Neregiai, rodantys kitiems kelią

Visi turime sukaupę įvairių patyrimų bagažą – kas ragavo ypatingą patiekalą, kas, prisitvirtinęs guma, šoko nuo aukščiausio bokšto viršūnės, kas naujų emocijų sėmėsi dabar populiariuose patyrimų kambariuose.

Tačiau greičiausiai nedaug kas gali pasigirti, jog yra pabandęs matyti pasaulį... neregio akimis. Tokią galimybę šiandien siūlo socialinės iniciatyvos „NeRegĖjimo galia“ autoriai.

„Kviečiame Jus į pasivaikščiojimą su neregiu gidu po Kauno Ąžuolyno parką ir Laisvės alėją. Nematant, bet jaučiant. Tam, kuris gyvena pasaulyje be spalvų, tai yra įprasta. Tačiau gyvenantiems spalvotą gyvenimą – visiškai nauja patirtis. Todėl kviečiame susipažinti ir ištiesti ranką neregiui. Ištiesti ją ne perkeltine, o tiesiogine prasme“, – rašoma VŠĮ „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Pietvakarių centro“ kvietime.

Centro direktorė Jolanta Kručkauskaitė pasakoja, kad idėja organizuoti tokį pasivaikščiojimą su specialiais simuliaciniais akiniais regintiems kilo iš pomėgio dalyvauti žygiuose ir mėginimo įtraukti į juos ir nereginčius.

„Prieš porą metų bendrame reginčiųjų ir neregių žygyje išgirdome, kad regintiems taip pat smalsu, kokius potyrius patiria neregiai, kaip jie jaučia pasaulį. Taip iš didelio noro eiti ir tarpusavio bendravimo kilo idėja organizuoti nereginčio ekskursiją po savo pasaulį reginčiajam“, –  pasakoja J. Kručkauskaitė.

Pirmieji bandymai organizuoti tokias ekskursijas pavyko visai neblogai. Laikui bėgant buvo sudarytas tokios kelionės maršrutas, o subūrus veiklią komandą, buvo pradėtos kelionės, kuomet matantiesiems uždedami nepermatomi akiniai, duodama baltoji neregio lazdelė ir, kartu su gidu neregiu, įveikiama penkių kilometrų trasa, atskleidžianti skirtingas Kauno miesto erdves, nuotaikas, potyrius.

„Mes vienu šūviu nušauname nemažai zuikių – regintieji gavo galimybę pažinti neregių pasaulį, bent kažkiek prie jo prisiliesti, neregiui ši kelionė leidžia save realizuoti, pasijausti svarbiu ir reikalingu, stiprinti ryšį su visuomene, dalinantis turimomis žiniomis, taip pat padeda tobulėti. Taip pat uždirbame pinigų, kuriuos galima skirti nereginčiųjų poreikiams“, –  vardija socialinės iniciatyvos „NeRegĖjimo galia“ lyderė. Anot jos, visuomenėje įsijautimas į kito kasdieninį pasaulį labai svarbus, nes tik realiai pajautę kito išgyvenimus žmonės paprastai tampa empatiškesni  ir supratingesni vienas kitam.

VŠĮ „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Pietvakarių centras“ yra vienas iš 9 „Luminor“ banko ir nevyriausybinės organizacijos „Geri norai LT“ organizuojamo projekto „Poveikio laboratorija“ dalyvių. Jo metu organizacijos mokosi valdyti ir stiprinti savo verslo socialinį poveikį. Šešis mėnesius trunkantis projektas – gera galimybė įmonėms išmokti įvertinti, kokią naudą jų plėtojamas verslas atneša visuomenei. Vasarą projekto dalyviams buvo rengiamos individualios mentorystės sesijos, o rugsėjo pabaigoje visą projektą vainikuos renginys, kuriame dalyviai investuotojams pristatinės savo idėjas. Jo nugalėtojui „Luminor“ bankas skirs 3000 eurų prizą, skirtą toliau plėtoti savo verslą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder