Palangos dušinių savininkei valstybė turės atlyginti tūkstantines bylinėjimosi išlaidas

(9)

Pasiskelbi, kad statai visuomeninės paskirties pastatą, gauni tam leidimą, o kai pastatai, durų taip ir neatveri. Atrodo, kad tokia situacija susiklostė su garsiosiomis dušinėmis Palangoje, - rašo portalas Lrytas.lt

Pajūrio kopose poilsio pastatą pasistačiusi ir dvejus metus jo visuomenei neatverianti klaipėdietė Natalija Zolotnitskaja pasijuokė iš valstybės, kuri dar ir turės jai atlyginti bylinėjimosi išlaidas.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė savivaldybės apeliacinį skundą ir paliko galioti Palangos teismo nutarimą panaikinti N.Zolotnitskajai skirtą 140 eurų baudą, o bylą dėl administracinio nusižengimo nutraukti.

Negana to, klaipėdietės naudai iš valstybės priteistų bylinėjimosi išlaidų suma dabar padidėjo iki pusantro tūkstančio eurų.

Vadinamųjų dušinių savininkę N. Zolotnitskają Palangos savivaldybė bandė nubausti už tai, kad pastatas naudojamas ne pagal paskirtį.

Tokia išvada buvo padaryta, kai prieš metus pastatą apžiūrėjo į jo vidų įleista savivaldybės komisija.

Iš patalpose stovėjusių baldų, buitinės technikos, interjero dizaino buvo nuspręsta, kad tai yra privatūs poilsio apartamentai, o patalpos įrengtos ir pritaikytos individualiam poilsiui.

Pastato kambariuose buvo išskirtinio dizaino mediniai baldai, miegamojo baldų komplektų dalys, dideli veidrodžiai, pietų stalas, įrengti keli židiniai, sumontuota virtuvės įranga.

Įtarimą kėlė ir tai, kad komisijai nebuvo parodyti keturi kambariai. Savivaldybės atstovus po patalpas vedžiojęs savininkės sūnus teigė, kad šių kambarių negalįs atrakinti, nes valytoja išsinešusi jų durų raktus.

Tačiau užrakintose patalpose galėjo būti paslėpti kiti individualaus poilsio paskirtį patvirtinantys baldai.

Komisijos manymu, ten galėjo būti išneštos miegamojo lovos, kurių trūko prie kambariuose matytų spintelių ir lovūgalyje statomų minkštasuolių.

Apžiūrėjusi patalpas komisija nenustatė jokių požymių, kad čia būtų teikiamos ar ateityje būtų ruošiamasi teikti viešas paslaugas, o patalpos būtų pritaikytos visuomenei aptarnauti.

Tačiau abiejų instancijų teismai pasigedo įrodymų, kokiais konkrečiais veiksmais pasireiškė savininkės neteisėta veikla ir kuo remiantis nustatyta, kad pastatas turi gyvenamojo būsto požymių ir naudojamas gyvenamajai paskirčiai.

Anot apeliacinio teismo, patalpose esantys baldai ir įranga gali būti naudojama ir teikiant visuomenės poilsio aptarnavimo paslaugas.

N. Zolotnitskajos advokatų teigimu, pastatas bus naudojamas poilsiui paplūdimyje reikalingos įrangos ir priemonių nuomai, poilsio barui ir Lietuvos menininkų kūrinių galerijai.

Tačiau Palangos savivaldybė iki šiol nėra sulaukusi oficialaus savininkės pranešimo apie jos planus ir kada statinys bus pradėtas naudoti, nors pastatas yra baigtas statyti prieš dvejus metus, o dėl pandemijos šalyje paskelbtas karantinas dvi praėjusias vasaras buvo nutrauktas.

Teismas nustatė, kad pastatas negalėjo būti naudojamas ne pagal paskirtį, nes, jo savininkės teigimu, jis iš viso dar nėra naudojamas, o savivaldybė neįrodė priešingai.

Tačiau, „Lietuvos rytą“ konsultavusių teisininkų nuomone, spręsdami šį ginčą teismai galėjo netinkamai aiškinti pastato naudojimo sąvoką.

Anot jų, vien tai, kad dušinių savininkė į baigtą statyti pastatą suvežė ir pastatė privačiam gyvenimui reikalingus baldus, sumontavo ir pajungė buitinę techniką, atvykusi naudojasi namo patogumais, moka komunalinius mokesčius, jau esąs pastato naudojimo faktas.

Organizatorių nuotr.

manodruskininkai.lt/ nuotr

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder