Praktiški ir lengvi patarimai, kaip numegzti megztinį

Kad rezultatai iš tiesų pranoktų lūkesčius, svarbu šią užduotį atlikti tikslingai – yra keletas pagrindinių aspektų, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti besiruošdami nusimegzti megztinį.

Ne paslaptis, jog pasitelkę virbalus ir siūlus, galime patys nusimegzti pačius įvairiausius drabužius ir taip papildyti savo ar netgi namiškių garderobą. Tuomet turime neribotą laisvę kurti pačius įvairiausius dizainus ir dar geriau atskleisti savo asmenybę.

Pagalvokite, kaip atrodys naujasis megztinis

Tikėtina, kad nusimezgę megztinį, jį norėsite įtraukti į savo garderobą, todėl iš anksto reikėtų pagalvoti, kaip jis turėtų atrodyti.

Pagalvokite, dėl kokių savybių vienus rūbus dėvite dažniau nei kitus – šį kartą galėsite įtraukti tik Jums patinkančias savybes.

Reikėtų pagalvoti, ar labiau patinka aptempti, ar laisvesni megztiniai, koks jų ilgis ir rankovių tipas yra priimtinesnis.

Taip pat reikėtų apsispręsti, ar norėsite jaukaus ir šilto, ar kiek plonesnio rūbo – nuo to skirsis ir tinkamiausių siūlų pasirinkimas. Dabar galima surasti daugybę tokių rūbų šablonų, tačiau išvardintas ypatybes lengvai galėsite pasikoreguoti pagal save.

Atlikite tikslius matavimus

Nors ši užduotis daugeliui nėra pati mėgstamiausia, norint numegzti dėvėjimui tinkamą megztinį, be jos nepavyks apsieiti.

Dar geriau, jeigu ne tik išmatuotumėte save ar mėgstamą megztinį, bet ir pasidarytumėte šabloną. Jei megztumėte šaliką, jis nebūtų būtinas, tačiau jei norisi, kad megztinis priglustų ir kristų tobulai, pasiruošimo darbams reikės paskirti daugiau dėmesio.

Pasinaudoję specialiu matuokliu ar liniuote, lengviau galėsite apskaičiuoti eilių ir dygsnių skaičių, tad tolimesni darbai taip pat bus sklandesni. 

Pasirinkite Jūsų lygį atitinkančias technikas

Iš esmės egzistuoja du pagrindiniai megztinių mezgimo būdai. Pirmuoju atveju visos detalės (priekis, galas ir rankovės) yra siuvamos atskirai ir tuomet apjungiamos tarpusavyje, o antruoju visas megztinis su specialias virbalais mezgamas „apvaliu“ būdu.

Nors įgudusiems mezgėjams abi šios technikos nėra sudėtingos, pradedantieji dažniausiai renkasi pirmąjį metodą: tuomet dar lengviau galima suprasti visus mezgimo žingsnius.

Pirmaisiais kartais reikėtų rinktis kuo paprastesnius raštus, vengti sudėtingų spalvų perėjimų ar kitų panašių detalių. Visgi, tai – tik rekomendacija: jei esate nusiteikę ryžtingai, galite pradėti nuo sudėtingesnių projektų.

Nepamirškite įsigyti patogių virbalų ir kokybiškų siūlų

Virbalai bus pagrindiniai šio Jūsų projekto įrankiai, tad jų pasirinkimui reikėtų skirti pakankamai dėmesio.

Kalbant apie populiariausius tipus, išskiriami metaliniai, kurie yra tvirti, elastingi ir gerai slystantys. Tuo tarpu bambukiniai, priešingai, yra lengvi ir šiek tiek „minkštesni“ – juos mezgimui neretai pasirenka tie, kuriuos kamuoja riešo skausmai.

Tačiau kone svarbiausia yra pasirinkti tinkamą virbalų storį, kuris priklauso nuo siūlų. Kuo jie storesni, tuo storesnių virbalų Jums prireiks: jie už siūlus turėtų būti storesni maždaug dvigubai.

Tačiau prie jų neretai yra nurodoma, su kokiais virbalais geriausia būtų atlikti darbus. Papildomai gali būti reikalingi ir įvairūs siuvimo reikmenys – platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Neskubėkite ir mėgaukitės procesu

Nors naujuoju megztiniu norėtųsi pasipuošti kuo greičiau, didesnė tikimybė, kad iš tiesų pavyks tai padaryti bus tuomet, jei neskubėsite ir megsite kruopščiai.

Taip pavyks išvengti klaidų, dėl kurių gali tekti išardyti dalį atlikto darbo. Paverskite mezgimą malonumu – tai neabejotinai atsispindės galutiniuose rezultatuose.

Įsidėmėję šiuos patarimus, turėtumėte pakankamai lengvai nusimegzti puikiai atrodantį ir idealiai Jums tinkantį megztinį.

Pirmieji bandymai gali būti sudėtingesni, tačiau kai įgusite tai daryti, Jūsų mezginiais pasipuošti norės ne tik namiškiai, bet ir draugai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder