sapnų gaudyklė

Sielos ramybės pamokas perduoda jaunimui

Lapkričio viduryje neįprastoms pamokoms Kretingos jaunimą kvietė sapnų gaudyklių kūrėja Jolita Mikolaitytė. Jai pačiai šis pomėgis padėjo rasti sielos ramybę, kurios taip reikėjo sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu. Dabar ji perduoda savo žinias ir kitiems, ypač jauniems žmonėms, kurie nusiramina kurdami, panyra į sapnų gaudyklių magiją ir pamiršta visas bėdas. O sapnų gaudyklės ne tik nubaido blogus sapnus, bet ir pildo svajones, užsimena pašnekovė.

Padėjo išgyventi sunkų laikotarpį

Kaip papasakojo kūrėja, sapnų gaudyklės į jos gyvenimą atėjo prieš beveik aštuonerius metus. „Tuo metu mano emocinė būklė buvo labai prasta. Nejaučiau gyvenimo prasmės, nes buvau po artimo žmogaus netekties. Sunku buvo susitvarkyti su mintimis ir emocijomis, tad kuomet nebūdavau darbe, sėdėdavau užsidariusi namuose ir žiūrėdavau tik serialus ir filmus“, – pasakojo moteris.

Kartą, ji pasakojo, tiesiog netyčia „YouTube“ platformoje iškrito videopamoka, kurioje kažkas buvo tiesiog kuriama rankomis (kaip vėliau ji suprato, tai buvo sapnų gaudyklė).

„Pajutau impulsą tai atkartoti ir sukurti. Susiradau kartono bei siūlų ir pradėjau kurti. Iš pat pirmo karto labai aiškiai ir stipriai pajutau, jog visas procesas mane atpalaidavo. Pirmą kartą po ilgo laiko suvokiau, jog nebegalvojau apie skausmą ir nebesimurkdžiau jame. Man tai buvo kažkoks atradimas. Pasijutau rami, – prisipažino Jolita. – Kai dabar atsigręžiu į praeitį, suvokiu, kad jos atėjo ne veltui. Nes po netekties buvo užsiblokavę mano sapnai. Laikui bėgant ir bekuriant sapnų gaudykles, besidomint jų reikšme, sapnai pagaliau grįžo. Visuomet juos sapnuoju spalvotus ir man jie labai svarbūs. Tuo metu kai jie buvo dingę suvokiau, kad kažkas yra ne taip.“

Jolita savo veiklai suteikė pavadinimą „Coliukės sapnų gaudyklės“ ir ji jau tęsiasi dvejus metus. Iki tol tai buvo tiesiog hobis sielos ramybei.

,b>Žmogus gaudyklių galia turi tikėti

Tikima, jog sapnų gaudyklė yra talismanas, kuris pritraukia sapnus, bet naikina košmarus. Kad tai vyktų, žmogus turi tuo tikėti, kitu atveju tai tampa gražia dekoracija namuose.

Kaip papasakojo pašnekovė, sapnų gaudyklė susidaro iš apskritimo ar kokios kitokios formos. Joje būtinai turi būti pinamas tinklas ir nors vienas karoliukas. Taip pat reikalingos plunksnos. Sapnai nakties metu per karoliuką atkeliauja į tinklą. Tinklas yra kaip filtras, kuriame lieka košmarai, o plunksnų galais pas miegančius žmones atkeliauja gražūs sapnai. Patekėjus saulei, saulės spinduliai sunaikina tinkle esančius košmarus, todėl jie nebegali aplankyti.

„Kuomet žmonės kuria pirmą kartą sapnų gaudykles, tai atrodo gana painu ir sudėtinga. Bet kuomet yra šalia žmogus, kuris kiekviename žingsnyje padeda, viskas tampa kur kas paprasčiau. Dažnai tenka išgirsti po edukacijos tokių emocijų išraiškų, kad „eina sau, kaip aš tai galėjau padaryti? Reikėtų daryti antrą kartą, nepadaryčiau be Jūsų, nes nepamenu“. Tai linksmai pasijuokiame tokiais momentais“, – šypsojosi Jolita.

Padeda išsipildyti svajonėms

J. Mikolaitytė veda edukacijas paaugliams, taip pat vaikams kartu su tėvais.

„Sapnų gaudyklių kūrimas labai atpalaiduoja ir paskatina išlaikyti dėmesį čia ir dabar į visą kūrybos procesą. Kuomet kuri, atsipalaiduoja protas, mintys kažkur dingsta. Nes dėmesys visas yra į tai, ką nori sukurti. Tai labai skatina kūrybiškumą, nes, renkantis siūlų spalvas, karoliukus, plunksnas, visai kitaip dirba mūsų protas. Jis kuria čia ir dabar iš to, ką turi. Tai ir yra tikroji kūryba.

Jaunimas susipažįsta su gražia sapnų gaudyklių mitologija ir šių talismanų reikšme. „Per visą kūrybos laikotarpį supratau, kad tų reikšmių yra ne viena. Apie tai papasakoju vaikams.

Edukacijos pradžioje, pavyzdžiui, skatinu jaunimą pabūti užsimerkus ramiai ir savęs paklausti, kokios šiandien yra mano svajonės. Mes jas randame savyje ir užsirašome ant lapelių. Kai jau susikuriame sapnų gaudykles, imame ir pasikabiname svajones tarp plunksnų saugiai. Skatinu vaikus po pusmečio patikrinti savo svajones. Jeigu jos dar neišsipildė, primenu, jog reikia imtis nors mažo veiksmo vardan savo svajonės. O jeigu išsipildė, primenu, kad reikia padėkoti sau, žmonėms ir gyvenimui už tai ir skatinu svajoti toliau“, – apie sapnų gaudyklių įvairiapusiškumą užsiminė kūrėja.

Kiekvienas edukacijos dalyvis susikuria savo sapnų talismaną.

Pašnekovė pripažino, jog jaunimas labai noriai dalyvauja šiose edukacijose. „Kviečiama esu į vaikų gimtadienius ir įmonių šventes, kur tėvai kuria kartu su vaikais. Visuomet susidomėjimas ir aktyvumas būna didelis“, – patvirtino ji, atskleidusi, jog sulaukianti gero žodžio net iš itin aktyvių, vietoje nenusėdinčių vaikų.

„Tuomet jaučiuosi atlikusi viską gerai – misija įvykdyta: ramybės kelias parodytas“, – šypsojosi moteris.

Sapnų gaudykles gaubia įvairios istorijos

Pasiteiravus, ar pati menininkė virš savo lovos savo sukurta gaudykle gaudo gražius sapnus, ji patikino, kad tikrai taip.

„Sapnų gaudyklių galia tikrai tikiu, nes jos grąžino mano sapnus. Leidau sau tuo patikėti ir tai man veikia. Tiesiai virš galvos, kur miegu, kabo žalia sapnų gaudyklė, su įvairių spalvų karoliukais ir skirtingų spalvų plunksnomis. Po ja kabo mano šviežiausia svajonė. Laukiu jos išsipildymo“, – pasidalijo Jolita.

Moteris papasakojo, jog sapnų gaudykles gaubia įvairūs pasakojimai. Ne vieną girdėjusi ir ji pati.

„Viena moteris pasakojo, kaip nustojo labai greitai sapnuoti košmarus, nes ant sapnų gaudyklės užsidėjo tėčio nuotrauką. Tėtis jai visada asocijavosi su saugumu. Tad labai greitai nurimo sapnai ir pagerėjo miego kokybė. Yra tekę kurti sapnų gaudykles šeimai iš laukinėje gamtoje surinktų plunksnų. Jas surinko mama savo sūnui žvejybos muselėms daryti. Kai iškeliavo mama į amžiną atilsį, sūnus trejus metus saugojo plunksnas, negalėjo nieko daryti iš jų. Ir kai susipažinome, jis sau ir savo trims sesėms panoro sapnų gaudyklių su tomis plunksnomis ir varlytės simbolika (mama kolekcionavo varles). Tos sapnų gaudyklės buvo susitaikymo simbolis šeimoje ir priminimas apie pasiilgtą mamą“, – pasidalino istorijomis J. Mikolaitytė.

Kaip patikino Jolita, susikurti sapnų gaudyklę tikrai gali kiekvienas, tik tam reikia noro, pasikliauti patarimais arba pasidomėti pačiam apie jų kūrybą.

„Kuprinės“ informacija

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder