Suklastoti dokumentai ir sukčiavimas pensijų srityje: mokslininkas atskleidžia 100 metų senumo ilgaamžių “paslaptį“

(3)

Dauguma ilgaamžių, kuriems per 100 metų, iš tikrųjų yra „netikri“, o jų tikrasis amžius yra mažesnis, nei jie teigia. Tai interviu „The Conversation“ pasakojo Londono universitetinio koledžo Ilgalaikių studijų centro vyresnysis mokslininkas Sol Justinas Newmanas.

Pasak mokslininko, netikrų ilgaamžių tema jį sudomino 2010-aisiais. Tada jis paneigė keletą straipsnių, paskelbtų autoritetinguose mokslo žurnaluose „Nature“ ir „Science“.

„Stebėjau 80 proc. vyresnių nei 110 metų žmonių pasaulyje (likusieji 20 proc. yra iš šalių, kurių negalima patikrinti). 

Iš jų beveik niekas neturi gimimo liudijimo. 

JAV yra daugiau nei 500 tokių žmonių; gimimo liudijimą turi septyni. Dar blogiau, tik apie 10 proc. turi mirties liudijimą“, - atskleidė Newmanas.

Mokslininkas ypač kritikuoja vadinamųjų „mėlynųjų zonų“ - pasaulio regionų, kuriuose neva yra didesnė šimtamečių ilgaamžių koncentracija, palyginti su likusia planetos dalimi, - koncepciją.

„Viena iš tokių zonų yra Okinavos sala Japonijoje. 

2010 m. Japonijos vyriausybė atliko apžvalgą, kurioje nustatė, kad 82 proc. vyresnių nei 100 metų žmonių Japonijoje jau [buvo] mirę. 

Paslaptis, kaip gyventi iki 110 metų, buvo neregistruoti savo mirties“, - aiškina Newmanas.

Mokslininkas pažymi, kad, Japonijos vyriausybės duomenimis, Okinavos gyventojų sveikata yra prasčiausia šalyje, jie valgo mažiausiai daržovių ir vartoja per daug alkoholio. 

Savo straipsnyje jis daro išvadą, kad „ilgaamžiškumo“ bumas skurdžiuose regionuose (o tokia, palyginti su likusia Japonijos dalimi, yra Okinava) yra pagrįstas pensijų sukčiavimu ir klaidomis fiksuojant asmens amžių.

Tas pats pasakytina ir apie kitus „mėlynuosius regionus“, įsitikinęs Newmanas.

„Graikijoje, mano skaičiavimais, mažiausiai 72 proc. ilgaamžių žmonių buvo mirę, dingę arba, tiesą sakant, sukčiavo pensijų srityje“, - atskleidė jis.

Pavyzdžiui, Italijoje 1997 m. apie 30 000 pensijų „gavėjų" buvo rasti negyvi.

Pasak Newmano, dauguma „ilgaamžių“ iš tikrųjų yra susitelkę skurdžiausiuose ir sunkiausiai besiverčiančiuose savo šalių regionuose. 

Be to, kad kyla problemų dėl trūkstamų dokumentų arba jų klastojimo, dažnai patys „ilgaamžiai“ iš tikrųjų nežino savo tikrosios gimimo datos. 

Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, bet net daugelis vidutinio amžiaus žmonių negali prisiminti, kiek jiems metų, sako Newmanas.

Šaltinis: unian.net 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder