Žydintys balkonai

Žydinčio balkono grožis priklauso nuo pasirinktų augalų rūšių ir tinkamai sustatytų gėlių vazonų. Gėlės gali augti ant turėklų, prie lubų, sienų pakabintuose vazonuose ir ant grindų pastatytose gėlinėse.

Balkonuose kurie yra pietinėje pastato pusėje, būna didelė kaitra, tad jei pasodinsime augalus kurie yra pusiau šviesiamėgiai, tai augalai ne tik bus neitin gražūs, bet gali pradėti skursti ir išvis neaugti.

Šiaurinėje pusėje per mažai saulės šviesos, tad čia netiks sodinti saulę mėgstančius augalus.

Tai gi, klausimas kyla kokius augalus, kur ir kaip juos sodinti, kad balkonas atrodytų gražiai ir būtų kur akis paganyti.

Balkonuose itin mėgstamos: petunijos, žioveiniai, gazanijos, kultūrinės rugiagėlės, šalavijai, medetkos, saulutės.

Laumakės žydi visą vasarą ir puikuojasi stambiais baltais ir ryškiai oranžiniais žiedais panašiais į ramunių.

Pietinėje balkono pusėje arba labai saulėtoje geriausiai tinka sodinti:

 

  • vienmečius: skydalapes palergonijas, šalavijus, vienmečius flioksus, gvazdikus ir kininius gvazdikus, agavas, jukas, lauramedžius, alavijus, kobėjas, apynius, pasifloras.

     
  • daugiamečius augalus: alpinius vaistučius, žemus vilgdalgius, mažuosius auskarėlius, tankialapes uolaskėles, visžydes begonijas, petunijas, verbenas, nasturtes, pelargonijas, vaistines medetkas, viržius, našlaites, žioveinius, saulutes, kvepiuosius pelėžirnius, lobelijas.

Pavėsingose vietose tinka sodinti:

 

  •  fuksijas, žiemes, serenčius, raktažoles, gumbines begonijas, spriges, lauravyšnias, oleandrus, tradeskantes karokles, neužmirštuoles, apsidistras, gebenes, lamstus.

     
  • daugemečius: mažąsias žiemes, storalapes bergenijas, sinavadus, melsves, dailiuosius auskarėlius, astilbes.

Jai balkonas labai vėjuotas geriau nesodinti jame trapius lapus ir žiedus, turinčių augalų, todėl vėjuotose vietose puikiai tinka: žydrūnai, visžydės begonijos, vervenos, žioveiniai, lobelijos, pelargonijos, gebenės, lauramedžiai.

Kad gėlės balkone žydėtų visą šiltąjį sezona būtina prinkti tokius augalus, kurie žydi vieni po kitų, kad kai vieni nužydės juos pakeistų kiti.

Nuo gegužės pradžios iki birželio pirmos pusės žydi: našlaitės, neužmirštuolės, saulutės šiurpiniai gvazdikai, tulpės, narcizai, hiacintai, krokai, aktinidijos, smaugikai.

Birželio-liepos mėn.: petunijos, vasarinės leukonijos, žioveiniai, kvapieji pelėžirniai, serenčiai, gumbinės begonijos, laibeniai, lobelijos.

Beveik visą vasarą žydi: raganės, flioksai, chrizantemos. Nuo vasaros pabaigos iki spalio vidurio žydi: chrizantemos, kininiai astrai, nasturtės, medetkos, sausmedžiai ir kt.

Dar svarbu derinti gėlių spalvas. Gražiai atrodo balkonai apsodinti vienos spalvos augalais arba vienos rūšies tačiau skirtingų spalvų augalais.

Itin įdomiai atrodo kontrastingų spalvų deriniai, pavyzdžiui, geltona ir violetinė, oranžinė ir mėlyna, raudona ir žalia, darniai atrodo: geltona ir mėlyna, oranžinė ir žalia, violetinė ir žalia.

Geltona spalva šildo, džiugina, raudona ir oranžinė paryškina, mėlyna ir violetinė optiškai didina erdvę.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder