Štai kas nutinka, kai 30 dienų iš eilės vartojate vaistus nuo nemigos: būtinai perskaitykite
Gali džiūti burna ir skaudėti galvą
Griffinas sako, kad žmonės, kurie vartoja migdomuosius vaistus, kad lengviau užmigtų, po ilgesnio vartojimo gali patirti daugybę nemalonių problemų.
"Jie gali sukelti burnos džiūvimą", - aiškina jis ir priduria, kad šis vaistas taip pat gali sukelti "neryškų matymą, sumišimą ir galvos svaigimą".
Jums gali būti sunku vairuoti
Nors mieguistumas yra puikus dalykas, kai bandote užmigti, kai kurie miego vaistai gali sukelti mieguistumą ir kitą dieną, o tai gali būti pavojinga, jei reikia vairuoti.
Pasak Mayo klinikos, "kai kurie miego vaistai, kuriuos galima įsigyti ir be recepto, kitą dieną gali sukelti mieguistumą ir blogą savijautą. Tai vadinamasis pagirių efektas."
Griffin patvirtina, kad "padidėjusi mieguistumo kitą dieną rizika" yra tiems, kurie vartoja papildus, kurių sudėtyje yra hormono, veikiančio mūsų miego ir budrumo ciklus smegenyse.
Gali pasireikšti vidurių užkietėjimas
Vidurių užkietėjimas yra dažnas - ir labai nemalonus - tam tikrų miego vaistų šalutinis poveikis.
MedicalNewsToday įvardija vidurių užkietėjimą kaip galimą reguliaraus vaistų vartojimo pasekmę ir teigia:
"Jei jums užkietėjo viduriai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku dėl kitų vaistų vartojimo galimybių."
Gali būti, kad susiformuos tolerancija
Laikui bėgant šie vaistai gali tapti mažiau veiksmingi, nes Jūsų organizmas įgyja toleranciją vaistams.
CDC teigimu, "be recepto parduodami migdomieji vaistai laikui bėgant gali prarasti savo veiksmingumą".
Gali būti daromas poveikis kitiems Jūsų vaistams
MedicalNewsToday pateikia ilgą sąrašą vaistų, su kuriais gali sąveikauti migdomieji preparatai, įskaitant kitus vaistus: antidepresantus, opioidus ir antipsichotikus. Jie taip pat įspėja, kad vaistų sąveika gali sukelti skirtingą poveikį.
Pavyzdžiui, vieni gali trukdyti vaistui gerai veikti, o kiti gali sukelti didesnį šalutinį poveikį. Jei vartojate kitus vaistus, prieš vartodami vaistus miegui pasitarkite su vaistininku.".
Pasak Griffino, šalutinis vaistų nuo miego poveikis taip pat gali būti ryškesnis žmonėms, kurie vartoja "tam tikrus antidepresantus ir vaistus nuo skausmo".
Jums gali išsivystyti kepenų problemų
Griffino paklausėme apie valerijono papildus, kurie gaminami iš žydinčio valerijono augalo ir yra populiarus pasirinkimas tarp vaistažolių, padedančių užmigti.
"Įrodymų apie valerijono, kaip miego pagalbinės priemonės, veiksmingumą ir saugumą yra nedaug", - atsakė Grifinas. "Todėl sunku pateikti rekomendacijas, kiek valerijono reikėtų vartoti arba kiek jo galima vartoti saugiai.
Tačiau, - tęsė jis, - didelėmis dozėmis valerijonas gali pažeisti kepenis, todėl jį reikėtų vartoti atsargiai, ypač sergantiems kepenų ligomis.".
Atrodo, kad kai kurios miego priemonės turi mažiau šalutinio poveikio nei kitos
"Melatoninas turi nedaug šalutinio poveikio, - aiškina Griffinas. "Tačiau apskritai trūksta ilgalaikių tyrimų, todėl sunku galutinai atsakyti į šį klausimą...
Reikia nepamiršti, kad melatoninas yra papildas, o tai reiškia, kad yra daug mažiau reguliavimo ir priežiūros, susijusios su tuo, kaip ir kur šie produktai gaminami."
Mayo klinikoje valerijono papildai apibūdinami kaip panašiai nevienareikšmiškai. "Šalutinis poveikis atrodo lengvas", - aiškina jie ir priduria, kad "keli tyrimai rodo tam tikrą gydomąją naudą, tačiau kiti tyrimai tokios naudos nenustatė", todėl, kaip ir melatonino atveju, reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima nustatyti, kiek šis papildas iš tiesų yra veiksmingas.
Leidinyje pateikiama naujausia geriausių ekspertų, naujų tyrimų ir sveikatos agentūrų informacija, tačiau mūsų turinys neturi pakeisti profesionalių patarimų.
Kai kalbama apie vartojamus vaistus ar kitus jums rūpimus sveikatos klausimus, visada tiesiogiai kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.
Rašyti komentarą