Pauliaus Lindenau palikuonys lankosi Klaipėdoje
Iš Vokietijos atvyksta visa aštuonių žmonių delegacija: du anūkai ir proanūkiai. Svečiai ne tik apsilankys atsinaujinusiame Klaipėdos P. Lindenau mokymo centre, bet ir piliavietėje bei jo muziejuje šalia elingo, susipažins su Klaipėdos miestu ir uostu plaukdami Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivu „Lotas“.
Mokymo centro direktorius Egidijus Skarbalius prisiminė ilgas P. Lindenau giminaičių paieškas. Ruošiantis Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centrui, įsteigtam 2020 metais, suteikti jo vardą, reikėjo jų sutikimo.
„Kadangi norėjome mokyklai suteikti vardą istorinės asmenybės, kurios palikuonys dar gyvi, nutariau jų atsiklausti. Nors man kalbantis tiek su diplomatais, tiek su istorikais buvo pasakyta, kad Paulius Lindenau yra labai nusipelnęs Lietuvai, maždaug kaip Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, tad jo vardą galima naudoti ir be giminaičių sutikimo. Vis dėlto nutariau eiti sunkesniu keliu“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Skarbalius.
Vyko ilgas susirašinėjimas. P. Lindenau sūnus mirė 2007 metais, jo sūnus, kuris buvo paveldėjęs laivų statyklą, kai ji buvo perkelta į Kylį, - 2018 metais. Pasak E. Skarbaliaus, Lietuvos ambasadai Vokietijoje padedant pavyko surasti anūkus per dukters liniją. „Kai susisiekėme su jais, jie labai maloniai priėmė žinią, kad mokymo centras bus pavadintas Pauliaus Lindenau vardu. Mes juos pakvietėme atvykti į Klaipėdą, kada jiems patogu ir jie pasirinko būtent rugsėjo 1-ąją“, - pasakojo centro vadovas.
Įsteigti P. Lindenau medaliai
2019 metai Klaipėdoje buvo paskelbti Didžiojo elingo metais, mat sukako 100 metų, kai dabartinės bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ teritorijoje buvo įsteigta P. Lindenau laivų statykla, davusi stiprų impulsą mūsų uostamiestyje vystytis laivų statybai. Beje, tais laikais tai buvo gana moderni laivų statykla Baltijos jūros regione, statė daug laivų, joje dirbo daug darbuotojų. Šalia jos buvo ir automobilių remonto cechas, ir baldų gamybos cechas, ir liejykla ir t. t. Pats P. Lindenau buvo Klaipėdoje labai gerbiamas žmogus.
„Į Klaipėdos pramonės vystymą, į Lietuvos kaip jūrinės valstybės vystymą Paulius Lindenau yra įdėjęs labai daug jėgų“, - sako E. Skarbalius.
Bėgant nuo karo gamykla iš Klaipėdos buvo perkraustyta į Lenkiją, o paskui į Vokietiją, į Kylį, ir veikia iki šiol, bet ją jau valdo nauji investuotojai.
2019 metais Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija įsteigė P. Lindenau atminimo medalį, kuriuo apdovanojami labiausiai laivų statybos ir remonto srityje pasižymėję darbuotojai. Pirmieji medaliai įteikti tais pačiais metais per Jūros šventę.
Rašyti komentarą