent pavienis naujesnis atvejis miške, palapinėse ar pan., bet ir į tokias vietas taip pat vykstame“, - tikino A. Kontrimaitė.

Pasak direktorės, vykdant prevencinius reidus, į konkrečias vietas tenka važiuoti ne po kartą, nes pirmąjį kartą nuvykus asmuo dažnai pagalbos atsisako.

„Su tais žmonėmis, kuriuos jau žinome ir matome paslaugų poreikį, yra taip: socialinis darbuotojas veda tų asmenų apskaitą ir tokiu būdu jis planuoja jau pakartotinius išvykimus.

Pirmi susitikimai būna, kai žmonės nenori jokios pagalbos, nepriima jos, nelabai prasideda dialogas, o kai vykdome pakartotinius reidus, tuomet jau nors dalį pagalbos žmogus priima“, - pasakojo A. Kontrimaitė.

Aktyviai įsitraukia ir bendruomenė

Klaipėdos miesto nakvynės namų socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai taip pat teikia ir papildomą intensyvių krizių įveikimo pagalbą.

Tuomet socialinis darbuotojas ir padėjėjas vyksta į iškvietimus pagal gautus bendruomenių gyventojų pranešimus.

„Pranešimų formos būna gana įvairios, gauname pranešimų iš Savivaldybės, elektroniniu paštu, žmonės patys paskambina ir praneša, kad ar miške kur pamatė, ar po balkonu įsikuria benamiai asmenys.

Tada darbo dienomis vykstame į vietą, vertiname žmogaus situaciją, vykdome pokalbius su juo ir įvertiname paslaugų poreikį“, - dėstė A. Kontrimaitė.

Paslaugų teikimas benamiams asmenims itin priklauso nuo žmogaus išreikštos valios, nes kai kurie asmenys pagalbos tiesiog kategoriškai atsisako.

„Paaiškiname, kokios yra galimybės ir kokias paslaugas gali asmuo gauti Klaipėdos mieste.

Jei būna tokių atvejų, kad nesutinka gauti paslaugų, tai mes tada bent jau padedame užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, kažkokią pagalbą suteikti, kuri jam reikalinga, galbūt išmokas sutvarkome, galbūt gyvenamosios vietos deklaraciją, priklausomai nuo žmogaus situacijos“, - sakė A. Kontrimaitė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder