Neadekvatus vyras prie Klaipėdos kaupė šunis ir šiukšles: neapsikentę pranešė kaimynai

(1)

Gyvūnų globėjai Klaipėdos rajone aptiko tikrą šunų kaupiką. Pensijinio amžiaus vyras keturkojus tempė namo iš kur tik rasdavo. O jais rūpinosi pagal savo neadekvatų supratimą. Vyras kaupė ne tik šunis, o ir šiukšles, tad keturkojai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. Teismas nusprendė juos iš pensininko atimti. Tam prireikė ir policijos, ir ugniagesių.

Šiukšlių kalnai ir daugybė lojančių šunų. Organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ savanoriai taip pasakoja apie gelbėjamų keturkojų Derceklių gyvenvietėje šalia Klaipėdos kasdienybę.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad buvo gautas anoniminis pranešimas iš bendruomenės, kad yra va tokia vieta, kur labai daug šunų girdisi lojimai ir buvo kreiptasi į veterinarines tarnybas, buvo gautas teismo nuosprendis, kad reikia atvažiuoti pažiūrėti, patikrinti. Patikros metu buvo rasta daugybė šunų. Nesuskaičiuojam. Kol kas suskaičiavom 23 šunis. Bet realiai kiek jų yra, dar nežinom. Jis iš pradžių buvo pasakęs, kad bus 15 tik, daugiau aš jų nebeturiu, viskas, kryžius. Bet pasirodo, kuo toliau, tuo daugiau“, – sako „Lietuva – gyvūnams“ savanoris Lukas Bendikas.  

Šunis ir šiukšles kaupiantis vyriškis gyvūnų globėjus iš pradžių įsileidžia noriai. Tačiau toliau tik blogiau.

„Kiek aš į vidų įėjau, tai begalinė smarvė, išmatos, kaldros sudraskytos, šunys su labai dideliais nagais, matosi, kad tai – baisios sąlygos, aš nemokų jų apsakyti, iš tikrųjų. Pirmas dalykas, tas dvokas, smarvė, nu, šakės, baisu“, – pasakoja L. Bandikas.

Pamatęs, kad jo laikyti šunys vienas po kito keliauja į gelbėtojų automobilius, vyras staiga apsigalvoja ir užsirakina duris, o ant vartų su ženklu apie piktą šunį, užkabina ir spyną. Per plonas vagonėlio sienas ir langus girdisi bei matosi, jog patalpoje dar ne vienas antisanitarinėmis sąlygomis laikomas šuo. Tad gyvūnų gelbėtojai išsikviečia policiją.

Vartelių niekas neatidaro, tad pareigūnai į šunų kaupiko kiemą patenka pro kitą pusę. Vagonėlio durys užrakintos. Gali būti, jog vyriškis viską užrakino ir paspruko. Negalėdami patekti į vidų, policininkai išsikviečia ugniagesius. Ir vienas ugniagesys laužtuvu jau mėgina patekti į vidų. Galų gale durys pasidavė ir gyvūnų globėjai bei policininkai pateko į vidų ir pradėjo vieną po kito nešti šunis. Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai vos spėja juos fiksuoti.

Kai kuriuos šunis vyras mėgino net slėpti, pavyzdžiui, lagamine.

O iš užkaborių namuose išlenda ir pats šunų kaupikas. Vyras sako, kad dėl streso išgėrė raminamųjų ir net negirdėjo kaip į jo namus stengėsi patekti policija bei ugniagesiai. Vyriškis sako, kad šunis tiesiog labai myli ir net rodo, kokių triukų juos išmokė.

Vyras pasakoja, kad jo namas sudegė, naujam pinigų neturi, artimųjų taip pat. Tad vieninteliu gyvenimo džiaugsmu tapo šunys. Pensiją esą skiria jiems maitinti.

„A jūs matėt nors vieną šuniuką? Yra nors kaulai matyti, kad jie neprižiūrėti, nepavalgę? Yra?“, – klausia šunų kaupikas Nikolajus.

Tačiau gyvūnų būklė kalba pati už save. Gelbėtojai juos vis dar neša iš vagonėlio. Iš vyro paimami net 40-imt netinkamomis sąlygomis laikomi keturkojai. Keletui jų nėra nė savaitės. Ir vis tik, vyriškis sako, kad netekęs šių šunų, susiras naujų.

„Rytoj pagausiu šuniuką valkataujantį, atnešiu ir turėsiu vėl šunų, nu. Čia yra begalybė. Aš myliu šunis“, – kalba Nikojalus.

Ir iš tiesų. Vyro kaimynai pasakoja, kad jis šunis namo nešasi, kur tik randa. Ir pagal savo supratimą jais rūpinasi ir gelbėja.

„Močiutės išvažiuoja į Klaipėdą, vyrai numiršta ir jis pasiima. Va taip jis daro. Iš kiemų, kai numiršta šeimininkai“, – sako kaimynė Elena.

Antisanitarinėmis sąlygomis auginti 40 šunų iškeliavo į prieglaudą. Jei vyras susitvarkys keturkojų laikymo sąlygas, ar šiuos jam grąžins, spręs atsakingos tarnybos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder