Taip dieną pradeda tik nevykėliai: 9 blogi rytiniai įpročiai

(7)

Pasitelkę šiek tiek savidisciplinos, savo rytus iš chaotiškų galite paversti efektyviais, o naudą pajusite visą dieną.

Kiekvienam žmogui sėkmė reiškia ką nors kita. Vieniems tai finansinė nauda, kitiems - asmeninis pasitenkinimas.

Tačiau nesvarbu, kaip ją apibrėšite, tam tikri įpročiai žlugdo jūsų galimybes pasiekti tikslus. HackSpirit įvardijo devynis nesėkmingų žmonių elgesio modelius, kurių reikėtų vengti.

1) Prokrastinacija

Sėkmingi žmonės supranta, kad svarbu veikti nedvejojant. Jie supranta, kad ilgainiui geriau užduotį atlikti iš karto, o ne atidėti ją vėlesniam laikui.

Pagrindinė atidėliojimo priežastis yra jausmas, kad esate pervargę. Kiekvieno projekto skaidymas į mažus žingsnius yra veiksminga taktika šiai kliūčiai įveikti.

2) Plano nebuvimas

Nesėkmingi žmonės paprastai pradeda dieną neturėdami aiškaus plano. Paprastai jie sprendžia užduotis, kai jos atsiranda, nors aktyvus požiūris duos geresnių rezultatų.

Tuo pat metu sėkmingi žmonės žino, kaip svarbu iš anksto planuoti. Jie žino, kaip nustatyti prioritetus savo darbų sąraše ir atitinkamai paskirstyti laiką.

3) Negatyvumas

Kiekviena nauja diena turi savų iššūkių, su kuriais tenka susidurti. Mažiau sėkmingi žmonės nuo pat atsibudimo sutelkia visą dėmesį tik į šias kliūtis, taip nuteikdami save nesėkmei dar prieš išgerdami kavos.

Jei esate nusiteikę negatyviai, tai gali užduoti toną visai dienai ir apsunkinti užduočių atlikimą.

4) Izoliacija vietoj įsitraukimo

Visiems mums būna dienų, kai pabudę jaučiame pagundą atšaukti planus. Dažniausiai lūkesčiai būna blogesni už realybę. Mintyse susikuriame situacijas, kurios yra daug blogesnės, nei yra iš tikrųjų, ir tai gali mus paralyžiuoti.

Tačiau kai pasiduodate šioms emocijoms, nesate visateisis savo gyvenimo dalyvis.

5) Per didelis miegas

Kiek kartų esate užmigę, kai reikėjo kur nors skubėti, o paskui skubėdami ir apimti panikos rengėtės?

Kai pabundate per vėlai, dieną pradedate "skubu-nuskubėjau-nuskubėjau-nuskubėjau-nuskubėjau" režimu, o tai dažnai sukelia nerimą.

Kai rytą pradedate jausdamiesi nervingi, didelė tikimybė, kad taip jausitės ir dienos pabaigoje. Dėl to sumažėja produktyvumas ir prarandama kontrolė.

6) Pusryčių praleidimas

Greitas kavos puodelis ryte gali atrodyti kaip trumpalaikis laiko taupymas, tačiau iš tikrųjų tai pranašauja dieną, kurioje vyraus nuovargis ir mažas produktyvumas.

Taigi jei turite įprotį praleisti pusryčius, kad dar kelis kartus paspaustumėte žadintuvo mygtuką, ruošiate save nesėkmei.

7) Nepakankamas drėkinimas

Dėl dehidratacijos gali sutrikti dėmesio koncentracija ir atsirasti bendra bloga savijauta, o tai nėra produktyvios dienos receptas.

Štai kodėl daugelis sėkmingų žmonių dieną pradeda nuo stiklinės vandens. Vanduo išplauna toksinus ir išjudina medžiagų apykaitą.

Tinkama hidratacija yra labai svarbi fizinei ir psichinei sveikatai palaikyti, todėl prieš gerdami rytinę kavą išgerkite šiek tiek vandens.

8) Iš karto prisijunkite prie interneto

Nesėkmingi žmonės pasižymi trumpa dėmesio trukme, todėl lengvai išsiblaško. Pasistenkite, kad jūsų lova taptų zona be telefono. Jei įmanoma, stenkitės laikyti jį nepasiekiamoje vietoje.

9) Venkite mankštos

Nesėkmingi žmonės linkę ignoruoti fizinio aktyvumo svarbą rytinės rutinos metu. Užuot užsiėmę lengva mankšta dienos pradžiai, jie iš karto pereina prie darbo rutinos.

Fiziniai pratimai naudingi ir protui, ir kūnui. Jie sukelia endorfinų antplūdį, kurie mažina stresą, kovoja su nerimu ir palengvina depresiją.

Jie taip pat gerina savivertę ir galbūt smegenų veiklą bei atmintį.

Pasitelkę šiek tiek savidisciplinos, galite savo rytus iš chaotiškų paversti efektyviais, o naudą pajusite visą dieną.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder