Naujoji dauguma pasirengusi perimti valdžią Klaipėdoje

Išrinktasis Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ir keturios politinės jėgos suformavo naują Klaipėdos valdančiąją koaliciją, kuri prie miesto vairo stos jau šį ketvirtadienį, kai vyks Tarybos posėdis.

Koalicinę sutartį pasirašė A. Vaitkus, politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“, partija „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratų partija.

„Pasirašome du dokumentus. Valdančiosios koalicijos sutartį ir valdančiosios koalicijos veiklos programą “Planas Klaipėdai 2023-2027 m.", - sakė A. Vaitkus.

Jis nesijaučia išdavęs nė vieno rinkėjo, norėjusio permainų ir nepageidavusio matyti naujoje valdžioje 12 metų Klaipėdos mero poste buvusio Vytauto Grubliausko.

„Tikiu, jog visi girdėjo, kad kviečiau visus, kurie nori dirbti Klaipėdai ir klaipėdiečiams“, - sako A.Vaitkus.

Anot jo, koalicijos partneriai taip pat apsisprendė dėl politinio pasitikėjimo postų pasiskirstymo.

Du politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ atstovai užims mero pavaduotojų pozicijas. Vienas vicemero postas atiteks „Laisvės ir teisingumo“ atstovams.

Konkrečios kandidatūros į politinio pasitikėjimo postus turėtų paaiškėti iki ketvirtadienio.

Neoficialiai minima, kad Savivaldybės administracijos direktoriumi galėtų tapti Vidas Karolis („Laisvė ir teisingumas“), vicemerėmis Vaida Raugelė ir Lina Šukytė-Korsakė.

„Pasakysiu, kad labai aiškiai buvo išreikštas Liberalų sąjūdžio vadovybės nepalaikymas mano atžvilgiu, tai buvo labai aiškiai konstatuotas nusistatymas prieš, turiu minty antrąjį turą“, - paaiškina A. Vaitkus, dėl ko koalicijoje nėra Liberalų sąjūdžio.

Tačiau jis ateityje neatmeta galimybės dirbti kartu, nors sako, kad šiuo laikotarpiu liberalų išreikšti pageidavimai nelabai tenkino.

Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Edmundas Kvederis sako, kad A. Vaitkaus užuominos dėl ateities rodo, kad išrinktasis meras galvoja apie ateitį, nes kadencija trunka 4 metus.

Jis patvirtina, kad pokalbiai dėl bendro darbo jau nuo kadencijos pradžios vyko, tačiau liberalai nesulaukė „atgalinio ryšio“.

E. Kvederis taip pat sutinka, kad lemiamos įtakos padarė Liberalų sąjūdžio valdybos pareiškimas.

„Klaipėdoje atskiro pareiškimo nebuvo. Vietoje mūsų narių nuomonės išsiskyrė. Per antrąjį turą mūsų nariai galėjo laisvai pasirinkti remiamą kandidatą“, - sako E. Kvederis.

Anot jo, niekas nepasikeitė - kaip ir iki šiol, liberalai dirbs opozicijoje. Tačiau pastebi, kad rinkimų rezultatai uostamiestyje netenkina. Pritrūko ir šiek tiek sėkmės, nes ketvirtam mandatui nepakako tik 25 rinkėjų balsų.

„Politikoje būna potvyniai ir atoslūgiai“, - E. Kvederis mano, kad liberalai ateityje dar sugrįš į valdžią Klaipėdoje.

DAUGUMA. Edmundas Kvederis sutinka, kad Liberalų sąjūdžiui būti Klaipėdos valdančiojoje koalicijoje sutrukdė tai, kad partija yra valdančioje daugumoje Seime su konservatoriais.Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

DAUGUMA. Edmundas Kvederis sutinka, kad Liberalų sąjūdžiui būti Klaipėdos valdančiojoje koalicijoje sutrukdė tai, kad partija yra valdančioje daugumoje Seime su konservatoriais.Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder