Slidinėjimo entuziastai pradeda planuoti žiemos atostogas: patarimai, kur vykti

Likus keliems mėnesiams iki oficialaus žiemos starto, daugelis slidinėjimo entuziastų jau dairosi į kalnus. 

Slidinėjimas –  pagrindinė šaltųjų metų mėnesių atostogų veikla, tapusi ne tik šeimų, bet ir draugų ar kolegų, nusprendusių pasimėgauti sniegu bei kalnais, tradicija.

Kiekvienais metais slidinėjimo kurortai siūlo vis daugiau pramogų ir galimybių tiek ilgamečiams šio žiemos sporto fanams, tiek dar niekada ant slidžių ar snieglentės nestovėjusiems naujokams.

Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ produkto vystymo specialistės Jurgitos Savickaitės, šiais metais keliautojų laukia net trys slidinėjimo kryptys: Prancūzijos Alpės (Lionas), Italijos Alpės (Bergamas) bei Pirėnų kalnai (Andora).

Kokio tipo kalnus rinktis, kur geriausia vykti su šeima ir kuriuo metu atostogaujant jūsų lauks balčiausios viršūnės – ekspertės komentare.

„Nors slidinėjimo sezonas prasideda nuo sausio mėnesio, jau startavome su kelionių pardavimais, nes šiemet turime labai daug žiemos pramogomis susidomėjusių keliautojų, kurie nekantriai laukia savo atostogų.

Nuo sausio slidininkų lauks Italijos bei Prancūzijos Alpėse įsikūrę kurortai, o visą vasario mėnesį slidinėjimo keliones vykdysime į Andorą – tai ypač smagi kryptis pradinukams bei norintiems kalnuose atšvęsti Valentino dieną.

Tuo tarpu į Italiją slidinėjimo entuziastus skraidinsime net iki kovo pabaigos“, – pasakoja J. Savickaitė.

Pirėnų kalnai bei atpalaiduojantis poilsis Andoroje

Andoros Kunigaikštystė yra įsikūrusi Pirėnų kalnuose tarp Ispanijos ir Prancūzijos. Jos plotas sudaro vos 465 kvadratinius kilometrus, o šalyje gyvena apie 80 000 gyventojų.

Nors šalis ir nedidelė, joje gausu parduotuvių, prekybos centrų, viešbučių, kavinių, restoranų bei kokybiškų slidinėjimo trasų. Slidinėjimas Andoroje – tai atvirų ir medžiais apsodintų trasų derinys.

Pradedantieji gali išbandyti ilgas ir plačias mėlynas trasas, tuo tarpu slidinėjimo entuziastai – statesnes raudonas ir juodas trasas, esančias Pas de la Casa ir Soldeu apylinkėse.

„Jei norite smagiai paslidinėti arba tiesiog pabėgti į kalnus, Andoroje rasite viską, ko prireiks puikioms žiemos atostogoms.

Čia iš viso įsikūrę keturi slidinėjimo kurortai: Grandvalira, Ordino Arcalís, Vallnord-Pal Arinsal bei Naturland, kuris taip pat rasite visus metus veikiantį nuotykių parką.

Andoros slidinėjimo kurortai vertinami kaip vieni geriausių Europoje mokytis slidinėti, nes Pirėnų kalnai nėra tokie aukšti, kaip Prancūzijos Alpės, o trasų išsidėstymas – pats paprasčiausias“, – pasakoja J. Savickaitė. 

Pasak Jurgitos, jei per žiemos atostogas norite ne tik paslidinėti, bet ir papramogauti, Andoroje galima mėgautis pasivaikščiojimais gryname ore su nuostabiu kraštovaizdžiu bei atsipalaiduoti didžiausiame kalnų SPA centre Europoje – „Caldea“.

Tai vienas iš pirmaujančių terminių laisvalaikio centrų, turintis lauko panoraminę lagūną, iš kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į Andoros slėnio kalnus. O jei norite apsipirkti, dieną galima praleisti lankantis daugybėje sostinės La Veljos parduotuvių bei vietinių restoranų. 

„Apsipirkinėjimas Andoroje yra viena didžiausių šalies pramogų tiek keliautojams, tiek vietiniams gyventojams. Parduotuvių ir prekybos centrų įvairovė leidžia kiekvienam keliautojui rasti tai, ko jis ieško, o labai mažo muito zona padeda sutaupyti“, – pažymi Jurgita ir priduria, jog keliautojai Andoroje renkasi gyventi skirtingose teritorijose. 

Dažnai tie, kurie sugrįžę po slidinėjimo nori išeiti į miestą, pasivaikščioti, pajusti Andoros sostinės dvasią, apsipirkti, aplankyti muziejų ar pasėdėti kavinėje, gyvena pačioje šalies sostinėje La Veljoje ir su autobusiuku važiuoja apie 15-20 minučių iki pirmosios slidinėjimo trasos.

Tuo tarpu kiti renkasi ramesnį poilsį kurortų kaimeliuose, kurie įsikūrę prie pat slidinėjimo trasų.  „Novaturo“ produkto vystymo specialistė taip pat pažymi, jog visuose Andoros kurortuose galima mokytis slidinėti: juose veikia slidinėjimo mokyklos ir dirba instruktoriai, organizuojantys įvairaus lygio kursus.

Kerinčios Italijos Alpės ir žiemos pramogos visai šeimai 

Pasak J. Savickaitės, Italija, kaip slidinėjimo kryptis, turi puikią infrastruktūrą, žavingus kalnų miestelius, neįtikėtiną kraštovaizdį ir itališką gastronomiją.

Todėl nesvarbu, ar esate aistringas bei patyręs slidininkas, ar planuojate atpalaiduojančią kelionę su draugais, o gal tik pirmą kartą bandysite atsistoti ant slidžių, Italijoje yra tinkamų kurortų bei slidinėjimo vietovių, atitinkančių visų keliautojų poreikius. 

„Italijoje slidinėjimo kurortai įsikūrę Klintinėse ir Dolomitinėse Alpėse. Klintinėse Alpėse  rasite Bormio ir Livinjo kurortus, o Dolomitinėse – Val di Fassa, Val Di Sole ir Madonna di Campiglio.

Paprastai slidininkai Klintines Alpes renkasi dėl įspūdingų vaizdų, kurie atrodo lyg iš atviruko: snieguotose viršūnėse sunku rasti plyšelį be pusnų.

Tuo tarpu Dolomitinių Alpių viršūnėse matysite daugiau uolienų. Keliautojai taip pat gali pasirinkti kurortus pagal čia vyraujančią atmosferą: Bormio ir Livinjo kurortuose labiau pajusite Italijos dvasią, o Dolomitinėse Alpėse Italija susimaišiusi su Vokietijos bei Austrijos kultūriniais elementais“, – pasakoja J. Savickaitė.

Tuo tarpu Madonna di Campiglio yra vienas pirmųjų snieglenčių sporto kurortų Italijoje. Čia vyksta garsiosios Canalone Miramonti lenktynės, kurios jau daugiau nei 50 metų yra nuolatinės pasaulio taurės slalomo varžybų trasos, besitęsiančios daugiau nei 60 km.

Čia taip pat galima išbandyti neįprastas žiemos pramogas, pavyzdžiui, laipiojimą ledu ant užšalusių krioklių. Be to, vakarais slidininkai gali mėgautis išskirtiniais restoranais, suvenyrų parduotuvėmis, madingais barais.

Jeigu į kalnus ruošiatės su šeima, reikėtų apsvarstyti šalia Šveicarijos sienos įsikūrusį Livinjo kurortą su bemuite zona.

Čia trasos tęsiasi net 115 km, kuriuose galima ne tik slidinėti, bet ir užsiimti kitomis pramogomis, pavyzdžiui, pigiai apsipirkti, apsilankyti kavinėse, važinėtis keturračiais, kartingais ar skraidyti parasparniais.

Ramiame Livinjo kurorte įsikūręs prabangus sveikatingumo parkas „Aquagranda“ – vienas didžiausių ir labiausiai integruotų sveikatingumo centrų Europoje. Taip pat veikia slidinėjimo mokyklėlės, vyksta užsiėmimai vaikams.  

„Vidutinio lygio slidininkai taip pat pamėgę snieguotą Bormio kurortą su daugybe aukštų šlaitų, išsidėsčiusių miškingose vietovėse.

Šį senovinį slidinėjimo miestelį keliautojai vertina dėl vietinio maisto bei galimybės atsipalaiduoti autentiškose romėnų pirtyse. Tai puiki vieta slidinėjant su draugais ar kolegomis“, – sako kalnus prisijaukinusi Jurgita.

Prancūzijos Alpės sudėtingų trasų gerbėjams 

Tūkstančiai kilometrų moderniausių slidinėjimo keltuvų, daugybė žymių ir gyvybingų slidinėjimo kurortų bei baltu sniegu padengtos Prancūzijos Alpės yra viena gražiausių slidinėjimo aikštelių pasaulyje. Slidinėjimo entuziastai pripažįsta, jog slidinėjimas Prancūzijoje yra unikali patirtis.  

„Geriausi Prancūzijos Alpių slidinėjimo kurortai suteiks nepamirštamas atostogas vienoje įspūdingiausių Vakarų Europos kalnų sistemų. Šiaurės Alpėse yra ne tik aukščiausias Prancūzijos kalnas – Monblanas, bet ir daugiausia slidinėjimo kurortų Europoje.

Vienas iš nedaugelio bendrų bruožų, kuriais pasižymi geriausi Alpių slidinėjimo kurortai, yra platus ir kartais persipinantis reljefas, tačiau kiekvienas kurortas pasižymi unikalia architektūra bei atmosfera.

Tiesa, reikėtų pažymėti, jog slidinėjimo trasos čia yra sudėtingiausios, tas jas vertėtų rinktis patyrusiems slidininkams“, – įspėja Jurgita.

2 500 metrų aukštyje, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Monblano kalną ir Vanoizo ledynus, prasideda Mont de la Guerre – La Plagne trasa.

Tai vienas populiariausių slidinėjimo kurortų Prancūzijoje, kuriame yra šešios skirtingos 1800-2100 metrų virš jūros lygio esančios vietovės. Pagrindinė La Plagne centro zona pastatyta 1961 m.

Čia keliautojai ras įvairiausių viešbučių, kuriuose įsikūrę restoranai, taip pat šiek tiek parduotuvių pačiame miesto centre.

Tuo tarpu už 60 km į pietvakarius nuo Šamberi įsikūręs vienas aukščiausiai ( 2300 m) esančių slidinėjimo kurortų Europoje – Val Torensas.

Jis priklauso Les 3 Vallées slidinėjimo zonai.

Geriausius šios vietovės viešbučius rasite Val Torenso centre: „Nardymo po ledu pamoka užšalusiame Lac du Lou ežere arba balneoterapijos seansas „Aqua Spa“ centre – tai tik kelios iš daugelio pramogų, kuriomis, be slidinėjimo, galite užsiimti Val Torenso kurorte. Prancūzijoje taip pat labai plati gastronominė pasiūla, tinkanti visiems skoniams bei biudžetams.“

Patarimai besiruošiantiems slidinėti pirmą kartą

Norintiems, bet vis nesiryžtantiems vykti į slidinėjimo kelionę, Jurgita pataria nebijoti ir nedvejoti, nes geriau už kalnus yra tik kalnai: „Džiaugiuosi, kad keliautojai tai supranta ir patys pajunta.

Nors ir ne visada iš pirmo karto pavyksta paslidinėti, jie bando dar ir dar kartą, o namo grįžta pailsėję bei pilni puikiausių įspūdžių. Svarbiausias patarimas – vos atvykus į kurortą nepatingėti užsirašyti į individualias pamokas.

Draugai gali pamokyti, bet jie ne visada moka taisyklingai slidinėti, o geri pagrindai – svarbiausia.

Man pačiai dažnai tenka matyti, kaip žmonės neteisingai leidžiasi kalnais, o tai priveda prie savo ar kitų sužalojimų, įvairių traumų, todėl pradinukui rekomenduoju užsirašyti bent į vieną pamoką, kad galėtų pajusti, kas yra slidinėjimas, kaip teisingai laikyti lazdas ar sustoti.

Jeigu patiks, toliau rekomenduoju mokytis su treneriu ir pamokas derinti su pasivaikščiojimais, pabuvimu kalnuose ar kitais atostogų malonumais. Mokytojas ir  yra tas žmogus, kuris labiausiai įkvepia slidinėjimui.“

Pasak J. Savickaitės, nevertėtų nerimauti ir dėl slidinėjimo įrangos, ją galima išsinuomoti visuose kurortuose, tad nebūtina vežtis savo, pirkti ar skolintis prieš kelionę.

„Aš visuomet keliautojams patariu ir pati taip darau: jeigu turite, pasiimkite savo batus, kurie jums patogūs, ir sau tinkamą šalmą, o visą kitą galima išsinuomoti, tuomet nereikės mokėti už papildomą bagažą.

Nuvažiavus į kalnus galima rasti ir išsinuomoti nuo labai paprastų iki geriausių slidžių ar snieglenčių, kurias paruoš pagal tos savaitės vyraujantį orą. Be to, neturint savo slidinėjimo inventoriaus, galima išbandyti skirtingus čiuožimo būdus – tiek slides, tiek snieglentę“, – pataria „Novaturas“ produkto vystymo specialistė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder