Pyragas be miltų – misija įmanoma: išsikepkite sveikatai palankesnį daugelio dievinamą braunį

Jei po pietų užsimanote ko nors saldaus, nebūtina traukti iš spintelių miltų ir cukraus – patikėkite, gardų pyragą išsikepsite ir be jų, be to, nesigraušite, kad gerokai viršijote paros kalorijų normą.

 

Tokiam brauniui sunaudosite ir pernokusius bananus, kurių saldumas atstos pridėtinį cukrų.

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad šie gardūs vaisiai – kompleksinių angliavandenių, užtikrinančių energiją ilgesnį laiką, šaltinis, o palankiau juos valgyti toje dienos pusėje, kai esame aktyvesni.

Tiks ir prieš treniruotę, ir priešpiečiams

Bananai – universalus užkandis, kurį galime įdėti vaikams į mokyklą ir patiems įsimesti į darbą, ypač jei nespėjome papusryčiauti ar skubame į treniruotę sporto klube. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad suvalgę bananą greitai pasisotiname ir pajuntame jėgų antplūdį.

 „Geriausia juos valgyti toje dienos pusėje, kai esame aktyvūs: sportuojame, dirbame ar užsiimame kita, fizinių jėgų reikalaujančia veikla.

Bananai – maistingi vaisiai, kuriuose gausu įvairių maistinių medžiagų – vitamino C ir B6, vandenyje tirpių skaidulų ir mineralų: magnio, mangano bei kalio, kuris svarbus širdies ir kraujagyslių veiklai bei kraujotakai palaikyti“, – apie bananų privalumus pasakoja gydytoja dietologė.

Vieni mėgsta žalesnius, kiti geltonesnius ir saldesnius bananus – dr. E. Gavelienė sako, kad žalesniuose bananuose yra daugiau skaidulų, o ruduoti pradėjusiuose – daugiau cukraus.

„Sveikatai palankiausi bananai yra kiek žalsvos spalvos, ant savo žievės dar neturintys rudų dėmelių: jie turi daug gerųjų skaidulų, o jų glikeminis indeksas nėra aukštas, be to, juose yra vienos medžiagos – surfaktano, kuri svarbi žarnyno gleivinių vientisumui.

Tuo tarpu pernokusius bananus dėl didesnio glikeminio indekso atsargiau turėtų vartoti tie žmonės, kuriems nuolat reikia stebėti cukraus kiekį kraujyje arba sergantys lėtinėmis inkstų ligomis, be to, juose naudingų medžiagų randama mažiau“, – primena gydytoja dietologė.

Kaip bananus laikyti namuose?

Priklausomai nuo bananų rūšies, jie gali būti ledų, įvairių desertų, kepinių ir kitų patiekalų ingredientas, taip pat jie mėgstami ir džiovinti.

Laikyti bananus reikėtų ne šaldytuve, bet kambario temperatūroje, o jei norisi kuo ilgiau juos išlaikyti ir pristabdyti nokimo procesą, galima jų galus apvynioti maistine plėvele“, – pataria O. Suchočeva.

Ji teigia, kad nesuvalgytus bananus geriausia užšaldyti. „Taip jie beveik nepraras savo skonio ar išvaizdos savybių, bet išlaikys naudingas medžiagas bei vitaminus. Gabalėliais supjaustytus ir užšaldytus bananus vėliau galėsite panaudoti įvairiems vaisių kokteiliams ar desertams gaminti.

Kviečiame išsikepti šokoladinio braunio su bananais – vos keli pigūs ingredientai ir sveikatai palankesnis desertas jau garuos ant stalo.

Šokoladinis braunis su bananais*

Brauniui reikės:

  • 4-5 vnt. didelių, gerai sunokusių bananų;
  • 250 g riešutų kremo – kreminis žemės riešutų kremas „Rimi“ 4,99 € / 350 g;
  • 40 g nesaldintos kakavos – kakavos milteliai „Rimi“ 1,65 € / 150 g;
  • 1/2 plytelės tarkuoto juodojo šokolado.

Gaminimo eiga:

  1. Sutarkuokite šokoladą. Sutrinkite  elektriniu trintuvu bananus, sukrėskite riešutų kremą, suberkite kakavą, išmaišykite.
  2. Supilkite masę į kepimo popieriumi išklotą formą (20x20 cm), užbarstykite šokolado.
  3. Kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje 20-25 minutes.
  4. Braunį atvėsinkite, paskui palaikykite jį šaldytuve bent kelias valandas.

Skanaus!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder