Senovės civilizacijų palikimas ir kvapą gniaužianti Italijos gamta: kodėl būtina aplankyti Siciliją ir Kalabriją?

Italija – Viduržemio regiono šalis, kurią tiesiog būtina bent kartą aplankyti kiekvienam kelionių entuziastui. Roma, Milanas, Venecija, Neapolis ir atviruką primenanti Amalfio pakrantė – toli gražu ne viskas, ką gali pasiūlyti ši turistų iš viso pasaulio pamilta kryptis.

Kelionių organizatorius „Novaturas" atkreipia dėmesį, kad šį rudenį vienas geriausių būdų pažinti Italijos kultūrą ir gamtą yra apsilankyti Sicilijos bei Kalabrijos regionuose, kuriuose susipina senovės civilizacijų istorija ir kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai, o keliautojams siūloma ne tik įvairi pažintinė veikla, bet ir atpalaiduojantis poilsis.

Sicilija – raktas į Italijos pažinimą 

Tiesiogiai iš Vilniaus vos per tris valandas lėktuvu galima pasiekti vietą, kurioje susilieja turtinga istorija, daugiatautė kultūra, klestinti gamta, smaragdinė jūra ir puikus poilsis svetinguose kurortuose.

Nuo Italijos žemyninės dalies kelių kilometrų atstumu atsiskyrusi Sicilija yra autonominis Italijos regionas ir didžiausia Viduržemio jūros sala. Dar XVIII a. vokiečių poetas ir filosofas J. V. Gėtė rašė, kad būtent Sicilija yra ta Italijos vieta, kuri palieka didžiausią pėdsaką sieloje ir yra raktas į Italijos pažinimą.

Lankantis Sicilijoje, kelionių organizatorius „Novaturas" kviečia pajausti istorinę salos dvasią, kuri čia aptinkama kone kiekviename žingsnyje.

Pagal istorijos ir architektūros paminklų skaičių Italija UNESCO sąrašuose užima pirmą vietą, o nemaža dalis paminklų yra būtent Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakų, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susidūrimų vieta.

Tarp lankomiausių Sicilijos objektų – sostinė Palermas, kuriame gausu monumentų, karališkųjų rūmų ir bažnyčių. Čia galima nutolti nuo XXI a. šurmulio ir aplankyti atokesnes bažnyčias, apžiūrėti senovines mozaikas, užsukti į turgų.

Turistus Sicilijoje taip pat traukia aukščiausias Europos ugnikalnis – Etna (3 340 m), įvardijamas kaip vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių bei vienas garsiausių antikinės kultūros centrų – Sirakūzai.

Keliautojai į Siciliją atvyksta ir dėl šilto klimato kone ištisus metus. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Balti paplūdimiai, nuostabios uolos mažose įlankėlėse, didingi kalnai, puikus viešbučių aptarnavimas, klubai ir diskotekos visoje salos pakrantėje, įdomi bei turininga ekskursijų programa saloje niekuo nenusileidžia žemyninei Italijos daliai.  

Sicilijos kurortuose – ir poilsis, ir pramogos

Ilsėtis Italijoje renkasi net ir patys vietiniai šalies gyventojai, kurie atostogauti vyksta į puikiai išvystytus pakrančių kurortus. Sicilijoje vienas populiariausių poilsinių regionų yra  Taormina – turistų lankoma vieta, dažnai vadinama Sicilijos langu į modernųjį pasaulį.

Taormina dalijama į dvi dalis – istorinį miesto centrą ant kalno ir kurortinę dalį Taormina Maras. Taormina Maras – Jonijos jūros pakrantė su įlankėlėmis ir iškyšuliais, apaugusi jūros vėjų glostomais kaktusais ir oleandrais.

Čia senovinėse vilose įsikūrę prabangūs viešbučiai, nuostabiose įlankėlėse tarp uolų išsimėtę puikūs smėlio paplūdimiai, žavi ypatingi peizažai, alyvmedžių ir citrusinių vaisių giraitės. Nors miestelyje gausu turistų, kurortas išsaugo autentišką itališką dvasią – svečių laukia jaukios šeimos kavinukės, visur skambanti itališka muzika, svetingi ir draugiški vietiniai.

Taorminoje siūloma aplankyti II a. pr. Kr. pastatytą teatrą, nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė, pasivaikščioti po buvusius privačius, o dabar miestui priklausančius viešuosius sodus. Jaukiuose restoranėliuose galima pasimėgauti Sicilijos virtuvės patiekalais, paskanauti jūrų gėrybių patiekalų, migdolinių saldėsių. 

Bene populiariausias Sicilijos kurortas – Džardinis-Naksas, kurį pamėgo tiek jaunimas, tiek šeimos. Gyvas ir jaukus kurortas vilioja ilgais gerai prižiūrimais smėlio ir uolėtais paplūdimiais, jame gausu mažų parduotuvėlių, barų ir restoranėlių, siūlančių itališkos virtuvės skanumynų, architektūrinio ir kultūrinio paveldo. Lankytojus traukia viduramžių Schiso pilis, Vignazza bokštas, Archeologijos parkas, archeologinių radinių muziejus. 

Mėgstantys romantišką ir ramų poilsį, Sicilijoje keliauja į Forsa Dagrą – ramų miestelį, įsikūrusį ant stačios 420 m uolos. Nuo jos atsiveria nuostabi panorama: smaragdinė jūra, kalnai, uolėti skardžiai. Miestelyje yra trys bažnyčios, o viena žymiausių – XVI amžiaus barokinė „Chiesa Madre" bažnyčia, kurioje stovi marmurinė šv. Katerinos iš Aleksandrijos statula. Didingą miestelio praeitį mena viduramžių pilies griuvėsiai.

Kalabrija – neatrastas laukinės gamtos perlas 

Norintiems atrasti Italiją, „Novaturas" pataria aplankyti ir kitą netoliese, žemyninėje šalies dalyje esantį regioną – Kalabriją. Regionas įsikūręs pačiame pusiasalio gale ir pasižymi išskirtiniu kraštovaizdžiu – uolėtomis pakrantėmis ir šlaitais, nuostabia laukine gamta, kalnais bei gausiu istoriniu palikimu.

Net 800 km besidriekiančioje Kalabrijos pakrantėje galima atrasti ir ramių, retai lankomų vietų privačiam poilsiui, ir šurmulio bei vakarėlių pilnų paplūdimių. Šiame regione yra ir vieni garsiausių Italijoje Tropėjos ir Vatikano kyšulio paplūdimiai, o pastarasis net įtrauktas į gražiausių pasaulio paplūdimių šimtuką.

Regione galima aplankyti tris nacionalinius parkus, kuriuose galima išvysti krioklius, uolas, sužinoti apie vietinę augmeniją ir pasigrožėti ežerais, upių ir takelių išraižytais kalnais. Kalabrijoje veiklos nestinga aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – jiems siūloma gausybė vandens pramogų: nardymas, buriavimas, banglenčių sportas. 

Kalabriją itin vertina autentiškų pojūčių mėgėjai, norintys pažinti natūralią, nenudailintą Italijos pusę. Nors keletas regiono kurortų ir paplūdimių jau spėjo išgarsėti, į Kalabriją turistai dar neplūsta miniomis, čia apstu neišvaikščiotų vietų, laukinės gamtos plotų, senovinių gyvenviečių.

Kalabrijos kurortai traukia vandens mylėtojus 

Į Kalabriją atvykstantys poilsiautojai gali rinktis iš kelių šiame regione esančių poilsinių kurortų. Vienas populiariausių – Vatikano kyšulys, esantis Kalabrijos vakarinėje pakrantėje, garsėjančioje savo akį traukiančiais, keliautojų puikiai vertinamais paplūdimiais.

Šį kurortą itin pamėgo nardymo entuziastai – panirus po itin skaidriu vandeniu čia galima išvysti gausybę spalvingų žuvų ir povandeninių uolų. Populiarios ir kitos vandens pramogos – pasiplaukiojimai jachtomis, baidarėmis, vandens dviračiais. Viešint Vatikano kyšulyje, būtina leistis į dienos žygį pėsčiomis ir atrasti žmogaus nepaliestus gamtos kampelius – įspūdingas uolas, skardžius, nuo kurių atsiveria jūros panorama.

Patys italai dažnai vyksta į kitą Kalabrijos regiono kurortą Briatiką. Anksčiau buvęs žvejų kaimelis, dabar virtęs pajūrio kurortu, įsikūręs aukštai virš jūros lygio vaizdingame kyšulyje. Vietiniai italai kurortą pamėgo dėl įspūdingos Tirėnų jūros pakrantės panoramos bei ilgo paplūdimio, nukloto puikiu smėliu ir švaraus jūros vandens.

Vasarą nuo pat ryto Briatike girdimas poilsiautojų šurmulys, kuris aprimsta apie pietus – prasidėjus siestai paplūdimiai ištuštėja ir galima pasimėgauti ramiu poilsiu.

Itin autentiškas patirtis siūlo Tropėjos kurortas, vadinamas viena populiariausių vietų atostogoms pajūryje. Kurorto paplūdimys įsikūręs šalia įspūdingų uolų, ant kurių pastatytas beveik visas miestas. Dieną jame galima mėgautis saule ir skaidriu jūros vandeniu, o naktį – pasinerti į įtraukiantį Italijos miestelio gyvenimą.

Tropėjoje siūloma aplankyti daugybę restoranų, kavinių ir vietinio maisto parduotuvių, kurose galima įsigyti vietinio Tropėjos aliejaus ir vyno. Patys italai Tropėjos miestą vadina romantikų rojumi, nes norint pasigrožėti viliojančiais Tirėnų pakrantės vaizdais, įsimylėjėliai visada ras privatų kampelį tarp daugybės įlankų.

Tarp kitų tiek turistų, tiek pačių italų pamėgtų poilsio vietų patenka ir tokie miesteliai, kaip Dzambronė bei Tropėja. Visi Kalabrijos ir Sicilijos kurortai pasižymi itin puikia apgyvendinimo kokybe – regionuose apstu viešbučių, siūlančių tiek prabangią bei modernią, tiek ir autentišką itališką atmosferą.

Keliautojus džiugina tai, kad renkantis viešbutį prašauti sunku – italai pasitinka maloniu svetingumu, o dėl ypatingo supančio kraštovaizdžio per daugelio apartamentų langus galima grožėtis įspūdinga Italijos gamta. 

Ką svarbu žinoti keliaujant? 

Tebesitęsiant pandemijai, keliautojams vis dar svarbu pasidomėti visais lankomose šalyse galiojančiais reikalavimais. Nusprendus keliauti į Siciliją ar Kalabriją, pirmiausiai reikės per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Elektroninėje formoje reikės įkelti neigiamo testo įrodymą arba persirgimo, vakcinavimo formą.

Visiems atvykstantiems į Siciliją ar Kalabriją, su savimi reikia turėti ir vieną iš šių dokumentų: neigiamą viruso rezultatą įrodantį dokumentą, skiepijimą įrodantį sertifikatą arba persirgimą įrodantį dokumentą. Šiuos dokumentus reiks pateikti prieš skrendant.

Vykstantiems į Siciliją ar Kalabriją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie draudimą suteiks draudimų bendrovės. 

Italijoje galioja reikalavimas viešose erdvėse, išskyrus lauke, dėvėti apsaugines veido kaukes, taip pat rekomendacijos laikytis saugių atstumų. Keliautojams taip pat rekomenduojama būtina įsigyti  medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas. 

Į Lietuvą grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni keliautojai, kurie nėra persirgę ar nėra pilnai paskiepyti nuo viruso, privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą PGR rezultatą arba ne seniau nei 48 val. iki grįžimo į Lietuvą neigiamą antigeno (RAT) rezultatą įrodantį dokumentą su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder