N. Venckienė teisme nepripažino nė vieno kaltinimo

N. Venckienei Lietuva – nebemiela: vėl tapo emigrante

(33)

Neringa Venckienė, kurią teismas pripažino kalta dėl trijų nusikaltimų, išvyko iš Lietuvos. Šį kartą emigracijai ji pasirinko ne Ameriką, iš kurios buvo atgabenta su antrankiais, bet Olandiją. Čia jau kurį laiką gyvena jos sūnus.

Praėjus dvejiems metams po to, kai buvo grąžinta iš JAV, 50-metė N.Venckienė vėl tapo emigrante.

Nesėkmingai pabandžiusi sugrįžti į politinę areną ir prasiskolinusi buvusiems bendražygiams N.Venckienė neseniai susikrovė lagaminus ir paliko Lietuvą.

„Ji išvažiavo pikta, susipykusi su visais, su kuo tik galėjo, nes po nuosprendžio prašė pinigų, kad galėtų susimokėti priteistas sumas, tačiau niekas neskubėjo aukoti. Ji visiems skambinėjo, grasino, keikėsi“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo buvę N.Venckienės šalininkai, kartu su ja pernai bandę patekti į Seimą, tačiau surinkę vos vieną procentą rinkėjų balsų.

Amerikoje nenorėjo likti

N.Venckienė savo bendražygiams neatviravo, kur išvažiuoja, tačiau jie neabejoja, kad keliai ją nuvedė į Olandiją.

Šioje šalyje nuo praėjusio rudens gyvena ir jos 21 metų sūnus Karolis, o prieš kurį laiką prižiūrėti anūko išvyko ir jos tėvai – 83 metų Vytautas ir 78 metų Laimutė Kedžiai.

„Karolis nenorėjo gyventi Amerikoje, todėl ten pardavė namą, padedamas draugo nusipirko butą Amsterdame ir įstojo į universitetą“, – pernai per rinkimų kampaniją partijos kolegoms aiškino N.Venckienė.

Trikdė sūnaus ašaros

Kalbėti su žmonėmis šeiminėmis temomis N.Venckienę vertė nesibaigiantys sūnaus skambučiai.Olandijoje vienas atsidūręs K.Venckus motinai skambindavo ir dienomis, ir naktimis ir nuolat skųsdavosi, kad jam ten blogai.

„Buvo baisu klausytis, kaip dvidešimtmetis verkia į ragelį ir kaip N.Venckienė jį ramina. Tai girdėjome visi“, – kalbėjo buvę partijos „Drąsos kelias“ nariai.

Teismas pasimatyti neišleido

Rinkimams pasibaigus N.Venckienė nusprendė pati vykti į Amsterdamą ir nuraminti sūnų. Tačiau padaryti tai nebuvo paprasta, nes tuo metu jos laisvę varžė net trys kardomosios priemonės – užstatas, registracija policijoje ir dokumentų poėmis.

Negalėdama laisvai išvykti pernai spalio 23 dieną N.Venckienė ir jos advokatas Danius Svirinavičius kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą, kuris tuo metu nagrinėjo bėglės baudžiamąją bylą, ir paprašė leidimo Amsterdame pasimatyti su sūnumi.

N.Venckienė teigė, kad ji netrukdys teismo procesui, ir pageidavo Olandijoje būti iki gruodžio 2 dienos.

Teisėjas Valdas Meidus teisiamosios prašymą išvykti atmetė. Tiesa, tai buvo padaryta tik rezoliucija, todėl N.Venckienė sprendimą apskundė.

Po mėnesio, lapkričio 23 dieną, Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad skubiai parašą ant rezoliucijos suraitęs V.Meidus buvo neteisus, – šį prašymą turėjo išnagrinėti surengęs posėdį. Tačiau ši maža pergalė N.Venckienei nepadėjo – teismas jos į Amsterdamą neišleido.

Kelius atvėrė nuosprendis

Po kelių mėnesių raminti anūko į Olandiją išskrido jos tėvai.

N.Venckienei tokia galimybė atsirado po šių metų liepos 8 dieną paskelbto nuosprendžio.

Nors N.Venckienė buvo pripažinta kalta dėl trukdymo antstolei atlikti savo pareigas, pasipriešinimo policijos pareigūnui ir nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nuteista 1 metų, 9 mėnesių ir 6 dienų laisvės atėmimo bausme, teismas, nelaukdamas, kol nuosprendis įsigalios, panaikino N.Venckienei visas kardomąsias priemones.

Tvarkėsi turto reikalus

Nors savo rankose dokumentus N.Venckienė turi jau kurį laiką, Lietuvoje ją šiek tiek užlaikė turto reikalai.

„Ji jau kurį laiką, kaip sakoma, sėdėjo ant lagaminų, bet išvažiavo tik pardavusi tėvų butą“, – „Lietuvos rytui“ teigė pašnekovai, bet prieš keletą dienų Registrų centre šio trijų kambarių buto savininkais vis dar nurodomi Kedžiai.

Neatmetama, kad naujasis savininkas dar nesikreipė į Registrų centrą dėl buto perregistravimo, todėl jame matomi tik senųjų savininkų duomenys.

Į trijų kambarių butą Garliavoje, Vasario 16-osios gatvėje, Kedžiai atsikraustė 2019 metų rugsėjį, kai pardavė savo namą netoliese esančioje Klonio gatvėje.

Šiame bute 2019 metų lapkričio 19 dieną apsigyveno ir iš Amerikos pargabenta ir iš areštinės su apykoje paleista N.Venckienė. 

„Gražus butas, jaukus“, – tąkart apie naujuosius namus kalbėjo bėglė.

Susipyko ir su giminaičiais

Trumpas N.Venckienės grįžimas į tėvynę nebuvo sklandus – bėglei nepavyko sugrįžti į politiką, Lietuvoje ji buvo nuteista, pašlijo ir santykiai su ją ilgą laiką rėmusiais giminaičiais.

Su teta Audrone Skučiene ji susipyko dėl apleistos „Drąsos kelio“ partijos ir išleistų partijos narių pinigų, o su pussesere advokate Sonata Žukauskiene susiriejo, kai ji atsisakė ją įdarbinti savo advokatų kontoroje.

„Savo ausimis girdėjau, kaip N.Venckienė koneveikė A.Skučienę kokiais tik galima žodžiais, kad ji esą sužlugdė partiją, kol ji buvo Amerikoje“, – apie N.Venckienės konfliktą su teta „Lietuvos rytui“ anksčiau yra pasakojusi verslininkė, kelio ženklus gaminančios įmonės „Eismo juosta“ direktorė Laimutė Visockienė.

Po prašymo pasipylė keiksmai

Iš šios moters per rinkimus pasiskolinusi 19 tūkst. eurų partijos skoloms ir rinkimų užstatui sumokėti N.Venckienė grąžino tik 3590 eurų, 15 tūkst. 500 eurų yra skolinga iki šiol.

Pinigus ji žadėjo grąžinti, kai bus parduotos už valstybės dotacijas įsigytos partijos patalpos, tačiau net ir tada, kai 140 tūkst. eurų atsidūrė partijos sąskaitoje, apie skolos grąžinimą N.Venckienė nenorėjo net girdėti.

„Kai pasakiau jai apie skolą, iš buvusios teisėjos lūpų išgirdau tokius žodžius, kokių nevartoja net girtuokliai“, – sakė L.Visockienė.

Po šio prašymo per rinkimus dešiniąja N.Venckienės ranka vadinta moteris tapo jos asmenine prieše, kurią buvusi teisėja išvadino KGB agente, sukčiuviene, tyčiojosi iš jos partijos nariams ir jai asmeniškai rašytuose laiškuose ir žadėjo surinkti jos prašomus pinigus iš tų pačių partijos narių kišenių.

Partijos pinigai tapo savais

Pasak L.Visockienės, prieš išvykdama iš Lietuvos N.Venckienė prigriebė ir partijos sąskaitą, jokios veiklos nevykdančioje partijoje įdarbino penkis žmones ir dalį jų atlyginimo pasiimdavo sau.

„Žmonės buvo įdarbinti nuo tos dienos, kai būstinė buvo parduota. Jiems mokamas 800 eurų atlyginimas, bet kai ji man balandį atvežė pinigus, prasitarė, kad jai per brangu mokėti po 10 procentų nuo algos toms įdarbintoms moterėlėms ir mokėti skolą man“, – sakė L.Visockienė.

Pasak verslininkės, net ir po „Lietuvos ryte“ pasirodžiusio interviu ji pinigų iš N.Venckienės nesulaukė, nebuvo daugiau ir jokių jos laiškų.

Tyli ir skolos niekada neneigusi A.Skučienė. „Parašiau jai porą žinučių, kviečiau susitikti, tačiau ji nekreipė jokio dėmesio“, – sakė L.Visockienė.

Garliavos veikėja pinigų prašinėjo nuolat

Pinigai N.Venckienei reiškia labai daug. Tai pastebėjo ir pernai „Drąsos kelio“ sąraše į Seimą buvę kandidatai, kartu su ja per rinkimų kampaniją važinėję po Lietuvą.

„Ji drebėdavo dėl kiekvieno išleidžiamo cento, nors pati savų pinigų visiškai neleisdavo. Viskas – salių nuoma, automobilių degalai, net maistas ir nakvynė – buvo padengiama mūsų sąskaita“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo buvę jos bendražygiai.

Panevėžio apygardos teismo sprendimas iš N.Venckienės priteisti 18 tūkst. 430 eurų ir 25 centus Laimutei Stankūnaitei, Sonatai Vaicekauskienei, Mindaugui Gušauskui ir Policijos departamentui buvusiai teisėjai buvo dar vienas smūgis.

Nors nuosprendį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, ką N.Venckienė ir padarė, ji tą pačią dieną kreipėsi į savo šalininkus ir pareiškusi, kad jai reikia sumokėti 20 tūkst. eurų, paprašė šią sumą jai paaukoti ir pyko, jog aukojama per mažai.

Tai buvo ne pirmas kartas, kai N.Venckienė reikalavo pinigų iš naivuolių, tikinčių jos pačios sukurta pedofilijos istorija.

Prašyti jų iš savo gerbėjų N.Venckienė pradėjo dar gyvendama Lietuvoje, tačiau visiškai suįžūlėjo išvažiavusi į JAV, kai atsivežti iš gimtinės pinigai seko, o gerai apmokamo darbo nebuvo.

Tada N.Venckienė pareikalavo pinigų iš Kauno apygardos teismo bei už pravaikštas Seime ir beveik tuo pat metu paskelbė, kad prašo savo šalininkų pagalbos, nes esą Amerikos teisme tuoj bus atversta pedofilijos byla ir bus įrodyta, kad L.Stankūnaitė pardavinėjo savo dukrą pedofilams.

Suprantama, pedofilijos byla JAV teisme nebuvo nagrinėjama ir net negalėjo būti nagrinėjama, tačiau kažkiek eurų N.Venckienė sukrapštė.

2018 metų vasarį, kai N.Venckienė buvo sulaikyta Čikagoje, pinigų kaulijimo estafetę iš jos perėmė sūnus K.Venckus. Jis prašė pinigų motinos advokatams sumokėti.

Atgabenta į Lietuvą bėglė teisme kovėsi dėl 2341 euro ir 97 centų, į kuriuos jai laikinai teises buvo apribojęs kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Darius Jakutis.

N.Venckienė teismų vis reikalavo grąžinti jai šiuos pinigus, bet aprimo, kai teisėjams trūko kantrybė ir jie pasiūlė, užuot rašius skundus, eiti dirbti.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder