Šis požymis - rodo prastą kepenų būklę arba kepenų pažeidimus: būtinai pasitikrinkite!

Tai, kaip maitinatės, gali daug pasakyti apie jūsų sveikatą. Tinkamas maitinimasis yra svarbus veiksnys, padedantis išlaikyti sveikatą ir energiją.

Keturiasdešimtmetėms ir penkiasdešimtmetėms moterims skonio pokyčiai valgant gali būti rodiklis, kad prasideda menopauzė. O kiekvienam žmogui metalo skonio pojūtis burnoje valgant gali būti įspėjamasis ženklas, kad gali vystytis demencija.

Tačiau vienas simptomas, kurį galite pastebėti kito valgio metu, yra labai susijęs su kepenimis. Šis valgymo metu pasireiškiantis simptomas yra labai susijęs su įvairiomis kepenų problemomis.

Jei pastebėjote, kad vis mažiau domitės maistu, dėl to gali būti kaltos jūsų kepenys.

Medicinos mokslų daktaras Dimitaras Marinovas, gydytojas, turintis mitybos ir dietologijos specializaciją, sako, kad apetito praradimas yra vienas iš "dažniausių požymių", rodančių prastą kepenų būklę arba kepenų pažeidimus.

Pasak "Medical News Today", prastas apetitas yra dažnas simptomas, pasireiškiantis sergant keliomis skirtingomis kepenų ligomis, įskaitant hepatitą, kepenų vėžį, alkoholinę ir nealkoholinę suriebėjusių kepenų ligą, kepenų cirozę ir kepenų nepakankamumą.

"Labiausiai paplitusi kepenų komplikacija gali būti hepatitas - infekcija, dėl kurios kepenys negali atlikti savo darbo.

Kai kuriais atvejais net sunku suprasti, kad užsikrėsta virusu, todėl apetito praradimas, pykinimas ir gelta yra tai, kas gydytojui nurodo pažvelgti į kepenis", - sako Mayuri Ramkolowan, holistinės sveikatos trenerė ir "Holistic May May" generalinė direktorė.

Kita vertus, apetito praradimas gali pasireikšti kaip alkoholinės ir nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos ar kepenų cirozės simptomas tik vėliau, ligos eigoje.

Kepenys gamina dvi svarbias medžiagas - tulžį, kuri riebalus paverčia energija, ir albuminą, kuris padeda pernešti hormonus, vaistus ir riebiąsias rūgštis per organizmą.

Jos taip pat atsikrato bilirubino, kurio didelis kiekis gali sukelti gelta, ir padeda pašalinti iš organizmo toksines medžiagas, pavyzdžiui, alkoholį ar vaistus.

Kepenys taip pat stengiasi palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje, prireikus aprūpindamos kraują gliukoze ir pašalindamos ją, kai jos būna per daug.

"Kepenų funkcija - padėti metabolizuoti daugumą maisto produktų ir vaistų, kuriuos suvartojame, - aiškina Stevenas C. Nadleris, medicinos mokslų daktaras.

"Dėl netinkamai veikiančių kepenų kraujyje gali kauptis įvairūs toksinai ar netinkamai suvirškintas maistas, todėl žmogus gali blogai jaustis arba jam gali sutrikti apetitas."

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder