Papūgoms patinka santykiai per atstumą

Tapo mažiau vienišos: mokslininkai išsiaiškino, kad papūgoms patinka santykiai per atstumą

Naujo tyrimo metu šeimininkai išmokė savo plunksnuotus augintinius bendrauti tarpusavyje vaizdo skambučiais ir tai turėjo įdomų poveikį.

Papūgos, ko gero, yra vieni iš labiausiai paplitusių naminių gyvūnėlių - vien JAV gyvena apie 20 mln. plunksnuočių.

Naujame tyrime mokslininkai nusprendė sutelkti dėmesį į tai, ar ir kaip papūgas galima padaryti mažiau izoliuotas, rašo "The Guardian".

Atlikdami tyrimą Glazgo universiteto mokslininkai gavėjams davė planšetinius kompiuterius, kuriuos jie galėjo naudoti vaizdo skambučiams su savo augintiniais.

Mokslininkai mano, kad tokie internetiniai pokalbiai su kitomis papūgomis gali paskatinti augintinius elgtis socialiau, įskaitant:

viliojimą;

dainavimą;

žaidimus.

Iš viso mokslininkai surinko daugiau kaip 1000 valandų vaizdo įrašų, o tyrime dalyvavo 18 naminių papūgų.

Išanalizavę duomenis, mokslininkai padarė išvadą, kad papūgoms taip pat naudingi "santykiai per atstumą".

Pasak tyrimo bendraautorės daktarės Ilene Girsky-Douglas, žinoma, kad pandemijos metu vaizdo skambučiai daugeliui žmonių padėjo pasijusti mažiau izoliuotiems ir vienišiems.

Taigi mokslininkai išsakė mintį, kad tai galėtų pasitarnauti ir papūgoms - pavyzdžiui, vaizdo skambučiai galėtų atkartoti kai kuriuos socialinius gyvenimo pulke privalumus.

Juk laukinėje gamtoje papūgos dažniausiai gyvena būriais, o namuose jos dažniau laikomos pavieniui arba mažomis grupelėmis.

Mokslininkai mano, kad izoliacija ir nuobodulys gali būti žalingi plunksnuotiems augintiniams, be kita ko, sukelti nemažai psichologinių problemų, kurios pasireiškia:

svyravimu;

vaikščiojimu pirmyn ir atgal;

kenkimu sau, pavyzdžiui, plėšo plunksnas.

Tyrėjai atrinko papūgų grupę iš "Parrot Kindergarten" - internetinės mokymo programos, skirtos papūgoms ir jų šeimininkams - naudotojų.

Iš pradžių paukščiai buvo mokomi skambinti varpeliu, paskui, padedami šeimininkų, palietė kito paukščio nuotrauką planšetinio kompiuterio ekrane, kad jį pakviestų.

Iš viso paukščiai vienas kitam tyčia paskambino beveik 150 kartų, per kuriuos šeimininkai išsamiai fiksavo jų veiklą, o vėliau tyrėjai peržiūrėjo įrašus.

Pasak tyrimo bendraautorės daktarės Dženifer Kunia (Jennifer Kunia) iš Šiaurės rytų universiteto, ji ir jos kolegos nustatė, kad paukščiai, atrodo, suprato, jog bendrauja su kitais paukščiais, todėl jų elgesys nedaug skyrėsi nuo papūgų elgesio realiame gyvenime.

Mokslininkai nustatė, kad kai kurie recipientai pradėjo dainuoti, žaisti tarpusavyje, judėti žemyn galva, rodyti žaislus ir fantazuoti.

Visa tai liudija, kad vaizdo skambučiai, regis, gali leisti papūgoms jaustis ne tokioms vienišoms ir izoliuotoms.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder