Švariau už pigiau: 6 sumanūs būdai sutaupyti namų valymo priemonėms

Vasarą, kai vis daugiau laiko norisi praleisti ne rūpesčiams, o malonumams, tvarkos palaikymas namuose gali skambėti kaip varginanti užduotis.

Tačiau namų švara galima pasirūpinti efektyviai, greitai ir nebrangiai – tereikia pasinaudoti keliomis gudrybėmis. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad švarai lietuviai skiria daug dėmesio, o pastaraisiais metais auga susidomėjimas ekologiškomis priemonėmis ir pigesnėmis kokybiškomis alternatyvomis.

„Valymo priemonių piką stebime pavasarį, tačiau pardavimų duomenys rodo, kad pirkėjai savo namų švara neabejotinai rūpinasi ištisus metus – įvairiausios švaros prekės populiarios ir vasarą. Nepriklausomai nuo metų laiko, į pirkinių krepšelius lietuviai dedasi tualetų valiklius, gaiviklius, skalbiklius, indų ploviklius ir indaplovių bei skalbimo mašinų priežiūrai skirtas priemones. Pastebime, kad auga susidomėjimas privačių prekės ženklų produkcija – prekėmis, kurios yra pigesnės, bet niekuo nenusileidžia kokybe. Be to, kaip ir maisto produktų sektoriuje, lietuviai vis dažniau renkasi ekologiškas prekes“, – sako V. Budrienė.

Norint, kad namai būtų švarūs, nereikia išleisti daugybės pinigų brangiems produktams ir jų sandėliuke išrikiuoti kelias lentynas. Sutaupyti pinigų valymo priemonėms ir būti draugiškesniems aplinkai padės keli paprasti namų tvarkymo patarimai, kuriais dalijasi prekybos tinklas „Iki“.

1. Valykite dažniau

Paradoksalu, bet dažniau valydami namus sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Pagalvokite, ką lengviau ir greičiau išvalyti – ką tik išlietą taurę vyno, kelių dienų muilo nuosėdas vonioje, ar tą daryti po savaitės ar net kelių? Tuomet teks šveisti ilgiau, o galbūt ir griebtis brangesnių valymo priemonių.

Kone viskas lengviau nuplaunama, jei valote iš karto. Išimtis turėtų būti taikoma purvui, nešvarumams ant kilimo ar baldų apmušalų. Jei dėmę bandysite iškart valyti drėgnu skudurėliu, ji gali įsitrinti į audinį. Leiskite geriau nešvarumams išdžiūti, tada išsiurbkite kuo daugiau purvo ir nešvarumų, o tik tada valykite likusią dėmę.

2. Priemones laikykite vėsioje ir tamsioje vietoje

Ne be reikalo tai yra nurodyta ant pakuočių. Netinkamai laikomos, valymo priemonės mažų mažiausiai praras savo efektyvumą, o kai kurios gali net tapti degiomis, jeigu paliksite jas šiltoje vietoje ar ant tiesioginių saulės spindulių.

Dar vienas praktiškas patarimas, kaip sutaupyti, – laikykite visas valymo priemones vienoje vietoje. Net jeigu ir kai kurios skirtos vonios valymui, kitos – virtuvės, sudėkite visas į vieną lentyną, kad galėtumėte jas matyti. Išmėčius butelius po namus tikriausiai bus sunku susekti, kiek ir ko turite – tuomet išleisite pinigų pirkdami tai, ko tikriausiai dar yra paslėpta sandėliuko lentynoje. Vėlgi, yra išimtis – nereikėtų šalia laikyti baliklio ir amoniako, o juo labiau – niekada negalima jų maišyti. Toks derinys gali sukurti toksiškus garus.

3. Pasigaminkite savo – iš to, ką jau turite virtuvėje

Visai nesunkiai patiems galima pasigaminti valymo priemonių iš pigių dažnuose namuose jau turimų produktų, kad kasdieniai nešvarumai liktų užmarštyje. Pavyzdžiui, nebrangusis actas išspręs daug jūsų problemų. Norite išvalyti kanalizacijos vamzdžius? Įpilkite į juos sodos ir acto. Reikia išvalyti langus? Įpilkite į purkštuvą 50 proc. spirito acto ir 50 proc. vandens. Actas puikiai naikina ir kalkes – jų valymui naudokite tą patį acto ir vandens mišinį.

Soda puikiai tiks vonios ir kriauklių šveitimui, o pusė citrinos, pamerktos į druską, gražiai nublizgins žalvarį ir puikiai nuvalys pjaustymo lenteles. Šios paprastos priemonės puikios ir tuo, kad, skirtingai nei valymui skirti chemikalai, jos nekenksmingos naminiams gyvūnams ir vaikams.

4. Naudokite mažiau ir paprastesnių priemonių

Matant nešvarius drabužius ar pilną kriauklę lėkščių labai lengva padauginti skalbimo ar indų plovimo priemonių. Iš tiesų jų nereikia daug – sumažinkite kiekį, ir turimi plovikliai tarnaus ilgiau, jų pirkti reikės rečiau, o drabužiai ir indai bus vis tiek švarūs.

Be to, pasvarstykite, ar tikrai verta investuoti į skirtingus specifinius valiklius kiekvienam namų kambariui ar zonai. Dažnu atveju puikiai tarnaus universalūs valiklius, kurie paprastai būna ir pigesni. Ypač, jeigu juos renkatės iš privačių prekės ženklų asortimento. Žinoma, kai kuriems specifiniams paviršiams – pavyzdžiui, stiklui, medienai, reikės specialios priežiūros.

5. Neskubėkite mesti valymo produktų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs

Esame įpratę išmesti maisto produktus su pasibaigusiu galiojimu, todėl natūralu, kad tą patį norisi daryti ir su namų valymo priemonėmis. Tačiau tai ne visada būtina. Skirtingai nei maisto produktus, daugelį buitinės chemijos priemonių galima naudoti net pasibaigus jų galiojimo laikui. Efektyvumas gali būti kiek sumažėjęs, tačiau darbą jos vis tiek atliks neblogai.

Dėl to verta pamačius gerą kainos pasiūlymą, valymo priemonių įsigyti daugiau ar didesniais kiekiais – ilgainiui produktą vis tiek sunaudosite. Tik prisiminkite anksčiau minėtą taisyklę, kad svarbu jas laikyti tinkamomis sąlygomis.

6. Investuokite į daugkartinio naudojimo produktus

Popieriniai rankšluosčiai išties patogu, tačiau daugkartinio naudojimo gaminiai, nors ir šiek tiek brangesni, tačiau ilgainiui padės sutaupyti nemažai pinigų. Be to, jie yra draugiškesni aplinkai, nes naudojant juos nebus tiek daug atliekų.

Pavyzdžiui, mikropluošto šluostes galima naudoti įvairiems valymo darbams – dulkėms valyti, virtuvės stalviršiams šluostyti. Jie labai gerai sugeria drėgmę, todėl galima lengvai nuvalyti išsiliejusius skysčius ir juos išplauti, užuot naudojus daug popierinių rankšluosčių.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder