Tinka vietoje svogūnų, o anksčiau kainavo brangiau nei NT: 5 netikėti faktai apie tulpes

Artėjanti kovo 8-oji, Moters diena, yra neatsiejama nuo pavasario simboliu tapusių tulpių. Tai išduoda ir pardavimų duomenys. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tądien, lyginant su eiline diena, tulpių pardavimai šokteli net 30 kartų.

„Moters diena – tikras tulpių pardavimo piko metas, jis prasideda jau šventės išvakarėse. Vis dėlto, siekdami pasiūlyti platesnę gėlių pasirinkimo įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, gvazdikėlių pasirinkimą.

Taip pat įvairiausių puokščių, jų kainos prasideda vos nuo pusantro euro. Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių, įvairiausių desertų pardavimai“, – teigia V. Budrienė.

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ augalų skyriaus darbuotoja, sako, kad norint tulpėmis namuose džiaugtis kuo ilgiau, reikia jas tinkamai prižiūrėti.

„Tam, kad tulpės išliktų šviežios ir kokybiškos – reikėtų jų vandenį pakeisti bent keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare. Jeigu tokios galimybės neturite, į vazą pridėkite šiek tiek ledo – tirpdamas jis aprūpins gėles nauju vandeniu, o šalta temperatūra joms padės ilgiau išlikti šviežioms.

Beje, prieš merkiant tulpes į vandenį, rekomenduojama šiek tiek patrumpinti jų kotus, taip jos pasisavins daugiau vandens“, – sako V. Paukštelo ir dalijasi keliais netikėtais faktais apie tulpes.

Netikėti faktai apie tulpes

Tūkstančiai veislių. Skaičiuojama, kad pasaulyje egzistuoja net apie 3 tūkstančius tulpių veislių – pačių įvairiausių dydžių, formų bei spalvų. Pradedant tradicinėmis raudonomis ar geltonomis ir baigiant tamsiai violetinėmis ar raštuotomis.

Žiedai – valgomi. Tulpės – lelijinių augalų šeimos dalis, kuriai taip pat priklauso svogūnai ir česnakai. Ar žinojote, kad kaip ir pastarieji, tulpės yra valgomos? Tiesa, ne visos, o tik jų žiedlapiai.  Kaip maisto produktas, tiksliau kaip pakaitalas svogūnams, tulpės Olandijoje išpopuliarėjo per Antrąjį pasaulinį karą, kuomet šalyje  trūko maisto.

Kilo visai ne iš Olandijos. Nors tulpės yra vienas iš Olandijos simbolių, jos kilo ne iš čia. Tulpės atsirado centrinėje Azijoje, vėliau buvo atgabentos į Turkiją, o Olandijoje atsirado tik apie 1560 metus.

Viena iš brangiausių gėlių. Kadaise tulpės buvo viena brangiausių gėlių. 1634–1637 metais tulpės kainavo netgi 10 kartų daugiau nei tuometinis vidutinis mėnesio atlyginimas Olandijoje. Šios gėlės buvo tokios brangios, kad jų vertė buvo didesnė už kai kurį nekilnojamąjį turtą. Šis laikotarpis vadinamas „Tulpių manija“.

Toliau auga netgi vazoje. Ar žinojote, kad tulpės gali augti netgi nuskintos, vazoje? Nuolat karpant tulpių kotelius bei keičiant vandenį, vazoje tulpės gali paaugti net 5 cm.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder