darb pokalbis

Metinių pokalbių sezonas - patarimai, kurie leis sužibėti

Gruodis - metinių pokalbių darbe sezonas. Šis mėnesis gali sukelti dvjeopus jausmus - tiek nerimą, tiek pozityvų jaudulį, jog pagaliau gausite išsvajotą pakėlimą pareigose, o gal didesnio atlyginimo pasiūlymą. Kaip padėti sau metinio pokalbio metu jaustis kuo labiau pasitikinčiu savimi?

1. Atlikite matematiką

Idealiame pasaulyje jūsų metų apžvalga bus virtinė žėrinčių komplimentų, kurių pabaigoje bus pasiūlytas didelis, džiuginantis algos pakėlimas. Pastaruosius 12 mėnesių dirbote beprotiškai sunkiai – mažiausiai, ką galite gauti, yra pripažinimas, tiesa? Neteisingai. Jūsų viršininkas apskritai gali turėti teigiamų jausmų apie jūsų darbą, tačiau yra tikimybė, kad jie ne taip gerai stebėjo jūsų pažangą, kaip turėtų.

Net jei jūsų metinis pokalbis sekasi gerai, esate skolingas sau, kad gautumėte statistiką apie savo praėjusių metų karjeros sėkmę. Prieš peržiūrėdami, paruoškite keletą pastabų apie savo darbo sėkmę.

Gali tekti atlikti kai kuriuos skaičiavimus, kad padarytumėte įspūdį savo vadovui. Ar padidinote savo įmonės socialinių tinklų sekėjų skaičių net 25%? Užsirašykite. Jei radote naują įrankį, kuris padidino jūsų komandos produktyvumą, įvertinkite, kiek laiko ir pinigų sutaupėte.

Iliustracija, kaip padidinote pajamas arba padėjote sutaupyti įmonei pinigų, gali būti naudinga norint gauti padidinimą. Kad ir kaip matuojate savo darbo sėkmę, sugalvokite tikslių faktų, kodėl tai yra tiesa. 

2. Sakykite tiesą

Teoriškai metiniai pokalbiai su darbdaviu yra tinkamas laikas iškelti bet kokius jums rūpimus klausimus. Jūsų viršininkas turi galimybę sukritikuoti jūsų veiklą, todėl teisinga, kad galite pasidalyti bet kokiais jums iškilusiais sunkumais. Tačiau prieš pateikdami skundus, įvertinkite, koks sąžiningas iš tikrųjų galite būti.

Ar jūsų viršininkas gerai priima kritinius atsiliepimus? Ar jie žiūri į darbuotojus, kurie pateikia skundus, kaip į „sudėtingus“? Net jei jūsų viršininkas yra imlus atsiliepimams, elkitės įprastai. Jūs nenorite, kad jūsų viršininkas manytų, kad esate nepatenkintas darbe ir norite išeiti, nes jis gali nevisiškai investuoti į jūsų ateitį įmonėje.

Jei algos padidinimas yra jūsų svarbiausias prioritetas, galite susilaikyti nuo skundų, nebent tai yra absoliučiai būtina arba jei jie padeda pagrįsti jūsų padidinimą. Pavyzdžiui, jei perėmėte kolegos pareigas jam išvykus, o jūsų darbo krūvis padidėjo, tai yra nusiskundimas, kuris gali padėti išspręsti jūsų bylą. Per daug skundų gali atitraukti jus nuo jūsų tikslo.

Jei turite nusiskundimų, įpinkite į pokalbį komplimentų apie savo vadovą arba supratimu, kodėl jums patinka jūsų darbas. Galų gale, šaukštas cukraus padeda sumažinti vaisto poveikį.

3. Žinokite, ko norite

Dabar ne laikas filosofuoti. Kai pradėsite savo metų apžvalgą, turėtumėte tiksliai žinoti, ko norite. Algos padidinimas, paaukštinimas pareigose ar kitos pareigos yra svarbūs dalykai, tačiau tie etapai įvyksta ne kiekvienais metais.

Jei jūsų pareigos pasikeitė per pastaruosius metus, apsvarstykite galimybę paprašyti pakeisti pareigų pavadinimą. Norite tobulėti? Paklauskite, galbūt jūsų vadovas sutiks finansuoti švietimo išteklius ar keliones į konferencijas. Jei norite perkelti darbo vietą, nes nesutariate su vienu iš savo kolegų, dabar pats laikas tai padaryti. Pasinaudokite proga.

4. Turėkite planą

Negalėsite patys išspręsti visų su darbu susijusių problemų, tačiau kreipimasis pas savo vadovą su nusiskundimų sąrašu, tačiau be jokių galimų sprendimų gali juos nuvilti. Stenkitės pateikti galimus sprendimus dėl bet kokių darbe kylančių problemų. Jei esate laimingas darbe, bet vis tiek norite imtis pokyčių, pavyzdžiui, imtis didesnių projektų, turėsite pasiūlyti galimus sprendimus. Prieš peržiūrėdami, paklauskite savęs - jei jūsų vadovas yra atviras tam, ko norite, ar turite būdų, kaip tai padaryti? Jūsų viršininkas bus daug imlesnis pokyčiams, jei pamatys būdų, kaip padėti iš karto.

5. Atminkite, kad praktika daro darbą tobulą

Padarėte daug darbo, kad pasiruoštumėte šiai metinei peržiūrai. Sekėte visus komplimentus, kuriuos gavote iš klientų, gerai apgalvojote, ko norite, ir svarstėte sritis, kuriose galėtumėte tobulėti. Šios pastangos atsipirks, ypač jei praktikuositės. Jūsų streso lygis priklausys nuo to, kaip patogiai jaučiatės su vadovu ir kiek pasitikėsite savo veikla. 

Paprašykite savo geriausio draugo ar šeimos nario pasipraktikuoti pokalbį su jumis. Išspręsite visus pokalbio vingius ir mažiau tikėtina, kad užkliūsite už savo žodžių, kai jaudinsitės. Būkite pasirengę priimti ir reaguoti į konstruktyvią kritiką. Turėtumėte žinoti visas sritis, kurias reikia tobulinti. Be to, nepamirškite nesiginčyti. Geriau pasiruoškite patikimus atsakymus, kaip galite įveikti bet kokias kalbos kovas.

Jei prašote didesnio atlyginimo, tai yra ypač svarbu. Nurodykite, kodėl, jūsų manymu, nusipelnėte didesnio atlyginimo (dabar pats laikas pasinaudoti surinktais įrodymais) ir kokio dydžio padidinimo norėtumėte (pradėkite nuo didesnės sumos, kad jūsų įmonė galėtų pasiūlyti mažesnę).

6. Atsipalaiduokite, jūs tai padarėte

Jūs žinote, kad esate sėkmingas savo darbe. Nebent jei blogai atliekate  darbą, bet kokia jūsų vadovo kritika neturėtų būti netikėta. Ramiai nusiteikę metinės apžvalgos metu dar labiau sužavėsite savo vadovą. Kai jūsų apžvalga spindi (žinoma, taip bus!), būtinai švęskite po to. Jūs to nusipelnėte.

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder