Tyrimas: mokslininkai paneigė, kad kiekviename žmoguje egzistuoja "antroji pusė"
Mokslininkų komanda iš Brighamo Youngo universiteto (JAV), Jutos universiteto (JAV) ir Albertos universiteto (Kanada) tyrė 615 susituokusių porų iš JAV ir Kanados santykius.
Tyrimo metu mokslininkai vertino partnerių emocinį ryšį, rūpinimosi vienas kitu apraiškas ir bendrą pasitenkinimą gyvenimu.
Kaip teigiama Brighamo Youngo universiteto interneto svetainėje paskelbtuose tyrimo rezultatuose, stipriausią emocinį ryšį demonstravo poros, kurios aktyviai stengėsi kurti savo santykius, o ne pasikliovė "sielos draugais".
Tyrimas parodė, kad tvirtus santykius puoselėjančios poros tris kartus dažniau nei kitos rodė empatiją ir dėmesio gestus savo partneriui.
Ypač stiprios šeimos gerokai dažniau renkasi organizuoti bendrą laisvalaikį (71 %, palyginti su 19 %), rodo vienas kitam gerumą (72 %, palyginti su 18 %) ir atleidžia nuoskaudas (70 %, palyginti su 21 %).
"Iš esmės tikėjimas sielos draugais - tai priešingas nei teisingas požiūris į sveikų santykių kūrimo seką.
Šį įsitikinimą išpažįstantys žmonės daro prielaidą, kad kažkas egzistuoja kaip jų "vienintelis ir nepakartojamas", dar prieš jį sutikdami.
Tačiau mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad vienybė santuokoje pirmiausia sukuriama, o ne įgyjama", - apibendrino tyrimo autoriai.
Mokslininkai mano, kad žmonės, norintys susirasti "sielos draugą", turėtų išsirinkti žmogų, kuris patinka ir su kuriuo patogu bendrauti, o tada tikslingai kurti su juo santykius.
Tyrimo autoriai pabrėžia, kad pastangas kurti tvirtus santykius turėtų dėti abu partneriai.
Rašyti komentarą