Tvarkinga spinta padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų – ekspertai pasidalino patarimais, kaip tai padaryti

Turbūt kiekvienas namuose turime tą stalčių, kuriame slepiasi įvairūs daiktai ir kuriame nieko negalima rasti. Arba – tą kėdę, ant kurios nugula vietos nerandantys drabužiai ir bado akis, prašydamiesi juos sutvarkyti.

Ekspertai sako, kad panašių situacijų galima išvengti, gerai organizuojant namus ir kiekvienam daiktui paskiriant vietą. Ilgainiui tai gali atnešti ne tik geresnę savijautą, bet ir padėti sutaupyti laiko ir pinigų. 

Daugiausiai dėmesio – spintoms ir drabužiams

Asmeninio ir verslo įvaizdžio stilistė Milda Glebutė sako, kad spinta ar drabužinė yra ta namų erdvė, kurią tinkamai tvarkant, galima sutaupyti daugiausiai. 

„Laikant daiktus namuose reikėtų vadovautis principu – lengva, logiška ir prieinama. Tokiu būdu niekas nebus užmiršta, o namuose esančių daiktų apžvalga – aiški.

Jei žinosime, kokius konkrečius daiktus bei drabužius turime, kas mums tinka ir ko trūksta, nepriimsime spontaniškų sprendimų ir tai padės išvengti nereikalingų išlaidų.

Sunkiausias etapas, atliekant spintos revizijas, klientams būna suvokimas, kad būtent neorganizuota drabužinė neleido tinkamai matyti viso turinio“, – pastebi M. Glebutė.

Tvarkinga spinta gali padėti sutaupyti pinigų dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, kai spintoje nėra aiškios sistemos, nematome, ką turime  ir skubame pirkti.

Pavyzdžiui, prireikus tam tikro drabužio ir negalėdami jo greitai surasti, vykstame į parduotuvę įsigyti naujo. Todėl žinodami savo drabužių spintos turinį, mes galime išvengti nereikalingų išlaidų. 

Antra, tinkamai organizuodami spintą ir laikydami drabužius tvarkingai sudėtus ar sukabintus ant pakabų, galime užtikrinti ilgesnį drabužių naudojimą: jie nepraranda savo formos, neapdulka. Stilistė pataria kiekvienam drabužiui pasirinkti tinkamas pakabas, nes vienos tinka paltams, kitos – palaidinėms ar kelnėms. Tam, kad lengvai pasiektumėte lankstomus drabužius, verta įsirengti siauresnes lentynas – jose nereikės daiktų dėti keliomis eilėmis ir viskas matysis iš karto.

„Geriausia, kai spintoje yra dvi kabyklos: viena, kuri yra skirta ilgiems, kabinamiems drabužiams (paltams, suknelėms, chalatams), ir kita kabykla, skirta trumpesniems daiktams, kurie taip pat turi būti kabinami, bet jiems nereikia daug erdvės. Vienai kategorijai priklausančių daiktų laikymas vienoje vietoje gali padėti geriau suprasti, kiek daiktų turime, ir sumažinti riziką įsigyti daugiau“, – sako stilistė. 

Mažiau netvarkos – daugiau ramybės 

Anot M. Glebutės, be finansinės naudos svarbu ir tai, kad tvarkingas daiktų laikymas padeda išvengti streso, nerimo. „Tinkamai organizuotoje spintoje aiškiai matome, ką turime ir rytais galime sutaupyti bent 10 minučių priimdami sprendimus, ką apsirengti.

Be to, tada puikiai žinome, ką reikia pataisyti, išskalbti ar išvalyti. Ne veltui siūlau klientams susikurti sistemą – apsirenk per 2 minutes. Tinkamai laikant daiktus, tai – įmanoma. Svarbu paminėti, kad spintos organizavimas mažina vartojimą ir padeda mūsų planetai“, – prideda stilistė. 

Jos nuomone, norint susitvarkyti namus, geriausia pradėti nuo spintos, virtuvės ir vonios. Tai yra vietos, kuriose daugiausiai leidžiame laiko rytais, todėl atidžiai sutvarkius šias namų zonas, galėsime ne tik be streso ir greitai susiruošti, bet ir užsitikrinti gerą nuotaiką.

„Tvarkant tiek spintą, tiek virtuvės stalčius ar darbo vietą, reikia pradėti nuo jau turimų daiktų peržiūrėjimo.

Atsisakykite to, ko nenaudojate, kas nekokybiška, nebetinka jums. Visa tai galima atiduoti, parduoti arba bent jau sudėti atskirai sandėliavimui“, – pataria M. Glebutė.

Dėžutės: nuo specialių organizavimui iki permatomų ar su etiketėmis

IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė sako, kad sandėliuojant daiktus itin praverčia įvairios dėžutės. 

„Kartais rasti vietos daiktams, kuriuos naudojate retai, bet dar nenorite išmesti, gali būti tikras iššūkis.

Tada verta pasitelkti įvairius daiktų laikymo sprendimus, kurie padės tai lengvai išspręsti, o tuomet paieškoti vietos, kur viską sutalpinti. Greičiausiai namuose yra tokių erdvių, kurių nenaudojate, bet jos gali puikiai tikti daiktams laikyti.

Gal yra laisvos vietos po sofa? Už lovos? Arba prieš langą ar kambario kampe? O gal turite palėpę, kurioje lieka vietos po nuožulniomis lubomis ar laiptais? Visas šias vietas, pritaikant baldus ar daiktų laikymo sistemas, galima išnaudoti.

Jos praverčia rūšiuojant daiktus keičiantis sezonams bei padeda sutalpinti sporto inventorių ir panašiai“, – sako E. Nemanė.  

Pasak jos, renkantis dėžes daiktams, verta pasvarstyti apie skaidrų plastiką, kuris ne tik apsaugos daiktus nuo dulkių ir drėgmės, bet ir leis aiškiai matyti jų turinį.

Kitas variantas – nepermatomos dėžutės su etiketėmis, kuriose daiktai pasislėps ir sumažins netvarkos jausmą, tačiau bus aišku, kur ir kas sudėta.

Dar viena kategorija yra organizavimo dėžutės, padedančios suskirstyti daiktus turimuose stalčiuose ar lentynose – viskas bus tvarkingai sugrupuota ir lengvai pasiekiama. 

Nepamirškite individualumo

E. Nemanė ragina įsidėmėti dar vieną universalią taisyklę, kuri pravers tiek tvarkant drabužius spintoje, tiek daiktus koridoriuje ar virtuvėje: „Iš namų vizitų ir savo tyrimų matome, kad dažnuose namuose daiktai laikomi netinkamose vietose.

Apatinėse ir viršutinėse, sunkiau pasiekiamose, lentynose laikykite tuos daiktus, kurių prireikia rečiau, pavyzdžiui, dėžėse supakuotą patalynę ir kitų sezonų drabužius, rečiau naudojamus buitinius prietaisus, šventinę atributiką.“

Lengviausiai pasiekiamose vietose turi nugulti kasdien naudojami ir reikalingi daiktai.

Interjero dizainerės teigimu, tvarką spintoje padės palaikyti vos kelis eurus kainuojantys spintos aksesuarai: daugiafunkcinės pakabos ar pakabinamos daiktų laikymo dėtuvės bei sezoninis spintos persitvarkymas.

„Sekti turimą garderobą padės iš anksto suplanuota spintos peržiūra. Keičiantis sezonams rekomenduojama peržiūrėti turimus drabužius ir nutarti, ką iš jų galima atiduoti, parduoti ar tinkamai sandėliuoti“, – prideda E. Nemanė.

Tačiau nesusidarykite klaidingos nuomonės, kad visus daiktus namuose būtina paslėpti. Tarkim, skrybėlių kolekcija ar kiti papuošalai gerai atrodo laikomi atvirai ir net gali tapti puikiu sienos ar kambario dekoru.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder