Žemė, pilna stebuklų

Mūsų planetoje yra daug neištyrinėtų vietų, kurios kelia žmonių susidomėjimą. Kai kurias iš jų mokslininkai tyrinėjo, tačiau, nepaisant ilgamečių stebėjimų ir tyrinėjimų, iki šiol negali nuodugniai paaiškinti to, kas ten vyksta. Pasakojame apie kelias tokias planetos vietas, kurios neduoda ramybės mokslininkams ir audrina žmonių vaizduotę.

„Plaukiojanti sala" Argentinos pelkėse

Vienas keisčiausių objektų Žemėje - plaukiojanti Akies sala. Ji yra apie 120 m skersmens apskritimo formos, o ją supa pelkių sąžalynas. Bet keisčiausia, kad ši sala plaukioja vandens paviršiuje, per dieną pasislinkdama keletą metrų. Mokslininkai iki šiol negali nustatyti, kodėl sala juda.

Pagal vieną hipotezę, Akis - iš Žemės gelmių išsiskiriančių dujų poveikio rezultatas. Pagal kitą hipotezę salą judina vandens sūkurių sistema. Šių teorijų mokslas nepatvirtina ir daugelis žmonių plaukiojančią Akies salą laiko paslaptinga, mistine vieta. Turistai iš įvairių pasaulio kampelių atvyksta į Argentiną pamatyti šio fenomeno.

Plaukiojanti sala garsėja ne tik mįslingu judėjimu, bet ir keista išvaizda. Salos paviršių dengia gausi augmenija, kuri yra prisotinta drėgmės ir sukuria milžiniškos akies su švytinčiu vyzdžiu įspūdį.

Pelkė, kurioje yra sala, vadinasi Iberos pelkynai ir yra milžiniškas draustinis su daugybės rūšių augmenija ir gyvūnija. Be Akies, draustinyje galima pamatyti daugiau įdomių objektų, kaip lelijų sąžalynai, plaukiojančios krūmokšnių salelės ir kt. Verta paminėti, kad plaukiojanti Akies sala nėra vienintelis tokios rūšies objektas planetoje. Panašių plaukiojančių salų galima rasti kitose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Amazonės pelkėse.

Skambančių akmenų parkas Pensilvanijoje

Skambančių akmenų parkas (Ringing Rocks Park) yra Pensilvanijoje (JAV). Čia gausu milžiniškų akmenų, kuriuos padaužius pasigirsta skardus garsas, bet ne įprastas, o tiesiog muzikinis. Skambantys akmenys susiformavo prieš milijonus metų veikiant gamtos jėgoms.

Dėl kalnų masyvo, kuriame yra akmenys, ypatumų, jų struktūra yra neįprasta. Kiekvieną sudaro daugybė smulkių kristalų. Sudavus per akmenį, tie kristalai ima judėti, sukurdami unikalų garsą. Skambančių akmenų parkas yra populiari vieta tarp turistų ir neįprastų reiškinių mėgėjų. Čia ne tik galima „pagroti", bet ir pasigrožėti kalnų peizažais ir vietos fauna.

Dvigubas Kasorco medis Pjemonte

Dvigubas Kasorco medis - unikalus darinys Šiaurės Italijoje, Pjemonto regione. Tai vyšnia, auganti ant kito medžio - šilkmedžio. Medžiui yra apie 400 metų, ir metams bėgant jo kamienas tampa vis masyvesnis. Iki šiol nežinoma, kaip galėjo taip nutikti, kad vienas medis išaugo ant kito viršūnės: galbūt du skirtingi medžiai buvo pasodinti į vieną duobę ir suaugo jų šaknys, o gal pasodinti šalia ir suaugo jų kamienai.

Vietos gyventojai mano, kad galbūt paukštis kadaise numetė vyšnios kauliuką ant šilkmedžio viršūnės ir jis išleido šaknis, kurios per tuščiavidurį šilkmedžio kamieną pasiekė dirvą. Labiausiai neįprasta yra tai, kad dvigubą medį sudarantys medžiai - labai dideli. Panašių anomalijų gamtoje pasitaiko, tačiau medis parazitas paprastai būna mažytis. O vyšnia, auganti ant šilkmedžio, niekuo nesiskiria nuo normalios vyšnios, nors visas maisto medžiagas gauna per šilkmedį.

Magnetinė kalva

Indijos Radžastano valstijoje galima stebėti fenomeną, kurį prietaringi žmonės vadina tamsiųjų jėgų išdaigomis. Mašinos čia savaime važiuoja įkalnėn, net su išjungtu varikliu, tarsi kelias vestų ne aukštyn, o, priešingai, žemyn. Norint pamatyti šią gamtos mįslę, reikia nuvykti į Ladakho rajoną ir pakilti į 4 tūkst. m aukštį.

Šio miestelio Vakarų Indijoje gravitacinis fenomenas, prieštaraujantis visiems fizikos dėsniams, jau seniai stebino turistus. Internete dažnai galima pamatyti nuotraukų, kuriose užfiksuotas paliktas ant kelio butelis su vandeniu ritasi aukštyn, o vairuotojas važiuoja automobiliu išjungęs variklį. Ir nors skeptikai iš karto pradeda aiškinti, kad čia yra kažkokia apgaulė, savo akimis fenomeną mačiusieji žino, kad tai netiesa.

Taip pat yra žinoma, kad skrisdami virš šios vietos Indijos lakūnai specialiai pakyla į didesnį aukštį, nes žino, kad čia yra labai stiprus magnetinis laukas ir lėktuvui jis gali būti pavojingas.

Kašmyro fenomenas, taip pavadintas pagal teritoriją, kurioje yra stebuklingoji kalva (buv. Džamu ir Kašmyro valstija) Indijoje yra toks žinomas, kad Radžastano valstijos Technologijos instituto studentai fizikai nutarė nuodugniai ištyrinėti šį reiškinį ir nustatyti jo priežastį. Kas kas, bet jauni mokslininkai tikrai nepatikės visokiomis pasakomis apie piktąsias dvasias.

Iš pradžių specialistai nustatė, kad šioje vietoje radiacija yra šiek tiek didesnė, ir dėl to magnetinis laukas gali kisti. Taip pat jie nustatė, kad kai kurie automobiliais vykstantys turistai šioje aukštai kalnuose esančioje vietoje skundžiasi bloga savijauta. Tačiau specialistų manymu magnetinė anomalija, tikrai esanti šioje kalnuotoje vietovėje, vis dėlto nėra pakankamai stipri, kad galėtų traukti mašinas.

Studentų grupei vadovavęs fizikas Sandžajus Lakšminarajanas rezultatus pakomentavo taip: „Ištyrę šį reiškinį, kurį pavadinome „magnetinės kalvos efektu", padarėme išvadą, kad jis ne tik kad nepaneigia gravitacijos dėsnių, bet, priešingai, yra jais grindžiamas. Plius - įtaką daro šios kalvos geografinė padėtis ir jos aukštis virš jūros lygio." Deja, savo atradimo detalių mokslininkai spaudai taip ir nepapasakojo (matyt, jos yra labai sudėtingos ir eiliniam žmogui sunkiai suprantamos), todėl lieka tik tikėti jų žodžiais.

Beje, kiti mokslininkai pateikia ir alternatyvią versiją. Kašmyro fenomeno teorijos priešininkai mano, kad tai yra tik optinė apgaulė. Jų nuomone šios vietovės reljefo ypatumai yra tokie, kad nuolydis žmogui atrodo esąs įkalnė. Prie to prisideda ir horizonto nebuvimas, todėl plika akimi nustatyti, kur yra pakilimas, kur nuolydis, tampa geroka sunkiau. Taigi automobiliai čia, kaip mano šie mokslininkai, važiuoja visai ne į viršų, o rieda žemyn.

O kol specialistai diskutuoja, vietos valdžia tiek didžiuojasi savo įžymybe, kad kalvos papėdėje pastatė ne tik rodykles, bet ir lentelę-atmintinę vairuotojams, kurioje aiškinama, kaip praktiškai išmėginti šio fenomeno poveikį. Pagal instrukciją reikia tiesiog įjungti automobilio neutralią pavarą ir išjungti variklį.

Ir tada automobilis pats ims važiuoti maždaug 20 km/val. greičiu (greitis priklauso nuo transporto priemonės svorio). Beje, vaizdo įrašų, padarytų tų, kas stebėjo Kašmyro fenomeną, komentaruose yra nemažai informacijos apie analogiškus reiškinius kitose mūsų planetos dalyse.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder