Pradėkite gyventi taip, kaip jums patinka: išsamus planas
Iš tikrųjų mes neturime savyje dirbtinai „įkrautos“ programos gyventi tik taip ir ne kitaip. „Programas“ mes realizuojame savo valia, nepaisant to, kad jos gali neatitikti mūsų interesų.
O kaip galima paisyti savo norų, maksimaliai įgyvendinti savo poreikius, jeigu dėl to mes būsime laikomi egoistais?
Tačiau egoistas – tai asmuo, susikoncentravęs į savo mintis ir išgyvenimus. Pirmiausia jis galvoja apie savo naudą ir nesijaudina dėl kitų nuomonės. O žmogus, gyvenantis pagal savarankiškai nusistatytas taisykles, jaučiasi užtikrintai, mąsto konstruktyviai, yra patenkintas savimi ir palankiai žiūri į kitus.
Dažnai nesąmoningais stabdžiais tampa vaikystės prisiminimai.
Ar realu gyventi, kaip norime, jeigu mums nuo vaikystės buvo diegiama būtinybė laikytis visuomenės taisyklių? Kaip jūs rašote savo vienintelio ir nepakartojamo gyvenimo scenarijų? Pagal savo nusistatytas taisykles ar remdamiesi socialinės aplinkos primestomis dogmomis?
Tikriausiai vadovaudamiesi pareigos jausmu darote daug dalykų, kurie yra jums ne tik nenaudingi, bet ir kenkia jūsų mąstysenai, jausmams, vidinei būsenai ir net sveikatai.
Pavyzdžių galima būtų pateikti labai daug:
*Bendraujate su nepakenčiama kaimyne, nes ji yra mokytoja licėjuje, kur mokosi jūsų atžala.
*Kasdien einate į nekenčiamą, bet padoriai apmokamą darbą. Juk jums ten padėjo įsitaisyti geri pažįstami.
Gyvenimas pagal save© Unsplash.com
Negali būti, kad jums nė karto nekilo noras „sukelti maištą“ ir pradėti daryti tai, kas patinka, o ne tai, kas yra priimta , būtina, palankiai vertinama aplinkinių.
Pradėję laikytis savo taisyklių, pajusite, kad toks gyvenimas turi savo privalumų, rašo portalas „Econet“.
*Jūs patys kursite savo bendravimo ratą. Ir jį sudarys simpatiški ir jums įdomūs žmonės, kurie skatins jūsų vystymąsi, įkvėps laimėjimams. Tai nereiškia, kad visiškai būsite apsaugoti nuo bendravimo su nemaloniais asmenimis, tačiau jie jau nebeturės jums jokios reikšmės. Juk jūs tapsite savo gyvenimo šeimininku.
*Jūs daugiau nekaltinsite dėl savo bėdų visų iš eilės. Jūsų gyvenimas bus jūsų rankose, būsite už jį atsakingi ir veiksite pagal savo planą.
*Jūs gyvensite santarvėje su savo sąžine.
*Jūsų gyvenimas taps nuostabus.
Gyvenimas pagal save© Unsplash.com
Kaip pradėti gyventi taip, kaip patinka? 5 etapų planas
I. Nieko nebijokite
Užtenka nuolat gręžiotis į praeitį, skausmingai analizuojant ir gromuliuojant savo senas klaidas ir nesėkmes. Liaukitės galvoti apie save kaip apie nevykėlį. Jūs kaip ir bet kuris kitas žmogus esate vertas laimingo gyvenimo. Būkštavimai, kad kažkas pasmerks ar nesupras, stabdo jūsų svajonių įgyvendinimą. Patys kurkite savo gyvenimą.
II. Liaukitės daryti tai, kas yra neigiama jums
Neįmanoma visiškai atsiriboti nuo nemalonių reikalų ir pareigų, tačiau žengti pirmuosius žingsnių jų atsikratant verta dabar pat. Pavyzdžiui, nuo šios dienos galite nebebūti apkalbų darbe liudininku, neiti į susitikimą su nuobodžia kompanija, atsisakyti vaišių, kurios kenkia jūsų sveikatai ar figūrai.
III. Nesutikite, kai kažkas nors bando jus priversti ką nors padaryti.
Nenorite savaitgalį važiuoti į gamtą? Taip ir praneškite savo draugams. Jūs galite turėti kitų planų. Ir nereikia ieškoti pasiteisinimų.
Nustatykite, kas jums būtina, ko norite, o ko galite atsisakyti. Pavyzdžiui, galite nuspręsti, jog norite sulieknėti ir susirasti įdomių draugų. Kai siekiai bus aiškūs, imkitės veiklos. Sportuokite, vartokite mažiau kalorijų, vaikščiokite į renginius, klubus, kursus, užsiėmimus, kur galėtumėte sutikti naujų žmonių.
IV.Susikoncentruokite į save
Nepainiokite su egoizmu! Nuolatinės mintys apie tai, ką „pamanys apie mane kiti“ trukdo tai padaryti. Tegul aplinkiniai užsiima savo gyvenimu. Galima rasti trūkumų kiekviename, idealių žmonių nebūna. Todėl nebūkite per griežti sau dėl savo trūkumų ir klaidų.
V. Branginkite savo unikalų gyvenimą
Įsigilinkite į mintį, kad gyvename tik vieną kartą. Ir svarbu išmokti atskirti iš tikrųjų reikšmingus dalykus nuo antrarūšių. Kai jums kyla problemų, susiduriate su sunkumais, kur būna visi tie žmonės, kurių nuomonė jums buvo tokia svarbi? Ar jie padės jums? Veikiausiai ne. Išskyrus pačius artimiausius . Kitiems jūsų gyvenimas nerūpi, todėl neverta dairytis į abejingą minią.
Kiekvienas iš tikrųjų būna užsiėmęs savo asmeniu, ir jo nejaudina, kas vyksta su aplinkiniais. Todėl atsakykite sau atvirai: ar verta gaišti nepakartojamą gyvenimą tam, kas nemiela jums ir netinka jūsų gerovei.
Rašyti komentarą