PLĖTRA. Jau suplanuotas ir ketvirtasis „Lighthouse hub“ plėtros etapas. „Lighthouse“ nuotr.

„Lighthouse“ plečiasi - kuriasi technologijų „huba's“

Bendradarbystės erdvė Klaipėdoje „Lighthouse“ keičiasi ir tampa inovatyviu technologijų miesteliu, vadinamu „Lighthouse hub“. Kartu kuriama informacinė sistema, kuri padės investuotojams patogiai vienoje vietoje gauti jiems reikalingas IT ir kitas paslaugas.

Penktadienį, birželio 2 dieną, duris oficialiai atvers Skaitmeninių inovacijų centras (SIC). Atidarymo metu bus pristatoma pirmoji Vakarų Lietuvoje Sensorinė technologijų paroda. Iš anksto užsiregistravę šioje parodoje gali dalyvauti ir išbandyti naujausius technologinius prietaisus visi klaipėdiečiai.

Bus galima išbandyti „BrainAccess“ įrenginius, „Focusonics“ garsiakalbius, 3D spausdintuvus, VR akinius su įvairiomis patirtimis, „Motion capture“ studiją, savitarnos medicinos stotį „Robomed“, „Inostorage“ išmaniąją spintą, šunį-robotą „Robodog“ ir kt.

SIC vadovas Mindaugas Kieža sako, kad „Lighthouse hub“ inovatyvaus miestelio vystymo projektas yra labai svarbus Klaipėdai ir visam Lietuvos Vakarų regionui.

Tikimasi į miestą pritraukti dar daugiau žmonių, norinčių kurti technologijas ir vystyti startuolius, kurie po vienu stogu kartu kurtų inovatyvius sprendimus ir juos efektyviai pritaikytų versle.

Atidaryme svečiai dalyvaus konferencijoje „Technologijų galimybės: rytojus prasideda šiandien“, raudonojo kaspino ceremoniją vainikuos Lino Kutavičiaus šviesos instaliacijos meno kūrinys. Vakarinėje renginio dalyje koncertuos grupė „Beissoul & Einius“.

Inovatyvių technologijų miestelio įkūrėjui Šarūnui Butkui idėja suformuoti naują verslo traukos centrą Klaipėdoje kilo kelionių metu.

„Savo akimis pamačiau, kokį didelį postūmį ekonomikos plėtrai ir miestų vystymuisi suteikia technologijų kompanijos ir jų diegiamos inovacijos. Šiais laikais jos gimsta sujungiant skirtingas technologijas, todėl skaitmeninius produktus kuriančios kompanijos buriasi į bendros infrastruktūros erdves, kuriose vystosi inovacijų ekosistema“, - pradžią prisimena Š. Butkus.

SIC atidarymas tai yra trečiasis „Lighthouse hub“ virtusio projekto plėtros etapas.

Pirmoji dalis buvo 2019 metais duris atvėrusi „Lighthouse Coworking“ erdvė. 2021 m. SMK aukštoji mokykla įsikūrė naujai pastatytame studijų komplekse ir integravosi į inovacijų miestelio ekosistemą.

Bendras trijų „Lithouse hub“ pastatų plotas siekia 9 850 kv. m.

Ketvirtajame projekto plėtros etape planuojama pastatyti dar 6 000 kv. m. ploto pastatą. Jame planuojamos „coliving“ ir „mindfulness“ erdvės.

„Lighthouse Hub“ tikslai bei vykdomos veiklos sutapo su Europos Komisijos strategija. Tai suteikia galimybę įmonėms imtis didesnės rizikos projektų ir kurti produktus bei paslaugas, turinčias didesnį neapibrėžtumą rinkoje.

„Teiksime tokias paslaugas, kaip skaitmeninių inovacijų konsultacijos, bloko grandinių integracijos, neuromarketingo, skaitmeninio dizaino, dirbtinio intelekto, virtualios realybės, skaitmenizacijos, lazerių, robotikos, VR/AR, kibernetinio saugumo ir kitų technologijų pritaikymo versle paslaugas“, - sako M. Kieža.

SIC vadovas kviečia pasinaudoti skaitmeninių inovacijų konsultacijomis, kurioms šiuo metu taikomas 50 proc. finansavimas.

Š. Butkus akcentuoja, kad Klaipėdoje vyrauja tradicinės pramonės sektoriai, o IT sektorius yra labiausiai išsivystęs Vilniuje ir Kaune, kur yra parengiama daug šios srities specialistų.

Todėl teko gerokai paplušėti, kad būtų konsoliduotas Klaipėdos IT sektorius ir užtikrintas kompleksinių inovacijų paramos ir konsultacinių paslaugų teikimas vieno langelio principu Vakarų Lietuvos verslams.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder