Neringa kvėpuoja vasara: sugrįžtantys užsieniečiai žadina viltį

Kuršių nerija jau kurį laiką gyvena aktyvesniu ritmu. Ir nors tikroji vasara pusiasalyje tradiciškai skaičiuojama nuo Joninių, jau dabar sulaukiama kur kas daugiau atvykėlių iš užsienio. Štai Preiloje trečia savaitė vieši vokiečiai, kelionę pirkę prieš... trejus metus ir bijoję keliauti dėl pandemijos.

 

14 tūkst. atvykėlių priimti galinti Neringa dabinasi ir pasitinka sutvarkytomis gatvėmis ir dviračių takais, naujomis ekspozicijomis muziejuose ir biblioteka su darbo vietomis.

10 klasifikuotų viešbučių turinti Neringa skaičiuoja, kad, įvertinus ir visą privatų apgyvendinimo sektorių, galėtų priimti apie 14 tūkst. atvykėlių.

Naująjį sezoną tiek vietos valdžia, tiek verslininkai pasitinka optimistiškai.

Viliamasi, kad žmonės, pagaliau galintys atsivėpti dėl pandemijos, rinksis atostogas Lietuvos pajūryje.

Jau sulaukiama ir vis daugiau turistų iš užsienio. Sugrįžta Nidą taip mėgstantys vokiečiai, olandai. Pasirodo ir svečiai iš kaimyninių šalių.

Archyvų nuotr.

Viešbučio „SPA Nida“ direktorius Robertas Lukošius su 15min pasidalino pastebėjimu, jog šiemet užsienio turistų jo valdomame viešbutyje sulaukta daugiau nei praėjusiais metais.

Optimistinėmis lūkesčiais dalinosi ir kurorto meras Darius Jasaitis, pristatydamas būsimus pokyčius kurorte.

Atvykėliai Nidoje pamatys pagaliau sutvarkytą pagrindinę Taikos gatvę, atnaujintus dviračių takus apie Nidą. Modernizuota Juodkrantės gelbėjimo stotis, vis dar tvarkomas turizmo ir kultūros informacijos centras „Agila“.

Atsivėrė atsinaujinę viešbučiai

Dėmesys sminga į atsinaujinusius Neringos viešbučius.

Praėjusiais metais atvertas „SPA Nida“ viešbutis šiuos metus vertina kaip tikrąjį savo startą. 4 plius žvaigždutės įvertintas viešbutis išsiskiria iš kitų šio kurorto viešbučių SPA zona ir baseinu.

Archyvų nuotr.

Viešbutis „SPA Nida“ – pirmasis Kuršių nerijoje, turintis 4 plius žvaigždutės. Viešbučio išskirtinumas – darbas apskritus metus ir baseinas. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Vienu metu galintis apgyvendinti per šimtą poilsiautojų „SPA Nida“ viešbutis veiks visus metus.

Kaip naujovė pristatomas ir pernai rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamojo turto rinkoje tapęs viešbutis „Nidos banga“. Šis kompleksas praėjusių metų pradžioje buvo parduotas už daugiau nei 6 mln. eurų.

Viešbutyje ant marių kranto veikia ir garsusis restoranas „Bo House“.

Pristatydamas naująjį sezoną kurorto meras D.Jasaitis priminė ir

„Auksinių kopų“ apartamentų kompleksą, kuris turėtų atsiverti apie naujus metus. Prieš kelerius metus skelbta, kad į kompleksą bus investuota apie 20 mln. eurų.

Muziejuose – naujos ekspozicijos

Vasarą Kuršių nerija pasitinka su naujomis ekspozicijomis muziejuose ir rekonstruota biblioteka Preiloje.

Lankytojams atvertas švyturys tapęs viena patraukliausių kultūrinių objektų. „Tik 132 laipteliai iki vaizdo iš paukščio skrydžio“... – skelbia pastatą administruojantys Neringos muziejai.

Į švyturį ant Urbo kalno nuves sutvarkyti pėsčiųjų takai. Ypatingomis progomis iš bokšto nušvis senoji švytuoklinė lempa su Frenelio lęšiais.

Kuršių nerijos istorijos muziejuje šį savaitgalį atverta nauja ekspozicija. Tai turėjo būti viena iš bendro projekto su Kaliningradu dalių. Kultūrinis projektas turėjo atspindėti dvi iškilias figūras – Tomą Manną ir Imanuelį Kantą. Tačiau projektas dėl sankcijų ir kilusio karo žlugo. Neringos muziejai savąją projekto dalį įgyvendino ir dabar kviečia į naują ekspoziciją, pasakojančią pusiasalio istoriją nuo akmens amžiaus.

Archyvų nuotr.

Neringos muziejų vadovė Lina Motuzienė pristato naujausią ekspoziciją, kurioje – visa pusiasalio istorija nuo akmens amžiaus. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Jei dirbti, tai su vaizdu į marias

„Oi, kokia čia šventė buvo! Ėjo žmonės išsipuošę lyg į atlaidus“, – apie prieš savaitę Preiloje buvusį renginį kalbėjo bibliotekininkė Raimonda.

Poilsiautojai Preiloje kviečiami aplankyti modernizuotą biblioteką. Ji įsikūrusi raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907-aisiais.

Mokyklos jau senokai čia nėra – teko uždaryti dėl mažėjančio vaikų skaičiaus kaime. Įsikūrė biblioteka.

Tačiau ir ji iki rekonstrukcijos atrodė apverktinai: pastatas buvo avarinės būklės.

Archyvų nuotr.

Preilos bibliotekos kieme išsaugotas istorinis šulinys. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Dabar biblioteka virto kultūros traukos vieta su erdvia skaitykla, gausia knygų kolekcija, muziejumi ir patalpomis atvykėliams kūrėjams.

Skaitykloje – ne tik fortepijonas, bet ir kelios darbo vietos su vaizdu į marias.

Bibliotekos vadovė Kristina Stasiūnaitienė pasakoja – vis dažniau atvykėliams prireikia erdvės darbui: atvykę su šeima neretai ieško, kur galėtum trumpam prisijungti ir darbo reikalus tvarkyti. Iš skaityklos atsiveriančios durys veda į vasaros terasą, vos už kelių metrų nuo marių...

Archyvų nuotr.

Preilos bibliotekoje įrengtos ir darbo vietos, kur ramybę ras poilsiautojai, staiga turintys sutvarkyti neatidėliotinus darbo reikalus. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Bibliotekininkė dalinasi: poilsiautojai – dažni svečiai čia ir, netgi atvykę savaitgaliui, užeina knygos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder