Žolinių proga – išskirtinis varškės pyragas: pagaminti sugebės kiekvienas

Varškė – vienas mėgstamiausių lietuvių pieno produktų, savyje turintis daug naudingųjų medžiagų. Varškės panaudojimo variantų gausybė: vieni mėgsta iš jos gaminti varškėčius, kiti renkasi ją valgyti su vaisiais ar uogiene.

Dėl didelio baltymų kiekio varškę ypač mėgsta profesionalūs sportininkai, o jos produktų nevengia ne tik fizinį, bet ir protinį darbą dirbantys žmonės.

Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, kelis kartus per savaitę varškė turėtų tapti ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų užkandžiu, nes joje esantys vitaminai prisideda prie augančio organizmo formavimosi.

Varškėje gausu kalcio, yra polinesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų A ir D, taip pat B grupės vitaminų. Tai labai maistingas produktas, todėl ją rekomenduojama valgyti bent 2–3 kartus per savaitę“, – teigia gydytoja dietologė.

„Riebesnėje varškėje daugiau sočiųjų riebalų rūgščių. Jų neturi būti gausu mitybos racione, o suaugusiems asmenims sočiųjų riebalų rekomenduojama su maistu gauti kuo mažiau.

Todėl pirmenybė – liesesnei varškei, o riebesnę reikėtų vartoti saikingai“, – atkreipia dėmesį mitybos ekspertė.

Gaminantiems patiekalus su varške svarbu prisiminti, kad jie bus sveikatai palankesni tuomet, kai į juos dedama kuo mažiau priedų.

Varškę rekomenduoja laikyti tik šaldytuve

Nusipirkus  varškę prekybos centre, svarbu ją tinkamai laikyti, kad ji neprarastų savo šviežumo ir naudingųjų savybių. Nors laikymo taisyklių nėra daug, anot prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, jas žinoti svarbu kiekvienam.

Atplėšus varškės pakelį jos galiojimo laikas smarkiai sutrumpėja. Dėl šios priežasties varškės ilgai šaldytuve laikyti negalima:

„Vos tik atidarote varškės pakelį, pradedamas skaičiuoti laikas iki jos sugedimo. Paprastai varškė tokiu atveju išlieka vartojama nuo 3 iki 7 dienų.

Dėl šios priežasties, prieš atidarydami pakelį, apmąstykite, ar turėsite, kur jį sunaudoti visą per ateinančias keletą dienų. Jei į šį klausimą atsakymo neturite, geriausia varškę palikti savo pakelyje, nes taip ji išlaikys šviežumą ilgesnį laiką.“

Žolinių proga kviečiame pasigaminti vasarišką varškės pyragą, kurį pasigaminsite itin greitai, nes nereikės laukti, kol šis iškeps.

Nekeptas varškės pyragas

Jums reikės:

  • 150 g. sausainių;
  • 85 g. sviesto;
  • 25 g. cukraus;
  • 450 g. nusausintos varškės;
  • 120 g. sutrinto cukraus;
  • 5 g. vanilės ekstrakto;
  • 240 g. riebios grietinėlės, išplaktos iki standžių putų;
  • Šviežių uogų papuošimui (tinka braškės, šilauogės, avietės).

Pyrago pado gaminimo eiga

  1. Sutrinkite krekerius į smulkius trupinius naudodami virtuvinį kombainą arba įdėdami juos į užtrauktuku uždaromą maišelį ir sutrinkite kočėlu;
  2. Dubenyje sumaišykite krekerių trupinius, ištirpintą sviestą ir cukrų. Maišykite, kol trupiniai tolygiai pasidengs sviestu ir masė taps panaši į šlapią smėlį;
  3. Mišinį tvirtai ir tolygiai įspauskite į pyrago indo dugną ir šonus, suformuodami pagrindą.

Įdaro gaminimo eiga:

  1. Dideliame dubenyje sumaišykite gerai nusausintą varškę, miltelinį cukrų ir vanilės ekstraktą. Maišykite, kol masė taps vientisa ir gerai susimaišys;
  2. Atskirame dubenyje plakite grietinėlę, kol susidarys standžios putos. Švelniai sudėkite plaktą grietinėlę į varškės masę, kol ji visiškai susimaišys, kad gautųsi lengvas ir purus įdaras.

Pyrago gaminimo eiga:

  1. Supilkite varškės įdarą ant paruošto pagrindo pyrago inde;
  2. Uždėkite ant viršaus maisto plėvelę ir laikykite šaldytuve 2 valandas arba per naktį;
  3. Prieš patiekiant papuoškite pasirinktomis uogomis.

Skanaus!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder