Ryte trūksta energijos? Kaip gerti kavą, jog ji turėtų stipresnį ir geresnį efektą?

Jei paklausite mūsų, manome, jog yra dviejų tipų žmonės - tie, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be kavos ir tie, kurie šio gėrimo negeria. 

Jei kavos puodelis jus motyvuoja ryte atsikelti iš lovos, o gal tiesiog norite įgauti energijos vėlesniu dienos metu, turbūt svarstote, ar galite pagerinti bei pagreitinti kofeino efektą. 

Specialistai teigia, jog galite kofeino efektą pagreitinti bei sustiprinti. 

Per kiek laiko kofeinas pradeda veikti organizme?

Manoma, jog kofeinas organizme pilnai pasisavinamas per 45 minutes - valandą. Tačiau jo koncentracija padidėja jau po 20 minučių. Turbūt girdėjote, jog rekomenduojama išgerti puodelį kavos ir pamiegoti apie 20 minučių, taip atsibudę pajausite energijos antplūdį. 

Kaip sustiprinti kavos efektą?

Gerkite kavą nieko nevalgę 

Jei norite, jog jūsų kavos puodelis suveiktų kuo stipriau, tai - vienas efektyviausių metodų. Žinoma, jokiu būdu nerekomenduojame praleisti pusryčių, tačiau, jei anksti ryte vis dar nesinori valgyti, o jaučiate itin didelį energijos trūkumą, galite išbandyti šį metodą. Šis metodas nėra rekomenduojamas žmonėms, turintiems skrandžio problemų. 

Gerkite juodą kavą 

Daug efektyviau veiks kava, neskiesta pienu, todėl, jei norite itin efektyviai veikiančios kavos, gerkite kavą juodą. 

Ieškokite kitų kavos gaminimo metodų

Žinoma, galite gerti įprastą, mėgstamą kavą, tačiau rekomenduojame išbandyti šaltai brandintą kavą (angl. cold brew coffee). Šaltai brandinta kava yra daug stipresnė, lyginant su kitais būdais paruoštais kavos puodeliais. 

Išgerkite kavos prieš trumpą miegą 

Pastebėta, jog išgertas puodelis kavos prieš 15 - 20 minučių trunkantį miegą, gali suteikti itin stiprų efektą, pabudę jausite energijos antplūdį, būsite produktyvesni. 

Pastebėtina, jog minėti metodai nėra tinkami visiems žmonėms. Ypač tiems, kurie jaučia neigiamus kavos reiškinius, turi gretutinių ligų. 

Taip pat svarbu žinoti, jog kofeinas didina streso hormono kortizolio koncentraciją, o jo koncentracija normaliomis sąlygomis didžiausia yra būtent ryte. Todėl rekomenduojama ryte neskubėti gerti kavos, šiek tiek palaukti, nes efektas gali būti per stiprus. 

Pastebėtina, jog jei praeitą naktį blogai miegojote, o gal išvis nemiegojote, kava gali didinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, sukelti nuovargį ir nerimą, todėl kokybiškas miegas - itin svarbus. 

Jei turite virškinimo problemų, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromą, kofeinas simptomus gali sustiprinti, ypač, jei yra vartojamas dideliais kiekiais. 

Šaltinis:https://www.wellandgood.com

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder