Po Ukrainos pergalės „Eurovizijoje“ Rusijoje vyksta kova: pasisakė ir V. Solovjovas, sureagavo ir kariuomenė

Po ukrainiečių grupės „Kalush Orchestra“ pergalės Turine (Italija) vykusiame dainų konkurse „Eurovizija 2022“, Rusijoje liejasi pykčio ir patyčių pliūpsniai. Rusai konkursą vadina politizuotu šou, o kai kurie ragina diskvalifikuoti laimėtoją.

Daug rusų nori, kad grupės solisto Olego Psiuko žodžiai, nuskambėję ant scenos, būtų įvertinti kaip konkurso taisyklių pažeidimas. „Kalush Orchestra“ lyderis per pasirodymą sušuko: „Prašome – padėkite Ukrainai, Mariupoliui, „Azovstal“ gynėjams tučtuojau!“

Žiūrovai tokį ukrainiečių poelgį priėmė plojimais, salėje mirgėjo Ukrainos vėliavos.

Vis dėlto panašu, kad konkurso rengėjams toks muzikantų žingsnis nepatiko. Kaip teigiama, ukrainiečiai pažeidė taisykles, pasirodymo metu pasiuntė politinę žinutę.

Pasibaigus visiems pasirodymams grupės daina nebuvo parodyta per pirmąjį pakartojimą. Vėliau „Kalush Orchestra“ pasirodymas jau buvo parodytas drauge su kitais atlikėjais.

Rusai tai vadina „politiniu pareiškimu“ ir sako, kad „laimėjo ne muzika, o politika“.

Rusijos propagandistas Vladirmiras Solovjovas taip pat pasisakė apie muzikanto pagalbos šauksmą.

„Ukraina laimėjo 2022 m. „Euroviziją“. Po dainos jie paragino padėti Mariupoliui ir „Azovstal“ vaikinams.

Pagal taisykles, jie turėjo būti diskvalifikuoti už politinius pareiškimus, tačiau organizatoriai šiuos žodžius laikė humanitariniais.

Savo sveikinime Volodymyras Zelenskis sakė norintis, kad Mariupolyje kitais metais vyktų konkursas“, – dėstė V.Solovjovas.

Tuo tarpu Rusijos Dūmos vicepirmininkas Borisas Černyšovas kritikavo Ukrainos pergalę, sakydamas, kad Ukraina yra naujasis BLM („Black Lives Matter“ – judėjimas, prieštaraujantis rasizmui ir smurtui prieš juodaodžius Jungtinėse Valstijose): „Eurovizijoje“ nugalėjo politika, robotai ir sukčiavimas.

Ir vėl žiūrovų balsavimas padėjo pasiekti norimą rezultatą. Visa to buvo tikėtasi ir iš anksto. Tokioje kultūroje – tai normalu. Blogai tik tai, kad nugalėtojas nėra pats geriausias ir talentingiausias“.

Rusijai buvo pasiūlyta „pamiršti“ „Euroviziją“ po Ukrainos pergalės. Dūmos Kultūros komiteto pirmininko pirmoji pavaduotoja Elena Drapeko vadino konkursą pernelyg politizuotu.

Jos nuomone, šis renginys jau seniai „nebėra dainų konkursas“: „Reikia pamiršti „Euroviziją“, tarsi jos nebūtų. Todėl net nenoriu to komentuoti“.

„Sutikite, be Ukrainos pergalės „Eurovizijoje“ vaizdas to, kas nutiko šiai šaliai, nebūtų išsamus. Tautiniai kostiumai ir muzikos instrumentai, dvi Baba Jaga (slavų pasakų personažas, panašus į raganą – Red.) su styginiais, breiko šokis ir giesmės apie „Azovstal“.

Europa ploja stovėdama. Užuolaida nusileidžia“, – tyčiojosi Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Rusijos televizijos laidų vedėja Tina Kandelaki taip pat kritikavo Ukrainos pergalę ir pavadino „Euroviziją“ „netikra“.

Rusijos kariuomenė taip pat sureagavo į Ukrainos pergalę, sakė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka, publikuodamas Rusijos raketų nuotrauką su prierašais: „Kaip prašėte – už „Azovstal“.

„Rusai nėra žmonės. Žvėrys. Tai Rusijos kariuomenės reakcija į mūsų pergalę „Eurovizijoje“ 2022 metais. Ir šią reakciją džiugiai palaiko subimperijos gyventojai“, – sakė P.Andriuščenka.

Paprasti Rusijos vartotojai internete diskutuoja, kad Ukraina turėjo būti diskvalifikuota, kad konkursas buvo politizuotas, „Euroviziją“ vadina „pasirodymu“, „cirku“, „iškrypimu“, o Ukraina esą turėtų padėkoti Rusijai už pergalę.

Rusija iš „Eurovizijos 2022“ buvo pašalinta dėl agresijos prieš Ukrainą. Taip pat už konkurso dalyvius negalėjo balsuoti Rusijos gyventojai.

Į „Euroviziją 2022“ svečio teisėmis atvykęs rusų dainininkas Filipas Kirkorovas pažymėjo, kad šiemet Ukrainos tema tikrai yra „tam tikras akcentas“ ir jaučiamas palaikymas Ukrainai.

Kartu jis pabrėžė, kad nepastebėjo jokios rusofobijos, nepaisant Rusijos pašalinimo iš konkurso.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder