Šis "toksiškas pozityvumas" yra problema - štai kaip jį pastebėti savo gyvenime

Tokie teiginiai kaip "pažvelk iš gerosios pusės" gali nuvertinti jūsų ir kitų žmonių jausmus.

1 Atkreipkite dėmesį į savo mąstymo procesą.

Jei pastebėjote, kad slepiate tikrąsias emocijas ir esate linkę vengti problemų, arba jei pastebėjote, kad taip elgiatės su kitais, gali būti, kad jus veikia toksiškas pozityvumas.

Štai kodėl taip svarbu įvertinti savo mąstymo procesą ir įsitikinti, kad neribojate savęs ir nesugebate susidoroti su realybe, teigia Billy Robertsas, terapeutas ir "Focused Mind ADHD Counseling" savininkas.

"Gyvenime būna atvejų, kai pozityvumas padeda, bet kai mąstymas užgožia tikruosius jausmus, gali kilti problemų", - aiškina jis.

Tokiu atveju Abby Wilson, psichoterapeutė, siūlo mesti iššūkį savo įsitikinimų sistemai.

"Kad išvengtumėte toksiško pozityvumo, rekomenduoju atkreipti dėmesį į bet kokias mintis, kurios sako, kad turėtumėte "susitaikyti su tuo" arba "tiesiog susitelkti į teigiamus dalykus", - sako ji.

"Kartais susitelkimas į teigiamus dalykus gali sukelti teigiamų emocijų, tačiau norime išlaikyti sveiką balansą tarp teigiamų dalykų pripažinimo ir, kai reikia, erdvės neigiamiems dalykams."

Dar daugiau, visus savo jausmus - ypač liūdnus ar skausmingus - vertinkite taip, kaip vertintumėte vertingus santykius.

"Tam tikra prasme mes visi esame susiję su savo jausmais, - sako Robertsas.

"Panašiai kaip ir santykiuose su žmonėmis, jei juos nuvertiname ir ignoruojame, santykiai yra įtempti. Kita vertus, jei juos patvirtiname, pripažįstame ir palaikome, santykiai dažnai pagerėja."

2 Atpažinkite, kai kas nors kitas projektuoja toksišką pozityvumą.

Lygiai taip pat svarbu atpažinti, ar primetate sau toksišką mąstyseną, turėtumėte žinoti apie aplinkinius, kurie įtvirtina šią idėją.

Tai draugai ar šeimos nariai, kurie dažnai jums sako, kad "žiūrėtumėte į šviesiąją pusę", kai nutinka kas nors nelaimingo, arba apskritai "tiesiog būkite laimingi".

Galbūt jie nuoširdžiai tiki, kad skatina jus būti optimistais, tačiau iš tikrųjų dėl to galite pasijusti dar blogiau.

"Tie, kurie palieka jus kaltus, sugėdintus ar nuvertintus, kai jiems patikite, linkę tikėti toksišku pozityvumu", - sako santykių ir asmeninio tobulėjimo svetainės "Feel and Thrive" vyriausiasis redaktorius Samas Holmsas.

"Kad jų įsitikinimai nedarytų įtakos jūsų vidiniam pasauliui, apribokite savo bendravimą."

Jei žinote, kad kas nors greičiausiai nebus imlus jūsų mintims ir jausmams, greičiausiai jis nėra tinkamiausias žmogus, kuriam galėtumėte patikėti savo mintis ir jausmus.

Tačiau jei kas nors netikėtai jus atstumia, Vilsonas siūlo būti tiesioginiam.

"Jei kas nors kitas į jus projektuoja toksišką pozityvumą, geras atsakymas galėtų būti toks:

"Tikrai manau, kad man reikia apdoroti tai, ką patiriu, prieš bandant į viską pažvelgti iš šviesiosios pusės", - sako ji.

3 Supraskite, kad jūsų emocijos yra normalios.

Visi skirtingai reaguojame į sunkumus ir sudėtingas situacijas, tačiau jei neigsite ar ignoruosite su tuo susijusius jausmus, kad išlaikytumėte pozityvų mąstymą, padarysite daugiau žalos nei naudos.

"Mums, žmonėms, visiškai natūralu patirti sielvartą, liūdesį, vienatvę, pyktį ir pan. Turime sugebėti išlaikyti erdvę šioms emocijoms, išreikšti ir apdoroti jas sveikais būdais (taip pat ir su kitais žmonėmis) ir mainais už tai sulaukti empatijos ir patvirtinimo", - sako Vilsonas.

"Jei į šias emocijas žiūrime kaip į nepriimtinas, nesuteikiame reikiamos erdvės jas sveikai išgyventi."

Schiff taip pat pabrėžia, kad svarbu pripažinti savo emocijas, o ne jas slopinti.

"Atminkite, kad viskas, ką jaučiate, yra gerai ir visiškai normalu", - sako ji.

"Būti sveikam reiškia susidoroti su visais savo jausmais - tiek gerais, tiek blogais - ir juos suprasti."

Ji priduria, kad emocijos yra sudėtingos, todėl vienu metu galite jausti kelias emocijas. Bet kuriuo atveju, svarbiausia būti "realistu" ir suprasti, kad neklystate jausdami tam tikrą jausmą.

4 Padarykite pertrauką nuo socialinės žiniasklaidos.

Socialinė žiniasklaida greitai tapo daugelio iš mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Naudojame ją dalytis gyvenimo naujienomis, bendrauti su draugais ar tiesiog slinkti, kad prabėgtų laikas.

Tačiau toksiškas pozityvumas čia taip pat linkęs rastis, kai yra ištisos paskyros, skatinančios mąstyti pozityviai arba "išlikti stipriems", jei ką nors išgyvenate.

Pasak psichikos sveikatos platformos "BetterHelp", toksiško pozityvumo socialinėje žiniasklaidoje sunku išvengti, tačiau visada galite panaikinti arba pašalinti tas paskyras ar draugus, kurie neleidžia jums jaustis gerai.

Taip pat galite "detoksikuotis" arba apskritai padaryti pertrauką socialiniuose tinkluose ir vietoj to daugiau dėmesio skirti tam, kas jums patinka, ir leisti laiką su žmonėmis, kurie jums patinka.

"Vengti toksiško pozityvumo gali reikšti, kad reikia atsisakyti tokios veiklos, kaip pernelyg dažnas naudojimasis socialine žiniasklaida", - aiškina Holmesas.

"Taip pat svarbu geriau suvokti savo santykius ir jus supančius žmones."

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder