Šiltas vanduo su ciberžole rytais: kokia nauda?

Daugelis žino, kad rytais naudinga gerti šiltą vandenį. Jis valo organizmą iš vidaus, išplauna toksinus iš virškinimo sistemos, stiprina medžiagų apykaitą, valo odą ir t.t.

Bet, ar žinote, kad jeigu vandenį papildyti ciberžole, tai šio vandens nauda padidės kartais.

Šio stipraus prieskonio į šiltą vandenį pridėjimas – viena iš geriausių priemonių, kurias galite panaudoti savo organizmo naudai.

Aptarkime smulkiau apie šio gėrimo privalumus ir atsargumo priemones, kam vanduo su ciberžole nerekomenduotinas ir kada reikia gydytojo konsultacijos.

Vandens su ciberžole gėrimo rytais privalumai:

Momentinis impulsas mūsų imuninei sistemai

Lipopolisacharidai (endotoksinai) ciberžolėje pagerina organizmo imuninę sistemą ir sumažina tikimybę užsikrėsti gripu ar kitomis nemaloniomis infekcijomis.

Reguliarus vandens su ciberžole vartojimas, ypač žiemos mėnesiais, be jokios abejonės padeda apsisaugoti nuo virusų, kurie plačiai paplinta rudens-žiemos-pavasario laikotarpiu. 

Gerina virškinimą

Ciberžolė skatina tulžies pūslę gaminti tulžį ir kitus virškinimo fermentus, kurie padeda organizmui teisingai suvirškinti maistą.

Kai jūs pradedate savo dieną su ciberžole, jūs užprogramuojate savo virškinimo sistemą visai dienai, kad ji teisingai virškintų maistą.

Palaiko cukraus lygį kraujyje

Ciberžolė padeda organizmui teisingai perdirbti cukrų, esanti maiste, kas apsaugo nuo cukraus lygio kraujyje šuolių. Ši ciberžolės savybė labai naudinga žmonėms, sergantiems diabetu.

Padeda kovoti su antsvoriu 

Geriamas vanduo su ciberžole mažina riebalų kaupimasi organizme. Tai labai naudinga svorio mažinimo procese.

Mažina uždegimus 

Vanduo su ciberžole stabdo uždegimus, tuo pačiu padeda apsisaugoti nuo sąnarių audinių pažeidimų.

Tai veikia profilaktiškai arba mažina sąnarių skausmus ir artritus. Todėl žmonėms, kenčiantiems nuo artritų, stiklinė šilto vandens su ciberžole — nuostabi dienos pradžia.

Gerina odos sveikatą ir spalvą 

Ciberžolė teigiamai veikia odos sveikatą. Ciberžolė — natūralus kraujo valiklis. Ji šalina iš kraujo toksinus.

Ciberžolė taip pat pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios saugo odą nuo laisvųjų radikalų poveikio ir padeda šviesinti odą, suteikti jai gražią natūralią spalvą.

Ciberžolė saugo smegenų ląsteles

Ciberžolė mažina tikimybę išsivystyti Alzheimerio ligai. Mokslininkai nustatė, kad kurkuminas, esantis ciberžolėje, mažina Alzheimerio ligos simptomus, blokuodamas beta amiloido susidarymą (baltymo fragmento, kuris kaip manoma, iššaukia ląstelių ir audinių praradimą).

Be to, ciberžolė taip pat mažina nervinių audinių uždegimus. 

Mažina vėžio riziką

Reguliarus ciberžolės vartojimas gali ženkliai sumažinti vėžio išsivystymo riziką.

Ciberžolė — vienas iš geriausių būdų išvengti auglių, iššauktų radiacinio poveikio.

Užtikrina širdies sveikatą

Ciberžolė susijusi su žemesniu cholesterolio lygiu ir mažina aterosklerozės riziką, kuri susijusi su aterosklerozinių plokštelių augimu arterijose, kurios gali iššaukti insultą ar širdies priepuolį.

Ciberžolė taip pat gali padėti išvalyti kraujo sukrešėjimus, besivystančius ant arterijų sienelių.

Kokiomis proporcijomis rekomenduojama naudoti ciberžolę?

Nuo ¼ iki ½ arbatinio šaukštelio maltos ciberžolės, išmaišyto vienoje stiklinėje karšto ar šilto vandens — daugiau nei pakankama per dieną.

Jūs taip pat galite įdėti ciberžolės į vandenį su citrinų sultimis ir medumi.

Jei įmanoma, į vandenį cu ciberžole įdėkite ir maltų juodųjų pipirų žiupsnelį.

Juodųjų pipirų įdėjimas į vandenį su ciberžole arba į maistą su ciberžole, padidina kurkumino pasiekiamumą ir įsisavinimą iki 1000 kartų dėka karštų juoduosiuose pipiruose esančio pipirino savybių.

Jūs taip pat galite pamėginti pienišką Late su ciberžole ar arbatą su ciberžole – tai ramina kūną ir jausmus.

Pirmiausi, ryte gerdami vandenį su ciberžole, įsitikinsite, kad jūsų organizmas įgauna antiuždegiminių ir antibakterinių savybių. Todėl geriausia ciberžolę vartoti ryte prieš valgį ar gėrimą.

Atsargumo priemonės:

Ciberžolė ajurvedoje laikoma satvišku prieskoniu (satva – dorybė) ir antiseptine priemone. Turi gausybę įvairių naudingų savybių.

Remiantis ajurveda, ciberžolė nerekomenduojama esant Pita došos padidėjimui, sergant ūmia gelta ar ūmiu hepatitu.

Draudžiama vartoti turint tulžies akmenligę ir tulžies kanalų užsikimšimui. Taip pat reiktų nuo šio prieskonio susilaikyti esant gastritui i skrandžio opai.

Nors ciberžolė laikoma nepavojinga, jeigu ją vartoti rekomenduojamais kiekiais, nėščioms moterims reiktų vengti ciberžolės vartojimo, todėl, kad ji turi stimuliuojantį efektą gimdai.

Be to, jei jūs turite virškinimo problemų, tokių kaip gastroezofaginis refliuksas, pasikonsultuokite su gydytoju prieš vartodami ciberžolę.

Pernelyg didelis ciberžolės kiekis gali iššaukti skrandžio sutrikimus.

Visada pirmiausia pasikalbėkite su savo gydytoju, prieš pradėdami šį prieskonį vartoti kasdien, kad įsitikintumėte, kad nėra jokių kontraindikacijų jūsų asmeninėje situacijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder