Per Jūros šventę švarą garantuoja
Išankstinės orų prognozės šventinį savaitgalį nepranašauja didelių karščių ar kritulių, o tai taip pat neapsunkins švarą prižiūrinčių įmonių darbo.
Giedrius Mikutis, UAB „Ecoservice Klaipėda“ Regiono teritorijų priežiūros administravimo vadovas, „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įmonė atsakinga už švaros palaikymą Jūros šventės metu pagrindinėse renginių vietose.
„Pastatysime papildomai šiukšliadėžių, konteinerių, dirbs daugiau žmonių, kurie fiziškai valys miesto erdves“, - sako G. Mikutis, kuris tiesiogiai atsakingas, kad viskas vyktų sklandžiai ir būtų palaikoma tvarka. Todėl jis pats visą savaitgalį planuoja būti įvykių sūkuryje ir koordinuoti darbus.
„Po vakaro linksmybių iki 7-8 valandos ryto viskas turi būti sutvarkyta“, - teigia G. Mikutis. Nors tvarka mieste bus prižiūrima ir dienų metu, kai vyks Jūros šventė.
Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė taip pat sako, kad ypatingo pasiruošimo Jūros šventei nėra.
„Rangovai dirba pagal pasirašytas sutartis, ypatingų reikalavimų nėra“, - sakė I. Šakalienė. Anot jos, kaip ir kasdien paryčiais planuojama palaistyti miesto gatves.
Laisto naktimis
Nors kai kuriems žmonėms gatvių laistymas asocijuojasi su sovietiniais filmais, iš automobilių trykštančiais fontanais ir saulės atokaitoje vandens pursluose susidarančiomis vaivorykštėmis, Klaipėdoje gatvės laistomos nakties metu.
„Anksčiau buvo laistoma ir dienomis, tačiau praktiškiau tai daryti naktį“, - sako G. Mikutis. Pagrindinis gatvių laistymo tikslas yra nuplauti susikaupiančius nešvarumus, kurie didina oro užterštumą kietosiomis dalelėmis.
Kasdien, kai nelyja, „Ecoservice“ šiaurinės Klaipėdos miesto dalies gatvėse išlieja apie 25-30 kubinių metrų vandens.
Pietinėje miesto dalyje kelius prižiūrinčios UAB „Vakarų švara“ direktorius Gediminas Bagočius sako, kad Jūros šventės metu dirbs įprastu režimu.
„Kiekvieną naktį maždaug per tris valandas palaistome pagrindines miesto gatves, tam prireikia maždaug 46 kubinių metrų vandens“, - „Vakarų ekspresui“ sakė G. Bagočius.
Nesunku paskaičiuoti, kad miesto gatves laistančios įmonės per mėnesį į Klaipėdos gatves išlieja beveik tokį vandens kiekį, kurio pakaktų užpildyti olimpinio dydžio vandens baseiną.
Tačiau visi kalbinti pašnekovai akcentavo, kad gatvių laistymo tikslas nėra atgaivinti orą ar suteikti žmonėms vėsos. Anot I. Šakalienės, tam mieste yra įrengti fontanai, prie kurių žmonės gali ir atsigaivinti.
Gaivina rūku
Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybė drauge su „Vilniaus vandenimis“ sostinės centre liepos pradžioje įrengė mobilią rūko sistemą. Atsigaivinti nuo karščių gyventojai ir miesto svečiai gali Rotušės aikštėje, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
„Atėjus karščiams nusprendėme išnaudoti “Vilniaus vandenų„ turimą įrangą miesto gyventojų vėsinimui ir vienos judriausių miesto vietų drėkinimui. Tikimės, kad rūko sistema ir platus gertuvių tinklas leis gyventojams neperkaisti, atsigaivinti neišvykstant iš miesto, o dulksna atliks panašią funkciją kaip fontanas Lukiškių aikštėje“, - sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
Gatvės švarios
Klaipėdos gatvių valymą specialiomis mašinomis vykdantis Klaipėdos autobusų parkas Jūros šventės laikotarpiu dideliu iššūkių nelaukia. „Dirbsime įprastu režimu, pagrindiniai gatvių valymo darbai būna po žiemos sezono, o vasaros laikotarpiu nešvarumų gatvėse susikaupia mažiau“, - sako Klaipėdos autobusų parko
Eksploatacijos departamento direktorius Imantas Paliakas. Anot jo, kasdien įmonės švaros priežiūros automobiliai nuvalo maždaug 100 000 kvadratinių metrų miesto gatvių plotą ir surenka apie 8-9 tonas šiukšlių ir nešvarumų.
Rašyti komentarą