Patarimai, padėsiantys susidraugauti su pinigais

„Kai supranti, kad tau nieko netrūksta, visas pasaulis pradeda priklausyti tau“, – tokia išmintimi dalijosi senovės kinų filosofas Lao Tzu. Nors išminčius ragino nesivaikyti žemiškų turtų, tačiau pripažino, kad pinigai yra koncentruotas energijos šaltinis.

Norint, kad tas šaltinis neišsektų, reikia sugebėti ne tik pinigus uždirbti bei išsaugoti, tačiau ir pritraukti. O tai skirtingų ezoterinių sričių specialistai daryti ragina vis kitaip.

Pinigų psichologija

Pinigų, turto ir sotaus gyvenimo tema domina ne tik ekonomistus bei sociologus, tačiau ir psichologus. Mat finansinė gerovė ir saugumas yra itin reikšminga sąlyga, dažnai lemianti tai, kaip žmogus vertina savo gyvenimo kokybę. Ne paslaptis, jog pinigai yra ir labai stiprus motyvacijos šaltinis. Tai patvirtina įvairios apklausos ir tyrimai.

Vieno didžiausių Didžiosios Britanijos banko atliktos apklausos duomenimis, du trečdaliai žmonių nuolat ieško būdų, kaip papildomai užsidirbti. Ir teigia apie pinigus galvojantys vidutiniškai 8–15 kartų per dieną. Net 25 % teigia, kad tik finansinis atlygis priverčia juos ateiti į darbą. Deja, siekis gauti daugiau pinigų verčia ne tik labiau stengtis, tačiau kartais tampa ir nusikaltimų motyvu.

Beveik 72 % visų pasaulyje įvykdomų nusikaltimų padaroma dėl pinigų ar kitų materialių vertybių. JAV psichologų asociacijos teigimu, viena pagrindinių nepasitenkinimo gyvenimo kokybe priežasčių – pinigų trūkumas. Būtent pinigų, kaip popierinių kupiūrų ir skaičių banko sąskaitoje. Tai ekonomiškai išsivysčiusių šalių gyventojų problema.

Štai šalyse, kuriose gyvenimas nepalyginamai sunkesnis, labiau akcentuojami apčiuopiami dalykai – maistas ir pastogė. Net ir dabar, kai pasaulį purto pavojingo viruso pandemija, pinigai yra labai reikšmingi. Mat už juos perkama geresnė sveikatos priežiūra, užsitikrinama patogesnė bei saugesnė kasdienybė, net maisto atsargos. Ir valstybės, ir pavieniai žmonės vertinami pagal ekonominę galią – pinigų kiekį.

Pagal finansinę padėtį pasirenkami net asmeninių santykių partneriai. Su kuriais vėliau vėl pykstamasi būtent dėl tų pačių pinigų. Pasak sociologų, 1 iš 3 porų nesutaria dėl finansų. Tai skatina vienam nuo kito slėpti išlaidas ir kartais net skyrybas. 2007 m. grupė Didžiosios Britanijos seksologų paskelbė, kad derėtų oficialiai pripažinti naują seksualinį fetišą – pinigus.

Specialistų nuomone, pasaulyje seksualiniam potraukiui prilygstantį jausmą pinigams skirtingais gyvenimo etapais gali patirti apie 0,7–1,5 % suaugusių vyrų ir moterų. Visgi šiuolaikinės psichologijos ekspertai įsitikinę, kad pinigai visuomenėje yra kur kas daugiau nei tik priemonė pasirūpinti pagrindiniais asmeniniais ir šeimos poreikiais.

Finansų numerologija

Žinant, kokie reikšmingi šiuolaikiniame pasaulyje yra pinigai, nė kiek nestebina, kad juos valdyti ir pritraukti moko ne tik asmeninių finansų konsultantai, tačiau ir įvairių sričių ezoterikai. O kas gali būti labiau susiję su pinigais, nei skaičiai. Numerologija – tikslusis (nors kol kas oficialiai nepripažįstamas) mokslas apie skaitmenis ir jų tarpusavio sąveiką.

Manoma, kad numerologijai jau daugiau nei 5000 m., o šio paslaptingo mokslo pradininkas yra Pitagoras. Numerologijoje kiekvienas skaičius turi savo reikšmę, todėl žmonės domisi skaičių reikšmėmis siekdami geriau pažinti save, artimuosius, taip pat ištyrinėti savo finansinės sėkmės kodą. Apie konkrečius pinigų pritraukimo metodus numerologijoje kalbama mažai.

Mat šios srities specialistai tikina, kad numerologija yra ne magija, o mokslas. Tad viskas, ką gali padaryti siekiantys sulaukti finansinės sėkmės, yra geriau pažinti save apskaičiuodami savo Likimo skaičių, ar Pitagoro kvadratą, bei žinodami, ką konkrečiai lemia kiekvienas numeris, pasinaudoti jų energetiniu potencialu.

Pagal pageidaujamą poveikį, konkretų numerį užrašyti ant popieriaus skiautelės ir įsidėti į piniginę. Tačiau su savimi vienu metu galima turėti tik vieną lapelį, mat skaičiai sąveikauja ir todėl gali duoti ne tokius rezultatus, kokių tikimasi. Numerologai aiškina ir skaitmenų reikšmes.

1. Šis skaičius laikomas nuostolių ir atliekų energijos ženklu. Tad nenorintiems finansinių praradimų, nederėtų kaupti 1 euro monetų, neįkainoti prekių ar paslaugų 1 euru. Mat gali būti sunku tai parduoti. Taip pat patariama per daug nesižavėti 1 milijonu. Numerologiškai šis skaičius nėra palankus, neneša sėkmės.

2. Numerologiškai šis skaitmuo siejamas su auka skurstantiesiems. Tad duodant išmaldą visada patariama aukoti dvi monetas, dvi kupiūras. Jeigu paskolinami 20 ar 200 eurų, juos atgauti gali būti sunku. Taip pat atsargiai derėtų įvardyti pageidaujamą uždarbį. Jeigu jis prasideda dvejetu, galima nesitikėti, kad pajamos sparčiai augs.

3. Šis skaičius naudingas tuomet, kai pinigus reikia protingai išleisti. Sutaupyti su trejetu tikrai nepavyks, tačiau už sumas, kuriose yra 3, galima įsigyti naudingų ir vertingų daiktų, kurie turtins ir gausins namus.

4 žymi stabilumą. Šis numeris padeda taupyti ir kaupti. Tad jeigu norisi pradėti taupyti, derėtų pradėti būtent nuo 40 ar 400 eurų. Taip pat ketvertu galima pasinaudoti, jeigu norisi sutramdyti polinkį išlaidauti. Tam gali padėti lapelis su skaičiumi 4 piniginėje arba perlenktos 4 kupiūros, kurių nevalia išleisti.

5 – rizikos ir malonumų skaičius. Taip pat leidžia pašalinti nerimą dėl pinigų, finansinio stabilumo. Už sumas, kuriose dominuoja penketai, įsigytos prekės teiks džiaugsmo, bet nebus labai naudingos. 5 kupiūras galima dovanoti linkint gerai pasilinksminti, mėgautis gyvenimu.

6 – labai svarbus skaičius. Padeda pritraukti sumą, kuri reikalinga konkrečiu momentu. Tačiau nereikėtų puoselėti iliuzijų, kad pinigų srautas gausės. Tai vienkartinės pagalbos skaičius.

7 paprastai laikomas sėkmės skaičiumi, tačiau numerologiškai nėra palankus. Numeris 7 žymi septynias jėgas, kurios verčia atsisveikinti su sukaupta suma, be jokios grąžinimo vilties. Tad sumų, kuriose dominuoja septynetas, nereikėtų investuoti. Šį skaičių galima tik nuoširdžiai dovanoti.

8 žymi begalines galimybes. Norintiems pritraukti didžiules sumas, derėtų naudotis būtent aštuonetais. 8 gali būti laikomas pranašišku ženklu. Tad besivaikantiems finansinės gerovės derėtų savo aplinkoje ieškoti būtent aštuonetų.

9 padeda pritraukti dovanas. Jeigu norisi dažniau gauti pinigų kaip dovaną, derėtų piniginėje laikyti lapelį su šiuo skaičiumi. Taip pat devynias kupiūras ar monetas derėtų dovanoti ką tik gimusiems mažyliams. Tai į jų gyvenimą turėtų atnešti dovanų gausą.

Turto energetika

Tiek numerologijoje, tiek bioenergetikoje pinigai suvokiami kaip tam tikro lygmens energija. O energija yra fizikinis dydis, kurį išmanantis žmogus geba valdyti. Panašiomis idėjomis dalijasi ir asmeninio tobulėjimo treneriai, net verslininkus konsultuojantys vadovaujamojo ugdymo specialistai.

Nors šiuolaikiniai ezoterikos specialistai gana laisvai interpretuoja pinigų energijos sąvoką, tačiau daugeliui jų labiausiai priimtina senuosiuose raštuose – vedose, aprašyta išmintis. Vedose skelbiama, kad pinigų energija paklūsta 3 pagrindiniams dėsniams.

1- Pinigams reikalingas dėmesys. Turto ir gausos energijai sukurti reikalingos žmogaus pastangos. Ir jos turėtų būti adekvačios. Kuo daugiau finansinės gerovės žmogus trokšta, tuo daugiau dvasinių ir fizinių jėgų jam tenka investuoti. Tai visiems žinomas principas. Kiekvienas savąją energiją pinigais paversti gali skirtingais būdais.

Vieni renkasi kūrybą, kiti darbą, o treti vadovaujasi kinų išmintimi ir greta kitų pelną nešančių veiklų sąmoningai svajoja apie pinigus. Patariama kasdien prieš miegą skirti 10 min. finansinėms svajonėms puoselėti. Pirmiausia derėtų įvertinti esamą situaciją, nustatyti, ko trūksta ir kokių dalykų yra užtektinai. Tuomet laukia sunkiausia užduotis – išvalyti mintis ir atsiriboti nuo emocijų. Itin svarbu nesileisti užvaldomam pavydo, godumo, noro pasisavinti tai, kas priklauso kitiems.

Sąmoningai svajoti dera tik apie savus, o ne svetimus pinigus. Tik tuomet, kai žmogus išmoksta palaikyti sveiką santykį su pinigais, atsiveria energetiniai kanalai ir finansinė situacija pagerėja. Tai galima pavadinti turto energijos įkrovimu. Sąmoningas ir griežtai kontroliuojamas mąstymas apie pinigus padeda pasiekti harmonijos, kuri reikalinga visose gyvenimo srityse.

 

2- Pinigai traukia pinigus. Tiek klasikinėje fizikoje, tiek metafizinėse praktikose (srityje, kuri nepaklūsta mokslui žinomiems dėsniams) galioja taisyklė, kad tos pačios rūšies energijos sustiprina vienos kitas. Atsiranda rezonansas. Puikus to pavyzdys – tos pačios rūšies garso bangos: joms susiliejus, garsas tampa stipresnis. Tas pats vyksta ir su pinigais.

Žmogus savo mintimis ir gyvenimo būdu gali tapti pinigų magnetu. Paprastai rekomenduojama namuose laikyti nedidelę sumą pinigų, bent kartą per dieną ją perskaičiuoti. Taip sukuriamas įspūdis, kad žmogus visada turi pinigų. Įdomu tai, kad mokslininkai irgi sutinka, jog pinigų skaičiavimas ar darbas su pinigais iš tikrųjų keičia smegenų bangų dažnį.

JAV atliktas tyrimas su banko tarnautojais parodė, kad jų smegenų vibracijos lėtėja darbo metu. Jie patys nurimsta ir tarsi perima pinigų energiją. Skaičiuojant kupiūras ar prognozuojant investicijų grąžą suaktyvėja tie smegenų centrai, kurie atsakingi už teigiamas emocijas. T

ad posakis, jog pinigai laimės neatneša, iš tikrųjų nėra visiškai teisingas. Taip pat naudinga bent kartą per dieną užsukti ten, kur pinigai nuolat cirkuliuoja. Tai gali būti turgus ar parduotuvė. Nebūtina nieko pirkti, užtenka kelias minutes ramiai pabūti greta aktyvių pinigų srautų. Juk viskas, kas gyva, juda. O ezoterine prasme, pinigai yra gyva energija.

 

3- Pinigams reikalinga laisvė. Pinigų (ne)turėjimas stipriai priklauso nuo to, kiek žmoguje yra energetinės laisvės. Žmogus, kuris priklausomas nuo pinigų, ypač jų trokšta, net dėl jų kankinasi, deja, jų niekada neturės. Mat tas kraštutinis prisirišimas skatina pinigus iškeliauti iš rankų. Pinigai lengvai atkeliauja pas tą, kuris juos mėgsta, bet energetiniame lygmenyje nesureikšmina. Pinigų paprastai turi žmonės, gyvenantys pagal principą „kiek yra, tiek pakanka“. Jie moka nejausti diskomforto dėl pinigų. Džiaugiasi, kai jų yra, neliūdi, kai nėra. Beje, būtina prisiminti, kad pinigų svertas yra jausmai, ypač meilė. Būtent dėl to dažnai tie, kurie gali didžiuotis dideliais turtais, retai mėgaujasi meile. Ir atvirkščiai – apdovanotus karštais jausmais pinigai lengvai aplenkia. Pinigai yra viso energetinio pasaulio dalis, tad natūraliai dalyvauja palaikant pusiausvyrą. O ši energetinė pusiausvyra suardoma tuomet, kai žmogus baiminasi pinigus išleisti. Mokant mokesčius, atsiskaitant už prekes ar grąžinant skolą nevalia pykti ar gailėtis. Tai nereiškia švaistymo ar besaikės labdaros. Veikiau įkūnija principą, kad su džiaugsmu atiduodami pinigai ir sugrįžta su džiaugsmu. Sena kinų patarlė byloja: dėkingas ir laimingas turi būti ne tas, kuris gauna, o tas, kuris atiduoda.

Pinigus traukiantys namai pagal fengšui

Su pinigais ir finansinių šaltinių pritraukimu glaudžiai įsisijusi kita kinų išmintį demonstruojanti sistema – fengšui. Tai filosofija, kurią pasitelkus siekiama daiktų harmonijos namuose, darbovietėje, sykiu daugiau ramybės, gerovės, sveikatos ir džiaugsmo žmonėms. Fengšui pagrindinis principas yra energijos išlaisvinimas. Mat tuomet, kai namuose laisvai teka energija, juose gyvenantis žmogus yra sveikas, laimingas ir turtingas.

Norint būti turtingam, būtina laikytis pagrindinių erdvės komponavimo principų ir paisyti išmintingų fengšui meistrų patarimų. Jie pirmiausia ragina atsikratyti to, kas nereikalinga. Ypač senų ir nenaudojamų baldų. Viskas namuose turi būti funkcionalu arba teikti aiškų estetinį pasitenkinimą. Aptriušę sunkūs baldai, sulūžusios kėdės, subraižyti staliukai tik užgožia erdvę ir neleidžia laisvai judėti energijai.

O nejudanti energija negali į namus prikviesti daugiau pinigų. Juk jiems čia tiesiog nėra vietos. Taip patariama išmintingai naudoti spalvas. Norintiems pagerinti finansinę būklę, namų sienas derėtų dažyti žalia, violetine, raudona ar levandų spalva. Idealiu atveju, šių spalvų elementai turėtų būti derinami tarpusavyje. Tai gali būti ne tik baldai ar kilimai, bet ir smulkios interjero detalės.

Visgi per prievartą gyventi ryškiame interjere neverta, mat erzinančios spalvos gali sukelti namų šeimininkui negalavimų. Fengšui meistrai teigia, kad turtą į namus pritraukia šviesa. Pinigai nemėgsta prietemos, tad dienos metu užuolaidos turėtų būti atitrauktos, o vakare patalpos apšviečiamos. Ypač pinigai mėgsta švarą ir tvarką. Svarbiausia nevengti namuose valyti dulkių.

Tai derėtų daryti tarsi atliekant ritualą – drėgna šluoste sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę. Taip pat svarbu tai, kaip tvarkomasi virtuvėje. Mat pagal fengšui, virtuvė yra namų širdis, todėl ten turėtų vyrauti švarios energijos. Tad norintiems praturėti dera sąžiningai plauti indus ir nelaikyti šaldytuve pasenusių maisto produktų.

Tai skleidžia negyvą energiją, o ji trukdo laisvai cirkuliuoti finansus gausinančiai energijai. Svarbu ir tinkamai sukabinti drabužius, mat šioji smulkmena lemia, ar pinigai ateina į namus, ar iš jų iškeliauja. Viršutinių rūbų kabykla turėtų stovėti prie lauko durų dešinėje pusėje. Dešine ranka į namus parnešami pinigai, o kaire – iš jų išnešami.

Su pinigais susiję prietarai ir liaudies išmintis

Pinigus gausinti ir saugoti ragina ne tik senovės kinų išmintis. Atitinkamų prietarų galima aptikti beveik visose pasaulio tautose ir kultūrose. Stebėtina, tačiau daugelis jų byloja tas pačias tiesas. Norintiems susidraugauti su pinigais primenama, kad jie labai mėgsta tvarką.

Tvarka turi vyrauti tiek išorėje, tiek viduje. Pinigus piniginėje derėtų laikyti tvarkingai, surikiavus nuo mažiausio nominalo iki didžiausio. Jie turėtų būti švarūs, nesulamdyti. Indai sako, kad piniginėje galima laikyti itin brangaus prieskonio šafrano. Jis apsaugo pinigus, neleidžia jiems taip lengvai iškeliauti. Kai šio prieskonio siūlelis trupa, jis gausina piniginės turinį.

Jeigu šafrano siūlelis ar trupinėliai kartu su banknotais iškeliavo į kito šeimininko rankas, apgailestauti nereikėtų. Galima pasidžiaugti, kad pavyko pasidalyti sėkme. Japonai tikina, kad piniginėje nereikėtų laikyti artimųjų nuotraukų.

Juk žinoma, kad su nuotraukomis gali būti atliekami ritualai, energetiškai paveikiantys nuotraukoje vaizduojamą žmogų. O pinigai yra energija, ir labai įvairi. Keliaudami per rankas jie prikaupia įvairiausių emocijų, kartais ir itin nemalonių. Tad tokio emociškai įkrauto daikto nevertėtų glausti prie vaikų ar mylimųjų nuotraukų.

Trokštantiems finansinės situacijos pagerėjimo rekomenduojama išsirinkti pinigus traukiantį talismaną. Tai gali būti ne tik įvairūs simboliai, bet ir vertingas papuošalas, kurį derėtų įsigyti pačiam, arba moneta. Finansus gerinantį talismaną būtina kasdien palaikyti rankose, sušildyti taip suaktyvinant pinigų energiją.

Dalis magijos pasaulio atstovų teigia, kad rastų pinigų nevalia imti, ypač banknotų, bei smulkių monetų, aptiktų kelių sankirtose. Tai gali būti juodosios magijos užkalbėti pinigai. Jei juos išmėtęs žmogus troško atsikratyti savų bėdų, pinigus paėmęs asmuo prisiima svetimas problemas sau. Tačiau kiti mano kitaip – asmenys, radę pinigų ir jų nelietę, rodo nepagarbą.

Tikriausiai radus stambesnę sumą svarbu pasidomėti, kas galėjo pamesti. Galbūt tai buvo paskutiniai kažkieno pinigai. Jeigu nepavyksta to išsiaiškinti, visada sveikintina paaukoti nepasiturintiems. Verta atlikti tokį pinigų gausinimo ritualą: 13 dieną 13 val. 13 min. paimti iš piniginės 13 monetų, jas visas išleisti mielam daiktui ir kasdien 13 kartų jį paglostyti. Po 13 dienų turėtų nusišypsoti sėkmė.

Naudinga žinoti

Skolą patariama gražinti ryte, o ne vakare. Skolinantis pinigų reikia imti kaire ranka, o atiduoti dešine ir smulkiomis kupiūromis. Tuomet prašyti pagalbos daugiau nereikės. Šias taisykles galima pritaikyti ir imant banko paskolas.

Atsiskaitydami kortele žmonės linkę išleisti net 14 % daugiau, nei mokėdami grynaisiais, nes tiesiog nežino galutinio sąskaitos likučio. Tad smulkioms išlaidoms derėtų turėti nedidelę sumą. Beje monetų skambesys kišenėje taip pat traukia pinigus.

Norintys pritraukti pinigus turėtų įsigyti raudonos arba aukso spalvos piniginę. Nuo seno tikima, kad šios spalvos neša sėkmę ir turtus. Labai svarbu, kad piniginė būtų tvarkinga, nesuplyšusi ir atrodytų solidžiai. Joje neturi būti nevertingų daiktų, šiukšlių, čekių.

Įvairiose kultūrose esama daugybė įvairių simbolių, kurie ne tik vaizduoja turtus, bet ir padeda juos pritraukti. Todėl patariama stiklainyje ar dailioje taupyklėje laikyti kelias monetas ir niekada neišimti. Taip pat namuose pravartu laikyti stalo žaidimus, kuriuose naudojami žaisliniai pinigai. Pinigus traukia kiaulės formos taupyklės, paauksuotos papuošalų dėžutės.

Prie lauko durų po kilimėliu rekomenduojama padėti keletą centų. Tai tarsi ženklas pinigams, kad jie laukiami šiuose namuose.

Radus monetą su skylute arba su išbraižytais ženklais galima tikėtis didelės sėkmės. Laimingą monetą reikia nešiotis su savimi, o kai noras išsipildo, ją išmesti ten, kur paprastai nevaikštote, pvz., kito miesto parke.

Pinigų negalima laikyti pluoštuose su nelyginiu kupiūrų skaičiumi. Jie susipyks ir išeis. Kiekvienas turi turėti porą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder