Šis dalykas sumažina biologinį amžių 16 metų: pradėkite jau dabar!

Tai pirmasis didelis tyrimas, patvirtinantis priežastinį ryšį tarp ėjimo tempo ir senėjimo. Išvados padarytos remiantis telomerų ilgio – pagrindinių žmogaus biologinio senėjimo rodiklių – analize.

Telomeros yra savotiški chromosomų galiukai, apsaugantys jas nuo pažeidimų. Su kiekvienu ląstelių dalijimusi telomeros trumpėja, todėl jų ilgis laikomas svarbiu biologinio amžiaus biomarkeriu, nepriklausomai nuo chronologinio amžiaus.

Naujame tyrime, apie kurį praneša „Science Daily“, mokslininkai nusprendė išanalizuoti greito ėjimo poveikį telomerų ilgiui ir pakvietė jame dalyvavo daugiau nei 405 000 vidutinio amžiaus žmonių.

Stebėjimai parodė, kad greitesnis ėjimo tempas buvo susijęs su ilgesnėmis telomeromis, nepriklausomai nuo žmogaus fizinio aktyvumo. Tada mokslininkai apskaičiavo, kad greitas vaikščiojimas per visą gyvenimą gali sumažinti žmogaus biologinį amžių 16 metų.

Išvados pagrįstos savanorių dėvimųjų prietaisų duomenimis. „Šie rezultatai rodo, kad lėtas ėjimo greitis gali būti paprastu padidėjusios lėtinių ligų ir greito žmonių senėjimo rizikos rodikliu“, – padarė išvadą autoriai.

Jie rekomenduoja visiems žmonėms bent kelias minutes per dieną nueiti greičiau, pavyzdžiui, iš namų į autobusų stotelę.

Ankstesni tyrimai taip pat patvirtina, kad vaikščiojimas pailgina gyvenimą. Paaiškėjo, kad tų, kurie per dieną nuolat nueidavo bent 2000 žingsnių, mirtingumas buvo 32% mažesnis nei tų, kurie vedė sėslų gyvenimo būdą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder