Pudros paslaptys – šie patarimai pakeis jūsų makiažo rutiną

Biri pudra yra vienas svarbiausių makiažo rutinos žingsnių. Ji padeda išlyginti odos nelygumus, užfiksuoti makiažą ir sugerti odos riebalų perteklių. Tačiau netinkamai pasirinkus birią pudrą, jos efektas gali būti priešingas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip išsirinkti tinkamą birią pudrą, išvengti odos išsausėjimo ir išlaikyti makiažą visą dieną.

Kodėl pudra – nepakeičiama makiažo dalis?

Neįsivaizduojate savo makiažo rutinos be birios pudros? Už jos atsiradimą galime padėkoti senovės egiptiečiams. Jie buvo pirmieji, pradėję naudoti veido pudrą.

 Tais laikais tiek moterys, tiek vyrai naudodavo veido pudrą, norėdami išreikšti savo kūrybiškumą ir socialinį statusą. Pudra būdavo įvairių spalvų ir gaminama iš molio, talko, smulkiai sutrintų akmenų ir kitų natūralių medžiagų.

Šiais laikais biri pudra yra svarbi makiažo rutinos dalis. Pagrindinė jos paskirtis – padėti užmaskuoti veido odos nelygumus bei paraudimus ir užfiksuoti makiažą. 

Sausos konsistencijos priemonė sugeria odos išskiriamus riebalus ir prakaitą, taip apsaugodama makiažo priemones nuo susitepimo. Tačiau tinkamos sausos pudros paieškos gali užtrukti ir pareikalauti kelių nesėkmingų bandymų.

Pagrindinės taisyklės, kaip išsirinkti pudrą pagal odos tipą

Birią pudrą reikėtų rinktis ne tik pagal jos atspalvį, bet ir savybes bei pritaikymą skirtingiems odos tipams.

Kokią birią pudrą rinktis pagal veido odos tipą:

Biri pudra sausai odai

Sausai odai rekomenduojama rinktis itin birios konsistencijos pudrą. Taip pat vietoje matinį efektą suteikiančių priemonių rinkitės švytėjimo suteikiančią kompaktinę pudrą.

Sausa pudra riebiai ir mišriai odai

Jei jūsų veido oda greitai išskiria sebumą, biri pudra padės paslėpti odos blizgesį dienos metu. Riebiai odai tinka matinės pudros su baltuoju moliu, ryžių, kukurūzų arba tapiokos miltais, cinko oksidu. Mišriai odai galite rinktis dviejų tipų birią pudrą. Matinį efektą suteikiančią pudrą naudokite riebaluotis linkusioms veido zonoms, o birios konsistencijos pudrą – skruostams ir išsausėjusioms veido vietoms.

Biri pudra jautriai odai

Jautriai odai rinkitės mineralines pudras, kurių sudėtyje yra cinko oksido, geležies oksido ar ryžių pudros. Venkite priemonių, kurių sudėtyje yra parabenų ir kvapiųjų medžiagų. Geriausiai rinktis birią pudrą, kurios sudėtyje yra kuo mažiau ingredientų.

Profesionalų patarimai, kaip tinkamai padengti pudra veidą

Net jei ir išsirinkote kokybišką ir jūsų odos tipą ir atspalvį atitinkančią pudrą, netinkamas jos padengimas gali sugadinti makiažą.

Keli patarimai, kaip tinkamai padengti pudrą:

●        nukratykite pudros perteklių nuo šepetėlio;

●        denkite kelis plonus sluoksnius;

●        daugiau dėmesio skirkite riebaluotis linkusioms zonoms – kaktai, nosiai ir smakrui;

●        paakiams naudokite mažiau pudros arba jos išvis nedėkite, nes birios pudros perteklius gali išryškinti raukšles;

●        skruostams naudokite mažiau pudros, kad nesigautų taip vadinamas „kaukės“ efektas;

●        palaukite, kol pudra susilies su oda, ir tik tuomet tepkite kitas makiažo priemones ar antrą sausos pudros sluoksnį;

●        birios pudros padengimui naudokite didelį, minkštą šepetėlį.

Kaip teisingai sluoksniuoti makiažą?

Makiažo priemonių padengimo eiliškumas turi didelę įtaką makiažo ilgaamžiškumui ir bendram įvaizdžiui.

Makiažo padengimo žingsniai:

Sudrėkinkite veido odą – viskas prasideda nuo tinkamos odos priežiūros rutinos. Nuvalykite odą, užtepkite veido kremą ir apsaugą nuo saulės. Papildomai sudrėkinkite vietas, linkusias į išsausėjimą (po nosimi, aplink akis ir lūpas). Leiskite kremui visiškai susigerti.

Nepraleiskite makiažo bazės – prieš pradėdami dažytis, pirmiausiai odą padenkite makiažo baze. Makiažo bazė palengvins priemonių padengimą ir pagerins išlaikymą.

Pradėkite nuo skystų makiažo priemonių – pirmiausiai odą padenkite skystu makiažo pagrindu, maskuokliu ir kontūravimo priemonėmis. Taip pat skruostus galite paryškinti kreminės konsistencijos skaistalais.

Padenkite veidą sausa pudra – šepetėliu paimkite nedidelį kiekį pudros, nukratykite jos perteklių ir pradėkite nuo „T“ zonos (kaktos, nosies, smakro).

Tepkite birias makiažo priemones – padengus odą biria pudra, naudokite kitas birias priemones. Skruostus padenkite birios konsistencijos skaistalais ir švytėjimo suteikiančiomis priemonėmis. 

Šiame žingsnyje taip pat padažykite akių vokus šešėliais, paryškinkite antakius ir naudokite akių makiažą. Galiausiai apveskite lūpas lūpų kontūro pieštuku ir dažykite lūpdažiu ar blizgiu.

Makiažo užbaigimas –jei norite, kad jūsų makiažas išsilaikytų ilgiau, užbaikite rutiną makiažo fiksavimo purškikliu.

Kaip išvengti odos sausėjimo naudojant pudrą?

Kompaktinė pudra suteikia matinį efektą, bet dėl to ji gali išsausinti veido odą. Odos išsausėjimo išvengsite, jei veido odą tinkamai paruošite ir sudrėkinsite, prieš naudodami birią pudrą. Taip pat venkite pudrą naudoti veido zonose, linkusiose į išsausėjimą – paakiuose, ant skruostų, aplink lūpas.

Mineralinė pudra – ne tik grožiui, bet ir odos apsaugai

Mineralinė pudra dažniausiai yra gaminama iš tokių natūralių medžiagų, kaip cinko ir geležies oksidas, žėrutis (mica). Ji yra vertinama dėl natūralios sudėties, pritaikymo įvairiems odos tipams, natūralaus efekto ir apsauginių savybių. Mineralinės priemonės geriausiai tinka jautriai, alergiškai, riebiai ir į aknę linkusiai odai.

Tačiau mineralinė pudra nėra tinkamiausia priemonė sausai odai, nes ji gali pabrėžti sausas veido vietas.

Dažniausios birios pudros naudojimo klaidos ir jų sprendimai

Per didelis pudros kiekis

Dažniausiai ši problema pasitaiko, jei oda yra riebi. Tuomet dedama daug priemonės, norint suteikti odai matinį efektą. Tačiau kuo daugiau sausos pudros sluoksnių tepate, tuo makiažas atrodys nenatūraliau, pabrėš raukšleles ir poras.

Sprendimas – naudokite mažesnį pudros kiekį nukratant jos perteklių nuo šepetėlio. Birios pudros naudokite mažiau skruostų srityje, aplink akis ir nosį.

Netinkamas šepetėlis

Jei birios pudros padengimui naudojate per mažą šepetėlį, bus sunkiau priemonę padengti tolygiai. Dėl to makiažas atrodys dėmėtas ir vienose veido vietose pudros bus per daug, o kitur per mažai.

Sprendimas – naudokite didelį, apvalų, minkštą šepetėlį.

Netinkamai paruošta oda

Makiažo išlaikymas priklauso nuo to, kaip paruošite veido odą. Jei odos tinkamai nesudrėkinsite, makiažas išryškins išsausėjimus. Jei tik užtepę veido kremą, tepsite makiažo priemones, jos gali pradėti luptis ir subėgti į veido raukšles.

Sprendimas – visada naudokite drėkinantį veido kremą ir apsaugą nuo saulės rytais. Palaukite kelias minutes, kol kremas susigers į odą, ir tuomet naudokite makiažo pagrindą.

Nors ir pasitaiko įvairių iššūkių naudojant birią pudrą, ji išlieka viena efektyviausių priemonių profesionaliam makiažo rezultatui pasiekti. Tinkamai parinkta ir naudojama pudra ne tik padeda išlaikyti makiažą, bet ir gali padėti apsaugoti odą bei suteikti jai natūralų, švytintį pojūtį. 

Svarbiausia – nepamiršti, kad geriausias makiažas yra toks, kuris pabrėžia natūralų grožį, o ne jį slepia, ir kartu su tinkama odos priežiūra padeda mums atrodyti ir jaustis geriausiai.

Šis straipsnis buvo paruoštas UAB Azeta Vaistinė užsakymu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder