sveikatos takai

Miškininkai „suniokojo“ pajūrio sveikatos takus

(3)

Pajūrio miške besilankantys klaipėdiečiai pastebėjo, kad jų pamėgti sveikatos takai virto suartais smėlynais. Tuo pasirūpino miškininkai, nes pirmiausia tai yra miško įrenginiai, saugantys nuo gaisrų, o tik po to - takai pasivaikščiojimui.

„Norėčiau sužinoti, kas atsitiko su sveikatos takais Klaipėdoje. Neseniai pastebėjau, kad ženklai buvo atnaujinti ir buvo įrengtos naujos trasos. Tačiau takus perkasė ir jais visai neįmanoma vaikščioti“, - „Vakarų ekspreso“ teiravosi klaipėdietė Edita.

Ji redakcijai atsiuntė ir nuotraukas. Edita pastebėjo, kad kliuvo visiems miško takams nuo Klaipėdos iki pat Karklės. Jai nepavyko internete rasti jokios informacijos apie tai, kas vyksta miške.

Keturi takai

Klaipėdos turizmo informacijos centro (KTIC)vadovė Romena Savickienė sakė, kad prieš dvejus metus Klaipėdos savivaldybės prašymu buvo sužymėti keturi sveikatingumo takai Pajūrio miške.

„Naujų takų neįrengėme, buvo pažymėti takai, kuriuos žmonės jau buvo pramynę miške“, - paaiškina R. Savickienė.

Anot jos, už tolesnę takų priežiūrą yra atsakinga Klaipėdos savivaldybė, todėl KTIC nestebi situacijos. Tačiau R. Savickienė pažadėjo pasidomėti padėtimi ir, jei bus poreikis, iš naujo pažymėti takus.

Šiuo metu pajūrio miške yra pažymėti 4 sveikatos takai.

Jie yra teritorijoje nuo Vasaros estrados iki Girulių. Tai yra žiedinės pėsčiųjų trasos, kurių ilgis nuo 3,5 iki 5 kilometrų.

Apsauga nuo gaisrų

Regiono miškus prižiūrinčios Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regiono padalinio vadovas Tomas Zaleckis sako, kad leidimą pažymėti sveikatos takus davė.

Takai daugiausiai pažymėti vadinamosiomis mineralizacijos juostomis, kurios yra skirtos apsaugoti miškus nuo gaisrų - kad gaisras miško paklote neišplistų nuo netyčia numestos neužgesintos nuorūkos ar dėl kitų priežasčių.

„Leidimą pažymėti takus davėme tik su sąlyga, kad priešgaisrinės juostos toliau būtų naudojamos pagal savo paskirtį, taip pat takuose nėra įrengiama papildoma infrastruktūra (laiptai suoliukai ar pan. - aut. past.)“, - sako T. Zaleckis.

Anot jos, priešgaisrinių juostų mineralizacijos darbai atliekami 1-2 kartus per metus. Tai priklauso nuo gamtos sąlygų ir žmonių veiklos. Iš karto po atliktų darbų smėlis juostose yra purus, vėliau jis susiguli.

T. Zaleckis akcentuoja, kad gyventojai miškuose gali lankytis laisvai laikydamiesi taisyklių. Miškininkų uždavinys yra užtikrinti saugumą ir gaisrų prevenciją.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder