Priežastis, kodėl jums nesiseka su pinigais

(2)

Finansinės bėdos dažnai kyla iš gėdos, kuri gali atrodyti paralyžiuojanti. Štai nuo ko pradėti, norint išspręsti išlaidavimo problemas.

Versle dirbančioms moterys, nesvarbu, ar jos yra individualios verslininkės, ar dirbančios įmonėje, dažnai jaučia tą patį: gėdijasi dėl savo finansinės padėties.

Ir tai gali apimti daugybę temų.

Jausmas, jog reikia slėpti tas savo gyvenimo dalis nuo teisiančiųjų, kartais net nuo artimiausių žmonių, pavyzdžiui, sutuoktinio, mylimo pusbrolio, geriausio draugo ar kunigo, atima daug energijos.

Kodėl jums nesiseka su pinigais?

Kai visada tikitės klausimo, po kurio jaučiatės tarsi įsprausta į kampą, yra išties sunku. Gali būti baisu pasakyti tiesą apie tai, ką labai norite nuslėpti. Tačiau paslaptys yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl turite finansinių problemų.

Gali atrodyti nejauku, todėl abejojate savimi ir jaučiatės pažeidžiami. Kaip galite apsisaugoti? Kaip patekti į saugesnę aplinką?

Tai prasideda nuo požiūrio.

Kaip tvarkytis su šia problema?

Kai kuriuos baugina atsigręžimas atgal, kad pažvelgtų į savo pajamas, išlaidų įpročius ir dalykus, kurių jums tikrai nereikia.

Reikia būtiniausių dalykų sąrašą... būsto paskolos įmokos, automobilio įmokos, automobilio draudimas, visi dalykai, kurie sudaro jūsų mėnesio biudžetą.

Tada susirašykite neesminius… naujus vasarinius batus, kai tie, kuriuos turite, gali „tarnauti“ dar du sezonus, vakarieniavimas ne namie, prašmatnūs aksesuarai tiek jums, tiek jūsų gyvūnams.

Kasmėnesinė veido priežiūra taip pat nėra esminiame sąraše.

Poreikis išleisti pinigus yra sunkiai suvaldomas įprotis. Poreikiai kontroliuos jūsų gyvenimą, jei „neperimsite vairo“.

Prisiimkite atsakomybę už savo skolas

Yra dviejų rūšių skolos: geros skolos, užtikrintos materialiomis vertybėmis: mokėjimai už automobilį, namą, kitus būtinus dalykus.

Tada yra „pabaisa spintoje“: blogos skolos, kredito kortelės sąskaita, narystė sporto salėje.

Jūsų bloga skola kelia jums nerimą, nes galiausiai esate už tai atsakingas ir paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, yra kalbėti apie tai, kaip jaučiatės. Lengva kalbėti apie tai, kaip į verslą pritraukėte labai svarbų klientą. Tačiau kalbant apie savo skolas… tai, kas verčia jausti gėdą giliai viduje – kalbėti ne taip lengva.

Viena iš gyvenimo tokioje intensyviai materialistinėje visuomenėje spąstų yra ta, kad sąvoka „Pirk dabar… mokėk vėliau“ naudojama nuo 1950 m., kai „Diners Club“ pristatė pirmąją kreditinę kortelę.

Netrukus „American Express“ taip pristatė tokią galimybę. Tačiau moterys kreditinėmis kortelėmis naudotis galėjo pradėti tik 1974 m. 

Pirkimas už kreditą nėra nauja idėja... atsigręžkite į finikiečius, kurie keitėsi kviečiais, vandens teisėmis, pienu ir kt.

Nauja tapo plastikinės kortelės naudojimas, kuria atsiskaitoma už prekes. Taip galite nusipirkti net ožką.

Mokykitės iš praeities, kad ateityje geriau tvarkytumėtės su pinigus

Kaip ir kodėl leidžiame pinigus, nėra atsitiktinumai. Tai kyla iš mūsų vaikystės problemų. Kai kurios iš jų akivaizdžios, pavyzdžiui, niekada negavo kišenpinigių. Kios yra subtilesni, tokios kaip nevisavertiškumo jausmas.

Jaustis nenusipelniusiam yra viena didžiausių iškreiptų įsitikinimų sistemų, kurias paveldime. Ir kai pagalvoji, nenuostabu, kiek daug pasirinkimų darome remdamiesi klaidinga informacija. Kaip „Tau to reikia dabar“.

Seni randai, kurie verčia pirkti daiktus, kurie jums nereikalingi, sunkiai sutvarkomi, jau nekalbant apie „išgydymą“.

Kaip „paleisti“ meilės / neapykantos santykius su pinigais?

Viskas priklauso nuo kontrolės. Kas valdo už impulso esančias emocijas? Kam to reikia? Ir kaip jūs galite tai gauti?

Jau žengėte pirmąjį sudėtingą žingsnį skaitydami šį straipsnį. Kitas jūsų žingsnis – pažvelgti savo finansams tiesiai į akis. Žvelgdami į ką tik surašytą sąrašą, nubrėžkite apskritimą aplink neužtikrintą skolą.

Laikykitės požiūrio, kad tai yra sena skola. Judant į priekį, šis skaičius mažės, o ne didės.

Pašalinkite neesmines išlaidas ir judėkite toliau

Nustoję leisti pinigus neesminiams dalykams, pažymėkite juos savo sąraše. Kai tai padarysite, ne tik sumažės jūsų skolos, bet ir jūsų gėda. Ir nuo tada jūsų pasitikėjimas didės.

Nepulkite į kaltės duobę, kaltindami kitus dėl savo išlaidų: „Bet mano dukra labai norėjo išleistuvėms brangios suknelės“.

„Tai buvo mano vidurinės mokyklos susitikimas, turėjau skristi per šalį“.

Tai yra pasiteisinimai. Jie gali jaustis pagrįsti – o gal ir yra – bet prieš išleisdami pinigus įsitikinkite, kad jums tikrai reikia tuos pinigus išleisti. Tik galvodami į priekį galite kontroliuoti savo išlaidas ir suteikti sau reikalingą kontrolę, kad išvengtumėte nerimo dėl savo finansų.

Savęs ir savo išlaidų kontrolė sumažina gėdos jausmą. Ir esmė ta, kad kuo daugiau kontroliuosite, tuo labiau pasitikėsite savimi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder