Vyras, vardu Džo Lamy, kuriam neseniai sukako 75 metai, pasidalijo savo patirtimi, kaip įveikti vienatvę ir tapti laimingam.
Jis pažymėjo, kad jo strategija gali pasinaudoti bet kokio amžiaus žmonės.
Jis pateikė pavyzdį, kad vaistinėje porą kartų lengvai pasikalbėjo su vaistininku. Vyras samprotavo, kad nors vaistininkui bendravimas galėjo būti nereikšmingas, jam pačiam jis buvo reikšmingas ir pakeitė jo dienos eigą, rašo "Business Insider".
"Man buvo leista nieko nesakyti, bet aš tai padariau", - komentavo Lamy ir pridūrė, kad tai jį padarė laimingą.
"Ji ir aš turėjome šią mažą akimirką, šią mažytę akimirką", - sakė vyras.
O leidinys pažymėjo, kad būtent tokios mažytės akimirkos rodo, kaip svarbu tai, ką 2015 m. atliktas Johnso Hopkinso tyrimas pavadino "silpnais ryšiais".
O 10 metų senumo psichologinis tyrimas parodė, kad "silpni ryšiai" daro žmones laimingesnius ir didina jų priklausymo jausmą.
Lamy teigė pradėjęs vertinti trumpus bendravimus su žmonėmis, ypač kai vienatvės epidemija ypač smarkiai palietė vyresnio amžiaus žmones.
Didėjantis senjorų vienatvės paplitimas paskatino Lamy iš naujo įvertinti savo gyvenimo prioritetus ir jis pastebėjo, kad pinigai ir turtas užima paskutinę vietą sąraše, o socialinis bendravimas - pirmąją.
Maždaug prieš metus jis Sietle esančiame senjorų centre įkūrė grupę, kurioje gyventojai gali susirinkti į vieną kambarį ir porą valandų pabendrauti.
Tai pakeitė jo požiūrį į gyvenimą, ir jis tapo daug laimingesnis.
"Mūsų džiaugsmui svarbesnės mažos akimirkos nei 20 dolerių uždirbimas. Tai nereiškia, kad pinigai nesvarbūs, bet jie tiesiog nesotina", - svarstė vyras.
Šiuo atžvilgiu jis pažymėjo, kad išėjęs į pensiją pastebėjo, jog sumažėjo daugelis jo kasdienių socialinių kontaktų. "Kai nebeturi darbo, nutrūksta didžiulis žmonių srautas", - teigė vyras.
"Pagrindinis dalykas, kuris nutinka senstant, yra tai, kad išeina draugai, miršta sutuoktinis arba išsikrausto patikimi kaimynai", - sakė Lamy.
Tačiau dabar, pažymėjo Lamy, jis neturi bendravimo problemų, nes yra kas dvi savaites vykstančių susitikimų senjorų centre koordinatorius.
"Kai surengėme pirmąjį susitikimą, aš jų paklausiau: "Kiek iš jūsų turite žmonių, su kuriais galite pasikalbėti?" Tik pusė žmonių pakėlė ranką", - prisiminė vyras.
"Ir aš pasakiau: "Aš atsakiau, kad tai yra tik vienas iš tų, su kuriais galite pasikalbėti: "Norite pasakyti, kad keturi iš jūsų neturi žmogaus, su kuriuo galėtų pasikalbėti apie bet ką?" Jie atsakė: "Taip, todėl mes čia ir esame." Tai man sudaužė širdį", - prisipažino Lamy.
Dabar Lamy bendradarbiauja su AARP, anksčiau buvusia Amerikos pensininkų asociacija, siekdamas įdarbinti tarpininkus, kurie organizuotų tokias grupes visoje šalyje ir suteiktų senjorams nemokamą galimybę kovoti su vienatve.
Rašyti komentarą