Patarimais, kaip nesušalti atvėsusiuose namuose ar darbe, kaip tinkamai apsirengti, koks kojų masažas ar maistas leis greičiau sušilti, ar kaip išsimiegoti šilčiau, dalijasi natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų „Flokati” atstovė Žydrūnė Ragelė.
Renkitės sluoksniuotai
Anot Ž. Ragelės, keli lengvesni drabužių sluoksniai jus sušildys geriau nei vienas storesnis.
„Pradėkite nuo plonesnių rūbų, pavyzdžiui, termo apatinio trikotažo, kuris pašalins drėgmę ir taip jausitės šilčiau. Jei šaltu oru lauke dėvime kelis rūbų sluoksnius šį principą naudokite ir būdami patalpoje – ant apatinių marškinėlių vilkitės marškinius bei švarką ar megztuką.
Drabužių sluoksniai izoliuos kūną nuo vėsumos ir leis lengviau reguliuoti kūno temperatūrą“, – kalbėjo moteris.
Pėdų masažas prieš miegą
Kojos viena greičiausiai atšąlanti kūno dalis. Taip yra dėl to, nes jos labiausiai nutolusios nuo širdies. Dienos metu rinkitės plonas vilnones kojines, vakare nepamirškite pamasažuoti pėdų.
„Masažas suaktyvina kraujotaką, taip kojos sušils greičiau. Jei prieš miegą masažuosite pėdas, naktį jos išliks šiltos ir leis ramiai miegoti. Masažas taip pat leis atsikratyti per dieną susikaupusio streso ar įtampos.
Jis taip pat stiprina kraujo cirkuliaciją kūne, gerina imunitetą. Masažuokite pėdas atsisėdę ant kairio kelio užkėlę dešinę pėdą ir atvirkščiai”, – pasakojo specialistė.
Moteris pataria prieš miegą nusiplovus kojas, padus patrinti druska ir tik tuomet nušluostyti sausai rankšluosčiu. Taip kojos bus ir šiltos, ir rečiau sirgsite peršalimo ligomis.
Apavas iš natūralaus pluošto
Jei pėdų masažas nepadeda, tuomet kojoms sušilti dėvėkite kojines ar šlepetes. Pasak specialistės, labai svarbu išsirinkti tinkamą apavo medžiagą.
„Jei avėsite šlepetes pasiūtas iš sintetinio audinio, greičiausiai pirštų galiukai liks šalti. Linas, medvilnė ar vilna sušildys greičiau. Minėtos medžiagos gerina kraujotaką ir dėl to pėdos sušyla greičiau.
Jei kojos linkusios itin šalti, rinkitės ne įsispiriamas šlepetes, o su aulu. Taip kojos bus labiau apgaubtos, bus šildomos aukščiau čiurnos”, – pasakoja Žydrūnė Ragelė.
Valgykite maistą, kuris šildo
Norint sušilti rinkitės šiltus patiekalus, bet ne riebius. Taip pat valgant dažniau ir po truputį pagerinsite kraujo apytaką, ir sušilsite.
„Neretai galvojama, kad riebus maistas vėsesniu metu gali padėti sušilti. Vis tik taip nėra. Tokiu atveju skrandis yra apkraunamas maistu ir daugiau energijos eikvojama virškinimui, o ne šilumai gaminti.
Tad reikėtų rinktis maistą, kuriame yra daugiau geležies: pupelių, grikių, žirnių, pomidorų, morkų, burokėlių, obuolių ar džiovintų slyvų”, – pasakojo Ž. Ragelė.
Šaltomis dienomis valgykite daugiau sriubų. Patys ją pasigaminkite – neužtruksite ilgai, pajudėsite, o verdantis vanduo sušildys virtuvę.
Šiltam miegui rinkitės tinkamą patalynę
Specialistė pataria, kad jei miegate po sintetine antklode, lovos gale turėkite papildomą storesnį užklotą ar pledą.
„Taip jums nereikės keltis vidury nakties, kai sušalus kojoms norėsite iš spintos pasiimti storesnę antklodę. Vis tik jei norite atsigulti į šiltą lovą rinkitės patalynę iš natūralaus pluošto – medvilnės ar vilnos. Šios medžiagos pasižymi geru oro laidumu, todėl patalynė išlieka sausa, nesukelia drėgmės pojūčio”, – patarimais dalinosi Ž. Ragelė.
Moteris primena, kad šilumą išlaikysite dažniau gerdami šiltus gėrimus – arbatą, kakavą ar kavą. Patariama vengti alkoholinių gėrimų, nes jis malšina drebėjimą, o būtent drebulys yra natūralus atsakas į šaltį.
Rašyti komentarą