kontrolė

Penki požymiai, kad jūsų partneris – kontrolės maniakas: bėkite nuo jo kuo toliau

Kontrolės maniakai paprastai yra perfekcionistai, kurie kelia neįmanomai aukštus standartus sau ir kitiems. Šie žmonės dažnai verčia aplinkinius pasijusti apgailėtinais. Vargu, ar su tokiu žmogumi pavyks sukurti tvirtus ir darnius santykius.

Deja, kartais meilė apakina ir nenorime net sau pripažinti, kad santykiuose ne viskas gerai. Atkreipkite dėmesį į šiuos 5 įspėjamuosius ženklus: jie parodo, kad jūsų partneris – kontrolės maniakas.

Tobulumas – vienintelis variantas

Kontrolės maniakai priima tik tobulybę, ypač kalbant apie kitus žmones. Jie dažnai tiki, kad yra vieninteliai tobuli ir nepakartojami.

Darbe jie praleidžia ilgas valandas ir mėgsta būti „sunkiausiai dirbančiais, atsidavusiais“ darbuotojais. Niekas kitas negali atlikti darbo geriau už juos. Jie retai perduoda užduotis kitiems, o jei taip ir padaro, tai kontroliuoja procesą iki pat pabaigos.

Namuose jie kritikuoja beveik viską, ką darote ir dažnai perdaro darbus, esą, atlieka teisingai.

Viskas turi vykti pagal planą

Kontrolės maniakai labai baiminasi nežinomybės. Jie kruopščiai planuoja visas dienos akimirkas ir pyksta, kai įvykiai pakrypsta netikėta linkme. Jie planuoja, kaip turėtų elgtis ir kiti bei kritikuoja visus, kurie nesilaiko plano.

Jūsų nuomonė turi būti jo nuomonė

Kontrolės maniakai pasitiki tik savo pačių nuomone ir sugebėjimais. Jie neklauso kitų, nes nemano, kad tai svarbu. Jie nepasitiki kitų pateikta informacija ir visada dar kartą patikrina arba reikalauja, kad patys pamatytų viską savo akimis.

Tik jie priima visus sprendimus dėl bet kokių santykių ar planų. Net jei sutinka ką nors padaryti pagal jus, dažnai padaro viską savaip jums nepasakę.

Jie priima sprendimus ir už kitus žmones. Dažnai šie tironai jums pasakys, kad kišimasis yra jūsų pačių labui ir parodo, kaip jūs jiems rūpite. Jei jūsų partneris jums sako, ką vilkėti, ką valgyti, ką skaityti ar žiūrėti per televizorių, tikriausiai susitikinėjate su kontrolės maniaku.

Jie yra emociniai šantažuotojai

Žmonės, norintys dominuoti, dažnai to siekia emociniu šantažu. Kai viskas vyks ne pagal planą, jie niurnės ir gaus dėmesio. Jie mėgsta naudotis nekalbadieniais ir laukia, kol ateisite prašyti atleidimo, kad tik sumažintumėte įtampą.

Jie naudoja kaltę ir baimę manipuliuodami kitais. Tokie žmonės ras menkiausių trūkumų ir privers kitus jaustis kaltais, kad neatitiko perfekcionisto lūkesčių. Kai žmonės bijo ir jaučiasi kalti, kontrolės maniakui lengva įsikišti ir „visus išgelbėti“.

Jei įstrigote eisme ir jūsų partneris kaltina jus pasirinkus neteisingą kelią, o tada visą vakarą atsisako su jumis kalbėtis, turėtumėte rimtai pagalvoti apie tolesnius santykius su tokiu žmogumi.

Jūsų gyvenimas jums nebepriklauso

Pats destruktyviausias dalykas, kurį gali padaryti kontrolės maniakas, tai atimti kito asmens laisvę. Jie yra labai pavydūs ir nori būti jūsų vieninteliu prioritetu.

Kontrolės maniakai tyčiojasi iš jūsų draugų ir šeimos narių taip parodydami, kad neturėtumėte leisti laiko su jais.

Jei pastebite, kad nebeturite pomėgių, draugų ir laisvalaikio, kurį turėjote anksčiau ir visą dėmesį sutelkiate į tai, kad jūsų partneris būtų patenkintas, pagalvokite, ar norite taip kankintis visą likusį gyvenimą.

Nutraukite toksiškus santykius ir susiraskite žmogų, kuris jus vertina ir priima su visais trūkumai, nes tobulų šiame pasaulyje nėra.

Parengta pagal sunsigns.org

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder